Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona zet Real in Madrid met liefst 4-0 te kijk

FC Barcelona zet Real in Madrid met liefst 4-0 te kijk

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft koploper Real Madrid in de Spaanse competitie te kijk gezet. Het elftal van trainer Xavi was in Estadio Santiago Bernabéu met liefst 4-0 te sterk voor de rivaal uit de hoofdstad. Barcelona nam met de ruime zege revanche voor de nederlaag in de thuiswedstrijd in oktober (1-2).

Real speelde zonder de geblesseerde topscorer Karim Benzema en maakte al vroeg in het duel een vrij machteloze indruk. Niet alleen aanvallend, maar ook verdedigend. Real gaf voortdurend veel ruimte weg. Barcelona liet nog een aantal grote kansen op meer doelpunten liggen.

FC Barcelona heeft de laatste vijf competitieduels gewonnen en is gestegen naar de derde plaats. De achterstand op Real is 12 punten. Barcelona heeft wel een duel minder gespeeld.

Kansen

De eerste kans was nog wel voor Real. Doelman Marc-André ter Stegen redde op een inzet van Federico Valverde. Barcelona nam het initiatief al snel over. Doelman Thibaut Courtois wist Pierre-Emerick Aubameyang van scoren te houden.

Na een half uur spelen was het wel raak voor Barcelona. Na goed voorbereidend werk en een goede voorzet van Ousmane Dembélé kopte Aubameyang de bal binnen. Even daarvoor had Frenkie de Jong geel gekregen voor een overtreding op Toni Kroos.

De Braziliaan Vinícius Júnior probeerde een strafschop te versieren voor Real, maar de scheidsrechter zag dat hij zich liet vallen. Barcelona sloeg in de 38e minuut wel voor een tweede keer toe. Verdediger Ronald Araújo kopte raak uit een corner.

Tweede helft

Real toonde na rust allesbehalve verbetering. De verdediging lag direct na de aftrap helemaal open. Ferran Torres schoot vrij voor het doel naast. In de 47e minuut scoorde de aanvaller, na een mooie aanval van Barcelona die via meerdere spelers ging, alsnog. Aubameyang legde de bal met zijn hak klaar (0-3).

Aubameyang maakte de pijn bij Real in de 51e minuut nog groter door de bal over Courtois in het doel te stiften. De grensrechter vlagde voor buitenspel, maar daar bleek geen sprake van te zijn.

Oranje-international Memphis Depay mocht de laatste twintig minuten als invaller voor Aubameyang meedoen. De oud-speler van PSV scoorde bijna, Courtois wist zijn schot een klein kwartier voor tijd net te stoppen.

Meer uit Voetbal

FC Barcelona neemt Gordon over van Newcastle United

BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.

5 minuten geleden
Voetbalsters PSV verslaan Ajax en winnen Eredivisie Cup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.

16 minuten geleden
NAC Breda neemt afscheid van verdediger Leemans

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.

20 minuten geleden
Voetballers Iran verslaan Gambia op weg naar WK

ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.

1 uur geleden
Coach Arteta: Timber fit voor basisplaats bij Arsenal in finale

BOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.

1 uur geleden
Miedema terug in selectie Manchester City voor finale FA Cup

MANCHESTER (ANP) - Vivianne Miedema maakt zondag deel uit van de selectie van Manchester City voor de finale van de FA Cup tegen Brighton & Hove Albion. De Nederlandse spits raakte begin april geblesseerd en miste daardoor de twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Frankrijk. Miedema maakt geen deel uit van de selectie van Oranje voor de twee komende WK-kwalificatieduels met Ierland (5 juni) en Polen (9 juni).

5 uur geleden
Gastlanden WK voetbal nemen maatregelen tegen uitbraak ebola

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Verenigde Staten, Canada en Mexico nemen bij het wereldkampioenschap voetbal maatregelen vanwege de uitbraak van ebola in Centraal-Afrika. Dat heeft de Amerikaanse regering namens de drie organiserende landen aangekondigd.

6 uur geleden