FC Barcelona wint thuiswedstrijd tegen Real Sociedad moeizaam
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich een week na de nederlaag in El Clásico bij Real Madrid hersteld met de zege in de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad. De Catalanen nemen door de 1-0-overwinning in ieder geval voor een dag de koppositie in La Liga over van Real Madrid. De Madrilenen spelen zondag uit bij Real Betis.
Het duel tussen Barcelona en Sociedad bleef heel lang 0-0, al kregen beide ploegen de nodige kansen. Pas na ingrijpen van de VAR in de 81e minuut wees scheidsrechter Juan Martínez naar de stip wegens hands. Lionel Messi schoot de strafschop binnen. Jordi Alba leek in blessuretijd nog de 2-0 te maken, maar de treffer werd afgekeurd.
Bij de ploeg van coach Quique Setién had Frenkie de Jong een basisplaats. De Deense aanwinst Martin Braithwaite startte voor het eerst in de basis en had in de eerste helft enkele kansen op de openingstreffer. Hij stuitte twee keer op doelman Alex Remiro. Voor Sociedad, dat zich eerder in de week plaatste voor de finale van de Copa del Rey, waren Martin Ødegaard en Alexander Isak gevaarlijk, maar zij kwamen niet tot scoren.
Getafe bleef thuis tegen Celta de Vigo steken op 0-0. De Spanjaarden, die Ajax uitschakelden in de Europa League, blijven daardoor vierde in La Liga. Ze hebben 46 punten, één minder dan nummer 3 Sevilla en één meer dan Atlético dat vijfde staat. Die twee ploegen speelden eerder op de dag 2-2 in Madrid. Real Sociedad staat zesde met 43 punten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
5 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
5 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
6 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De voetbalsters van FC Barcelona hebben de eerste wedstrijd in de halve finale van de Champions League gelijkgespeeld tegen Bayern München. In de Allianz Arena in München eindigde het duel tussen de Duitse kampioen en de Spaanse kampioen in 1-1.
7 uur geleden