FC Den Bosch licht aanpak racisme donderdag toe
DEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch geeft donderdag bij de tuchtcommissie van de KNVB een toelichting op de stappen die zijn genomen naar aanleiding van de racistische bejegening van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira. De Brabantse club deelde begin deze maand al voorlopige stadionverboden uit aan een aantal supporters vanwege wangedrag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior, op 17 november. De fans werden toen gestraft vanwege onder met het gooien van bier naar het veld. Het is nog onduidelijk of nu ook de daders van het racisme zijn opgespoord.
De tuchtcommissie van de KNVB behandelt de veelbesproken racismezaak donderdag in Zeist. De aanklager betaald voetbal schuift dan ook aan. Voorzitter Jan-Hein Schouten en directeur Theo Teelen vertellen op het bondskantoor welke stappen Den Bosch heeft genomen. "We willen niet voor de muziek uit lopen", zegt een woordvoerster van de club. "Donderdag vertellen we om welke vergrijpen het gaat en om welke aantallen."
De tuchtcommissie doet vermoedelijk binnen twee weken uitspraak. Het draait in deze zaak vooral om de vraag of de club iets te verwijten valt.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft voor de tweede keer dit seizoen punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper stond in eigen stadion tegen hekkensluiter FSV Mainz kort voor tijd zelfs op achterstand, maar wist er alsnog 2-2 van te maken.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie leed met Feyenoord in de uitwedstrijd tegen Ajax de zesde nederlaag (2-0) in acht duels. "Maar ik kan mijn spelers niet veel kwalijk nemen" , zei hij. "Ik kan niet veel meer van ze vragen. Verliezen van Ajax doet wel extra pijn. Bij mij, bij mijn spelers en zeker ook bij onze fans."
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City blijft goed presteren in de Premier League. Het elftal van trainer Pep Guardiola boekte bij Crystal Palace de vierde achtereenvolgende zege: 0-3. Manchester City houdt zo 2 punten achterstand op koploper Arsenal, dat zaterdag moeizaam won van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (2-1).
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen heeft genoten van het spel van Ajax in het thuisduel met Feyenoord (2-0). "Het was misschien niet de meest sprankelende wedstrijd, van beide kanten. Maar als je zo speelt, dan gaan hier weinig teams van ons winnen" , zei de aanvoerder tijdens een flashinterview vlak na de tweehonderdste editie van de klassieker. "Ik heb een echte ploeg gezien. Hard werken hoort erbij, dat is de basis. Als je zo met 2-0 wint en je voelt de hele sfeer hier, dan krijg ik kippenvel."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de problemen van Feyenoord vergroot. De ploeg van interim-trainer Fred Grim bezorgde de bezoekers uit Rotterdam de zesde nederlaag in de laatste acht wedstrijden. Davy Klaassen en Jorthy Mokio maakten de doelpunten (2-0).
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de thuiswedstrijd tegen Go Ahead Eagles in de Eredivisie overtuigend gewonnen. Het elftal van trainer John van den Brom was dankzij twee doelpunten van Sam Lammers met 2-0 te sterk voor de Deventenaren. De score had hoger uit kunnen vallen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de Eredivisie de thuiswedstrijd tegen Feyenoord met 2-0 gewonnen. Davy Klaassen opende in de dertiende minuut de score in de Johan Cruijff ArenA, waar de Zuid-tribune leeg bleef vanwege een grote vuurwerkactie tijdens een duel met FC Groningen. Jorthy Mokio bepaalde in blessuretijd de eindstand.
6 uur geleden