Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Den Bosch deels in Amerikaanse handen

FC Den Bosch deels in Amerikaanse handen

DEN BOSCH (ANP) - FC Den Bosch komt deels in Amerikaanse handen. De voetbalclub uit de eerste divisie bereikte vrijdag een akkoord met investeerders van Pacific Media Group, Partners Path Capital, Randy Frankel, Chien Lee en Krishen Sud. Zij hebben meer dan 50 procent van de aandelen van de club. De al bestaande aandeelhouders zijn Forza FC Den Bosch en de Stichting Behoud Betaald Voetbal 's-Hertogenbosch.

Het zogenoemde 'gouden prioriteitsaandeel', waarmee onder andere de naam, clubkleuren, clubcultuur en vestigingsplaats gewaarborgd zijn, blijft eigendom van Stichting Behoud Betaald Voetbal ’s-Hertogenbosch, meldt FC Den Bosch.

De Amerikanen investeerden eerder in andere Europese clubs, zoals Barnsley FC (Engeland), FC Thun (Zwitserland), KV Oostende (België), AS Nancy (Frankrijk) en Esbjerg fB (Denemarken).

"FC Den Bosch kan en wil zich geen onrealistische avonturen meer permitteren. Alle aandeelhouders committeren zich aan een meerjarenplan waarbij, naast de sportieve ambities, de jeugdopleiding en maatschappelijk verantwoord ondernemen belangrijke pijlers zijn", zegt algemeen directeur Rob Almering. "Ons gezamenlijke doel is binnen afzienbare tijd weer meedoen om de bovenste plekken in de Keuken Kampioen Divisie, een duurzame, gezonde bedrijfsvoering en een sterke organisatie neerzetten die klaar is voor de toekomst. Dat is belangrijk voor de continuïteit van FC Den Bosch. Door de investeringen kunnen we de laagste categorie, waarin clubs zitten die hard moeten werken aan hun financiële evenwicht, binnenkort verlaten."

Meer uit Voetbal

Sc Heerenveen klopt Volendam en is zeker van Europese play-offs

VOLENDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zondag de uitwedstrijd tegen FC Volendam met 2-0 gewonnen. Door de zege is de Friese ploeg zeker van deelname aan de play-offs om Europees voetbal.

11 minuten geleden
Van Persie houdt tegen Fortuna vast aan dezelfde elf basisspelers

SITTARD (ANP) - Feyenoord begint de uitwedstrijd tegen Fortuna Sittard in de Eredivisie zondag met dezelfde elf basisspelers als vorige week zaterdag. De Rotterdammers wonnen toen in De Kuip met 3-1 van FC Groningen.

48 minuten geleden
Voormalig Ajax-coach Farioli pakt in Portugal titel met FC Porto

PORTO (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli heeft zich in Portugal met FC Porto verzekerd van de landstitel. Een thuiszege van 1-0 op Alverca volstond. Het is voor FC Porto de 31e landstitel uit de clubgeschiedenis.

15 uur geleden
NEC verspeelt in strijd om Europees voetbal punten tegen Telstar

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft bovenin de Eredivisie niet kunnen profiteren van het puntenverlies van Ajax tegen PSV (2-2). De Nijmegenaren speelden voor eigen publiek tegen degradatiekandidaat Telstar ook gelijk, met 1-1.

15 uur geleden
Koploper FC Barcelona in slotfase langs Osasuna

PAMPLONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse voetbalcompetitie de uitwedstrijd tegen Osasuna met miniem verschil gewonnen: 1-2. Alle doelpunten vielen in de slotfase.

16 uur geleden
Ajax en PSV spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en PSV in de Eredivisie heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA (2-2).

17 uur geleden
Wedstrijd tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd om onweer

NIJMEGEN (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en Telstar in de Eredivisie is zaterdag tijdelijk stilgelegd. Scheidsrechter Jeroen Manschot besloot daartoe omdat het in Nijmegen begon te onweren.

17 uur geleden