FC Barcelona wint thuiswedstrijd tegen Real Sociedad moeizaam
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich een week na de nederlaag in El Clásico bij Real Madrid hersteld met de zege in de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad. De Catalanen nemen door de 1-0-overwinning in ieder geval voor een dag de koppositie in La Liga over van Real Madrid. De Madrilenen spelen zondag uit bij Real Betis.
Het duel tussen Barcelona en Sociedad bleef heel lang 0-0, al kregen beide ploegen de nodige kansen. Pas na ingrijpen van de VAR in de 81e minuut wees scheidsrechter Juan Martínez naar de stip wegens hands. Lionel Messi schoot de strafschop binnen. Jordi Alba leek in blessuretijd nog de 2-0 te maken, maar de treffer werd afgekeurd.
Bij de ploeg van coach Quique Setién had Frenkie de Jong een basisplaats. De Deense aanwinst Martin Braithwaite startte voor het eerst in de basis en had in de eerste helft enkele kansen op de openingstreffer. Hij stuitte twee keer op doelman Alex Remiro. Voor Sociedad, dat zich eerder in de week plaatste voor de finale van de Copa del Rey, waren Martin Ødegaard en Alexander Isak gevaarlijk, maar zij kwamen niet tot scoren.
Getafe bleef thuis tegen Celta de Vigo steken op 0-0. De Spanjaarden, die Ajax uitschakelden in de Europa League, blijven daardoor vierde in La Liga. Ze hebben 46 punten, één minder dan nummer 3 Sevilla en één meer dan Atlético dat vijfde staat. Die twee ploegen speelden eerder op de dag 2-2 in Madrid. Real Sociedad staat zesde met 43 punten.
Meer uit Voetbal
GRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
2 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
2 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
4 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
4 uur geleden