FC Den Bosch licht aanpak racisme donderdag toe
DEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch geeft donderdag bij de tuchtcommissie van de KNVB een toelichting op de stappen die zijn genomen naar aanleiding van de racistische bejegening van Excelsior-speler Ahmad Mendes Moreira. De Brabantse club deelde begin deze maand al voorlopige stadionverboden uit aan een aantal supporters vanwege wangedrag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior, op 17 november. De fans werden toen gestraft vanwege onder met het gooien van bier naar het veld. Het is nog onduidelijk of nu ook de daders van het racisme zijn opgespoord.
De tuchtcommissie van de KNVB behandelt de veelbesproken racismezaak donderdag in Zeist. De aanklager betaald voetbal schuift dan ook aan. Voorzitter Jan-Hein Schouten en directeur Theo Teelen vertellen op het bondskantoor welke stappen Den Bosch heeft genomen. "We willen niet voor de muziek uit lopen", zegt een woordvoerster van de club. "Donderdag vertellen we om welke vergrijpen het gaat en om welke aantallen."
De tuchtcommissie doet vermoedelijk binnen twee weken uitspraak. Het draait in deze zaak vooral om de vraag of de club iets te verwijten valt.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.
1 uur geledenROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
10 uur geleden