Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Den Bosch geeft racisme in stadion toe

FC Den Bosch geeft racisme in stadion toe

DEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch heeft een dag na de veelbesproken wedstrijd tegen Excelsior Rotterdam toegegeven dat er wel degelijk racistische uitlatingen zijn gedaan vanaf de tribune. In een eerste verklaring, kort na het duel, ontkende de Brabantse voetbalclub nog dat er in De Vliert sprake was van racisme tegen Ahmad Mendes Moreira. Toen had Den Bosch het aanvankelijk over 'kraaiengeluiden', die dateren uit de jaren negentig toen Hans Kraay jr. nog voor de club speelde.

"We zijn diep geschrokken naar aanleiding van de gesprekken die maandagochtend zijn gevoerd met de spelersgroep en andere betrokkenen. Er blijken zondag wel degelijk racistische uitlatingen te zijn gedaan vanaf de tribune", staat in een verklaring die Den Bosch maandag publiceerde.

De Brabanders hebben spijt van de eerste reactie die ze gaven. "FC Den Bosch heeft gisteren de plank volledig misgeslagen met haar te snelle statement. Die reactie was een blunder, waarvoor de club haar excuses aanbiedt aan iedereen en in het bijzonder aan Ahmad Mendes Moreira."

Onderzoek OM

Voetbalbond KNVB en het Openbaar Ministerie onderzoeken de zaak. Den Bosch doet zelf ook onderzoek naar wat er feitelijk is voorgevallen. "De club zal alles in het werk stellen om de personen die zich schuldig hebben gemaakt aan dit grensoverschrijdend gedrag te achterhalen en te straffen."

Den Bosch gaat een actieplan opstellen om dergelijke misstanden in de toekomst te voorkomen. "FC Den Bosch gaat met een totaalaanpak, en in samenspraak met alle betrokkenen in en rondom de club, schouder aan schouder, actief op zoek naar manieren om de misstanden, waaraan een deel van de achterban zich schuldig heeft gemaakt, grondig aan te pakken en uit te bannen."

Meer uit Binnenland

Opkomst Rotterdam wat hoger dan vier jaar geleden

ROTTERDAM (ANP) - De opkomst in Rotterdam bij de gemeenteraadsverkiezingen was woensdag 40,7 procent. Dat maakte burgemeester Carola Schouten bekend tijdens de uitslagenavond in het stadhuis.

2 uur geleden
14-jarige verwond met mes door 1 of 2 jongens in Breda

BREDA (ANP) - In Breda is woensdagavond een 14-jarige jongen verwond met een mes. Hij moest naar het ziekenhuis. Een of twee jongens zijn de mogelijke daders, meldt de politie.

2 uur geleden
Om 19.00 uur had 44 procent gestemd in azc-referendum Haaksbergen

HAAKSBERGEN (ANP) - Van de kiesgerechtigde inwoners van Haaksbergen had woensdag om 19.00 uur 44 procent een stem uitgebracht in het referendum over de opvang van asielzoekers. Dat betekent dat het referendum geldig is.

3 uur geleden
CJIB positief over kwijtschelding ophoging verkeersboetes

DEN HAAG (ANP) - Het Centraal Justitieel Incassobureau (CJIB) is positief over de nieuwe mogelijkheid een ophoging van een verkeersboete kwijt te schelden om te voorkomen dat mensen nog verder in problemen komen. Sinds medio vorig jaar heeft het CJIB dat bijna vierhonderd keer gedaan, schrijft staatssecretaris Claudia van Bruggen (Justitie en Veiligheid, D66) aan de Kamer.

5 uur geleden
Bijna duizend schademeldingen na aardbeving Drenthe

ROERMOND (ANP) - Het aantal schademeldingen na de dubbele aardbeving bij het Drentse gasveld Eleveld, nabij Assen, is opgelopen naar 955. Dat meldt de Commissie Mijnbouwschade. Dinsdagmiddag ging het nog om 630 meldingen.

8 uur geleden
Meer advocaten in Nederland, sociale advocatuur blijft krimpen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal advocaten in Nederland groeide afgelopen jaar met iets meer dan 1,5 procent tot 19.046, meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA). Het aantal sociaal advocaten blijft krimpen.

8 uur geleden
OM in België eist in hoger beroep vijf jaar cel in Funcapszaak

ANTWERPEN (ANP) - Het Belgische Openbaar Ministerie heeft woensdag in hoger beroep vijf jaar cel geëist tegen de eigenaren van de website Funcaps voor de handel in illegale medicijnen. De rechtbank in Mechelen legde Jord van W. (31) en Stefan P. (30) eerder beiden een werkstraf van 120 uur op. Hun bedrijf kreeg toen een boete van 80.000 euro. Zowel het OM als de verdachten gingen daartegen in hoger beroep.

9 uur geleden