FC Barcelona wint in Europa League na achterstand bij Galatasaray
ISTANBUL (ANP) - FC Barcelona heeft zich ondanks de 0-0 in de thuiswedstrijd ten koste van Galatasaray bij de laatste acht geschaard in de Europa League. Barça won na een achterstand met 2-1 in Turkije.
Pierre-Emerick Aubameyang maakte kort na rust het winnende doelpunt in Istanbul. De assist was van Frenkie de Jong, die de bal beheerst terugkopte. Op een meter van het doel tikte de Gabonees eenvoudig binnen.
Marcão Teixeira had de Turken na een half uur op 1-0 gezet, maar nog voor rust maakte Pedri gelijk. Met fraaie schijnbewegingen zette Pedri twee spelers van Galatasaray op het verkeerde been, waarna hij de bal in de korte hoek schoof.
Frenkie de Jong
Frenkie de Jong werd halverwege de tweede helft vervangen door Pablo Gavi. Memphis Depay viel in de slotfase nog in voor Aubameyang.
FC Barcelona wacht zondagavond de uitwedstrijd tegen rivaal Real Madrid.
Giovanni van Bronckhorst verzekerde zich met Rangers FC van een plaats in de kwartfinales. De Schotse club verloor met 2-1 van Rode Ster Belgrado, maar de heenwedstrijd in Glasgow was al met 3-0 gewonnen door de ploeg van de Nederlandse trainer.
Atalanta
Atalanta plaatste zich ten koste van Bayer Leverkusen voor de kwartfinales. De Italianen wonnen de uitwedstrijd met 1-0. Het beslissende doelpunt werd in blessuretijd gemaakt door Jeremie Boga. Vorige week had Atalanta in Bergamo al met 3-2 gewonnen.
Hans Hateboer, Marten de Roon en Teun Koopmeiners hadden alle drie een basisplaats bij de bezoekers en ze speelden de hele wedstrijd.
Braga schakelde AS Monaco uit door de Fransen op 1-1 te houden. In Portugal was het 2-0 geworden.
Meer uit Voetbal
STOCKHOLM (ANP) - De Zweedse voetballers hebben de laatste oefenwedstrijd ter voorbereiding op het wereldkampioenschap gelijkgespeeld. In Stockholm eindigde de ontmoeting met Griekenland, dat zich niet voor de mondiale eindronde wist te kwalificeren, in 2-2. Zweden is op 20 juni in Houston de tweede tegenstander van Nederland in de groepsfase van het WK.
54 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft Andoni Iraola aangesteld als opvolger van de ontslagen coach Arne Slot. De 43-jarige Spanjaard komt over van Bournemouth, waar hij sinds 2023 de hoofdtrainer was.
1 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/DPA) - Een week voor de openingsceremonie van het WK voetbal in het legendarische Azteca-stadion in Mexico-Stad wordt de Mexicaanse hoofdstad geteisterd door een golf van protesten. "Als er geen oplossing komt, rolt de bal niet", waarschuwen stakende leraren, die beelden van voetballers op de Paseo de la Reforma hebben omvergeworpen en straten blokkeren.
2 uur geledenCORK (ANP) - Lineth Beerensteyn is de tweede aanvoerder van de Nederlandse voetbalsters en Wieke Kaptein de derde. Dat heeft bondscoach Arjan Veurink donderdag gezegd op een persconferentie in Cork, waar Oranje het vrijdag in de WK-kwalificatie opneemt tegen Ierland. In oktober wees Veurink Dominique Janssen al aan als eerste aanvoerder nadat Sherida Spitse haar interlandloopbaan had beëindigd.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA gaat bij het komende wereldkampioenschap voetbal de individuele prestaties van spelers meten en presenteren. Het systeem 'FIFA Power Rankings' is ontwikkeld door voetbalexperts die onder leiding staan van de Franse oud-trainer Arsène Wenger, hoofd voetbalontwikkeling bij de wereldvoetbalbond.
4 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - José Mourinho heeft een zaak aangespannen bij het Europees Hof voor de Rechten van de Mens (EHRM) over disciplinaire sancties tijdens zijn periode als trainer bij de Turkse club Fenerbahçe, blijkt uit rechtbankdocumenten die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De sancties werden in november 2024 opgelegd door de Turkse voetbalbond TFF.
4 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Het Nederlands voetbalelftal is onderweg naar de Verenigde Staten. Het KLM-vliegtuig vertrok even na 16.30 uur, iets later dan gepland, vanaf Schiphol naar New York. Volgende week begint het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico.
5 uur geleden