FC Barcelona wint thuiswedstrijd tegen Real Sociedad moeizaam
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft zich een week na de nederlaag in El Clásico bij Real Madrid hersteld met de zege in de thuiswedstrijd tegen Real Sociedad. De Catalanen nemen door de 1-0-overwinning in ieder geval voor een dag de koppositie in La Liga over van Real Madrid. De Madrilenen spelen zondag uit bij Real Betis.
Het duel tussen Barcelona en Sociedad bleef heel lang 0-0, al kregen beide ploegen de nodige kansen. Pas na ingrijpen van de VAR in de 81e minuut wees scheidsrechter Juan Martínez naar de stip wegens hands. Lionel Messi schoot de strafschop binnen. Jordi Alba leek in blessuretijd nog de 2-0 te maken, maar de treffer werd afgekeurd.
Bij de ploeg van coach Quique Setién had Frenkie de Jong een basisplaats. De Deense aanwinst Martin Braithwaite startte voor het eerst in de basis en had in de eerste helft enkele kansen op de openingstreffer. Hij stuitte twee keer op doelman Alex Remiro. Voor Sociedad, dat zich eerder in de week plaatste voor de finale van de Copa del Rey, waren Martin Ødegaard en Alexander Isak gevaarlijk, maar zij kwamen niet tot scoren.
Getafe bleef thuis tegen Celta de Vigo steken op 0-0. De Spanjaarden, die Ajax uitschakelden in de Europa League, blijven daardoor vierde in La Liga. Ze hebben 46 punten, één minder dan nummer 3 Sevilla en één meer dan Atlético dat vijfde staat. Die twee ploegen speelden eerder op de dag 2-2 in Madrid. Real Sociedad staat zesde met 43 punten.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - Trainer Vincent Kompany wilde nog niet vertellen of hij woensdag met zijn beste ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "We beschikken over een vrijwel fitte selectie", zei hij op een persconferentie. "We hebben ook spelers die de laatste weken heel veel minuten hebben gemaakt. Ik heb alle vertrouwen in de spelers die ik opstel."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft woensdagavond in de thuiswedstrijd tegen Olympiakos volgens databureaus een wonder nodig voor een plek in de tussenronde van de Champions League. Trainer Fred Grim heeft ook gelezen dat het voor 92 procent zeker is dat zijn ploeg de laatste Europese wedstrijd van dit seizoen speelt. "Ik denk dat we er alles aan moeten doen om onze wedstrijd te winnen", zei hij op een persconferentie. "Daarna zien we het wel."
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz verwacht dat Bayern München woensdag met de sterkst mogelijke ploeg aan het uitduel met PSV in de Champions League begint. "Een topploeg verliest niet twee keer achter elkaar", zei hij op een persconferentie in Eindhoven. "En zij zijn ook niet van de cadeautjes. Ze willen altijd winnen. Daar houd ik wel van."
13 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Paul Wanner heeft nog niet besloten dat hij met Oostenrijk naar het WK wil. "Daar heb ik nog geen beslissing over genomen", zei hij op een persconferentie, een dag voor het thuisduel van PSV met zijn oude club Bayern München in de Champions League. "Ik focus me nu alleen op PSV."
15 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis staat weer op het trainingsveld bij Ajax. Hij liet zich dinsdag zien tijdens de laatste oefensessie voor het thuisduel van woensdag met het Griekse Olympiakos in de Champions League.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Guus Til en Anass Salah-Eddine zijn woensdag mogelijk inzetbaar tijdens de thuiswedstrijd van PSV tegen Bayern München in de Champions League. "Ik hoop dat ze zo kunnen trainen", zei trainer Peter Bosz op een persconferentie. "Dan gaan we na de training even met elkaar zitten en nemen we een beslissing."
15 uur geledenVITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.
2 dagen geleden