FC Barcelona zet Real in Madrid met liefst 4-0 te kijk
MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft koploper Real Madrid in de Spaanse competitie te kijk gezet. Het elftal van trainer Xavi was in Estadio Santiago Bernabéu met liefst 4-0 te sterk voor de rivaal uit de hoofdstad. Barcelona nam met de ruime zege revanche voor de nederlaag in de thuiswedstrijd in oktober (1-2).
Real speelde zonder de geblesseerde topscorer Karim Benzema en maakte al vroeg in het duel een vrij machteloze indruk. Niet alleen aanvallend, maar ook verdedigend. Real gaf voortdurend veel ruimte weg. Barcelona liet nog een aantal grote kansen op meer doelpunten liggen.
FC Barcelona heeft de laatste vijf competitieduels gewonnen en is gestegen naar de derde plaats. De achterstand op Real is 12 punten. Barcelona heeft wel een duel minder gespeeld.
Kansen
De eerste kans was nog wel voor Real. Doelman Marc-André ter Stegen redde op een inzet van Federico Valverde. Barcelona nam het initiatief al snel over. Doelman Thibaut Courtois wist Pierre-Emerick Aubameyang van scoren te houden.
Na een half uur spelen was het wel raak voor Barcelona. Na goed voorbereidend werk en een goede voorzet van Ousmane Dembélé kopte Aubameyang de bal binnen. Even daarvoor had Frenkie de Jong geel gekregen voor een overtreding op Toni Kroos.
De Braziliaan Vinícius Júnior probeerde een strafschop te versieren voor Real, maar de scheidsrechter zag dat hij zich liet vallen. Barcelona sloeg in de 38e minuut wel voor een tweede keer toe. Verdediger Ronald Araújo kopte raak uit een corner.
Tweede helft
Real toonde na rust allesbehalve verbetering. De verdediging lag direct na de aftrap helemaal open. Ferran Torres schoot vrij voor het doel naast. In de 47e minuut scoorde de aanvaller, na een mooie aanval van Barcelona die via meerdere spelers ging, alsnog. Aubameyang legde de bal met zijn hak klaar (0-3).
Aubameyang maakte de pijn bij Real in de 51e minuut nog groter door de bal over Courtois in het doel te stiften. De grensrechter vlagde voor buitenspel, maar daar bleek geen sprake van te zijn.
Oranje-international Memphis Depay mocht de laatste twintig minuten als invaller voor Aubameyang meedoen. De oud-speler van PSV scoorde bijna, Courtois wist zijn schot een klein kwartier voor tijd net te stoppen.
Meer uit Voetbal
ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
1 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
2 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat wil een streep zetten onder de ophef die is ontstaan na zijn nieuwe aanstelling als bondscoach van het Curaçaose voetbalelftal. "Er is de afgelopen dagen genoeg gezegd en geschreven, nu moeten we voetballen", sprak de Hagenaar maandagochtend (lokale tijd) via een Zoom-verbinding met de pers op Curaçao, waarin hij onder meer zijn selectie voor het WK bekendmaakte.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - De Democratische Republiek Congo gaat zonder Jorthy Mokio naar het wereldkampioenschap voetbal. De middenvelder van Ajax is nog niet speelgerechtigd.
3 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - In de WK-selectie van Curaçao die bondscoach Dick Advocaat maandag bekendgemaakt heeft, zitten geen grote verrassingen. De selectie is nauwelijks gewijzigd ten opzichte van de groep die de eerste WK-deelname voor Curaçao binnenhaalde.
3 uur geleden