Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona zet Real in Madrid met liefst 4-0 te kijk

FC Barcelona zet Real in Madrid met liefst 4-0 te kijk

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft koploper Real Madrid in de Spaanse competitie te kijk gezet. Het elftal van trainer Xavi was in Estadio Santiago Bernabéu met liefst 4-0 te sterk voor de rivaal uit de hoofdstad. Barcelona nam met de ruime zege revanche voor de nederlaag in de thuiswedstrijd in oktober (1-2).

Real speelde zonder de geblesseerde topscorer Karim Benzema en maakte al vroeg in het duel een vrij machteloze indruk. Niet alleen aanvallend, maar ook verdedigend. Real gaf voortdurend veel ruimte weg. Barcelona liet nog een aantal grote kansen op meer doelpunten liggen.

FC Barcelona heeft de laatste vijf competitieduels gewonnen en is gestegen naar de derde plaats. De achterstand op Real is 12 punten. Barcelona heeft wel een duel minder gespeeld.

Kansen

De eerste kans was nog wel voor Real. Doelman Marc-André ter Stegen redde op een inzet van Federico Valverde. Barcelona nam het initiatief al snel over. Doelman Thibaut Courtois wist Pierre-Emerick Aubameyang van scoren te houden.

Na een half uur spelen was het wel raak voor Barcelona. Na goed voorbereidend werk en een goede voorzet van Ousmane Dembélé kopte Aubameyang de bal binnen. Even daarvoor had Frenkie de Jong geel gekregen voor een overtreding op Toni Kroos.

De Braziliaan Vinícius Júnior probeerde een strafschop te versieren voor Real, maar de scheidsrechter zag dat hij zich liet vallen. Barcelona sloeg in de 38e minuut wel voor een tweede keer toe. Verdediger Ronald Araújo kopte raak uit een corner.

Tweede helft

Real toonde na rust allesbehalve verbetering. De verdediging lag direct na de aftrap helemaal open. Ferran Torres schoot vrij voor het doel naast. In de 47e minuut scoorde de aanvaller, na een mooie aanval van Barcelona die via meerdere spelers ging, alsnog. Aubameyang legde de bal met zijn hak klaar (0-3).

Aubameyang maakte de pijn bij Real in de 51e minuut nog groter door de bal over Courtois in het doel te stiften. De grensrechter vlagde voor buitenspel, maar daar bleek geen sprake van te zijn.

Oranje-international Memphis Depay mocht de laatste twintig minuten als invaller voor Aubameyang meedoen. De oud-speler van PSV scoorde bijna, Courtois wist zijn schot een klein kwartier voor tijd net te stoppen.

Meer uit Voetbal

Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

3 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

4 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

4 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

5 uur geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

6 uur geleden
Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

8 uur geleden
Feyenoord zegt contract met verdediger Trauner formeel op

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft verdediger Gernot Trauner formeel laten weten dat zijn contract niet zal worden verlengd. De 34-jarige Oostenrijker heeft nog een overeenkomst in De Kuip tot deze zomer.

8 uur geleden