FC Barcelona wint thuiswedstrijd tegen Real Sociedad moeizaam
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich een week na de nederlaag in El Clásico bij Real Madrid hersteld met de zege in de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad. De Catalanen nemen door de 1-0-overwinning in ieder geval voor een dag de koppositie in La Liga over van Real Madrid. De Madrilenen spelen zondag uit bij Real Betis.
Het duel tussen Barcelona en Sociedad bleef heel lang 0-0, al kregen beide ploegen de nodige kansen. Pas na ingrijpen van de VAR in de 81e minuut wees scheidsrechter Juan Martínez naar de stip wegens hands. Lionel Messi schoot de strafschop binnen. Jordi Alba leek in blessuretijd nog de 2-0 te maken, maar de treffer werd afgekeurd.
Bij de ploeg van coach Quique Setién had Frenkie de Jong een basisplaats. De Deense aanwinst Martin Braithwaite startte voor het eerst in de basis en had in de eerste helft enkele kansen op de openingstreffer. Hij stuitte twee keer op doelman Alex Remiro. Voor Sociedad, dat zich eerder in de week plaatste voor de finale van de Copa del Rey, waren Martin Ødegaard en Alexander Isak gevaarlijk, maar zij kwamen niet tot scoren.
Getafe bleef thuis tegen Celta de Vigo steken op 0-0. De Spanjaarden, die Ajax uitschakelden in de Europa League, blijven daardoor vierde in La Liga. Ze hebben 46 punten, één minder dan nummer 3 Sevilla en één meer dan Atlético dat vijfde staat. Die twee ploegen speelden eerder op de dag 2-2 in Madrid. Real Sociedad staat zesde met 43 punten.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.
14 uur geledenALKMAAR (ANP) - Invallers Sven Mijnans en Kees Smit hebben AZ aan een thuiszege op Sparta Rotterdam geholpen (3-1). De invallers troffen in de tweede helft doel voor de club uit Alkmaar. Vervolgens maakte Milan Zonneveld het duel in de slotfase nog even spannend en bepaalde Troy Parrott de eindstand.
15 uur geleden