Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona zet Real in Madrid met liefst 4-0 te kijk

FC Barcelona zet Real in Madrid met liefst 4-0 te kijk

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft koploper Real Madrid in de Spaanse competitie te kijk gezet. Het elftal van trainer Xavi was in Estadio Santiago Bernabéu met liefst 4-0 te sterk voor de rivaal uit de hoofdstad. Barcelona nam met de ruime zege revanche voor de nederlaag in de thuiswedstrijd in oktober (1-2).

Real speelde zonder de geblesseerde topscorer Karim Benzema en maakte al vroeg in het duel een vrij machteloze indruk. Niet alleen aanvallend, maar ook verdedigend. Real gaf voortdurend veel ruimte weg. Barcelona liet nog een aantal grote kansen op meer doelpunten liggen.

FC Barcelona heeft de laatste vijf competitieduels gewonnen en is gestegen naar de derde plaats. De achterstand op Real is 12 punten. Barcelona heeft wel een duel minder gespeeld.

Kansen

De eerste kans was nog wel voor Real. Doelman Marc-André ter Stegen redde op een inzet van Federico Valverde. Barcelona nam het initiatief al snel over. Doelman Thibaut Courtois wist Pierre-Emerick Aubameyang van scoren te houden.

Na een half uur spelen was het wel raak voor Barcelona. Na goed voorbereidend werk en een goede voorzet van Ousmane Dembélé kopte Aubameyang de bal binnen. Even daarvoor had Frenkie de Jong geel gekregen voor een overtreding op Toni Kroos.

De Braziliaan Vinícius Júnior probeerde een strafschop te versieren voor Real, maar de scheidsrechter zag dat hij zich liet vallen. Barcelona sloeg in de 38e minuut wel voor een tweede keer toe. Verdediger Ronald Araújo kopte raak uit een corner.

Tweede helft

Real toonde na rust allesbehalve verbetering. De verdediging lag direct na de aftrap helemaal open. Ferran Torres schoot vrij voor het doel naast. In de 47e minuut scoorde de aanvaller, na een mooie aanval van Barcelona die via meerdere spelers ging, alsnog. Aubameyang legde de bal met zijn hak klaar (0-3).

Aubameyang maakte de pijn bij Real in de 51e minuut nog groter door de bal over Courtois in het doel te stiften. De grensrechter vlagde voor buitenspel, maar daar bleek geen sprake van te zijn.

Oranje-international Memphis Depay mocht de laatste twintig minuten als invaller voor Aubameyang meedoen. De oud-speler van PSV scoorde bijna, Courtois wist zijn schot een klein kwartier voor tijd net te stoppen.

Meer uit Voetbal

Labyad nieuwe ploeggenoot van Depay bij Corinthians

SAO PAULO (ANP) - Zakaria Labyad vervolgt zijn loopbaan bij Corinthians. De in Utrecht geboren voetballer wordt ploeggenoot van Memphis Depay, die zich hard heeft gemaakt voor zijn komst. Dat heeft de club uit São Paulo bekendgemaakt.

15 uur geleden
Ajax verliest ook doelman Jaros met zware knieblessure

AMSTERDAM (ANP) - Vitezslav Jaros heeft vrijdag een zware knieblessure opgelopen tijdens de training van Ajax. De Tsjechische doelman komt dit seizoen niet meer in actie voor de club uit Amsterdam. Volgens Ajax moet de van FC Liverpool gehuurde keeper geopereerd worden.

17 uur geleden
IOC-baas kijkt of FIFA-baas regels breekt met akkoord Vredesraad

MILAAN (ANP/DPA) - Kirsty Coventry gaat onderzoeken of FIFA-voorzitter Gianni Infantino de regels heeft overtreden door een overeenkomst te sluiten met de nieuwe Vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat heeft de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) bekendgemaakt in Milaan.

18 uur geleden
Real Madrid-trainer: team zou voor Vinícius Jr. van veld stappen

MADRID (ANP) - Real Madrid is woensdag in het uitduel met Benfica niet van het veld gestapt omdat Vinícius Júnior zelf verder wilde spelen. De Braziliaanse aanvaller werd naar eigen zeggen racistisch uitgescholden door tegenstander Gianluca Prestianni. Vinícius attendeerde de scheidsrechter van het duel in de tussenronde van de Champions League daarop en verliet even het speelveld. Na ruim tien minuten besloot hij de wedstrijd toch te hervatten.

19 uur geleden
United rekent nog niet op geblesseerde verdediger De Ligt

MANCHESTER (ANP) - De rentree van Matthijs de Ligt bij Manchester United laat nog even op zich wachten. "Hij werkt erg hard om terug te komen, maar hij is nog niet ver genoeg", zei trainer Michael Carrick tijdens een persconferentie voor het uitduel van maandag met Everton in de Premier League.

22 uur geleden
Van Persie wil Sterling zondag inzetten bij Feyenoord - Telstar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie wil nieuweling Raheem Sterling zondag graag speelminuten geven in de Eredivisiewedstrijd tegen Telstar. Dat zei hij vrijdag tijdens een persconferentie.

22 uur geleden
Steijn voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn is voorlopig niet inzetbaar voor Feyenoord. Dat heeft trainer Robin van Persie vrijdagmiddag bevestigd tijdens een persconferentie in aanloop naar de thuiswedstrijd tegen Telstar. De middenvelder raakte geblesseerd in de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles, nadat hij de eveneens geblesseerde Oussama Targhalline had vervangen.

23 uur geleden