FC Barcelona wint in Europa League na achterstand bij Galatasaray
ISTANBUL (ANP) - FC Barcelona heeft zich ondanks de 0-0 in de thuiswedstrijd ten koste van Galatasaray bij de laatste acht geschaard in de Europa League. Barça won na een achterstand met 2-1 in Turkije.
Pierre-Emerick Aubameyang maakte kort na rust het winnende doelpunt in Istanbul. De assist was van Frenkie de Jong, die de bal beheerst terugkopte. Op een meter van het doel tikte de Gabonees eenvoudig binnen.
Marcão Teixeira had de Turken na een half uur op 1-0 gezet, maar nog voor rust maakte Pedri gelijk. Met fraaie schijnbewegingen zette Pedri twee spelers van Galatasaray op het verkeerde been, waarna hij de bal in de korte hoek schoof.
Frenkie de Jong
Frenkie de Jong werd halverwege de tweede helft vervangen door Pablo Gavi. Memphis Depay viel in de slotfase nog in voor Aubameyang.
FC Barcelona wacht zondagavond de uitwedstrijd tegen rivaal Real Madrid.
Giovanni van Bronckhorst verzekerde zich met Rangers FC van een plaats in de kwartfinales. De Schotse club verloor met 2-1 van Rode Ster Belgrado, maar de heenwedstrijd in Glasgow was al met 3-0 gewonnen door de ploeg van de Nederlandse trainer.
Atalanta
Atalanta plaatste zich ten koste van Bayer Leverkusen voor de kwartfinales. De Italianen wonnen de uitwedstrijd met 1-0. Het beslissende doelpunt werd in blessuretijd gemaakt door Jeremie Boga. Vorige week had Atalanta in Bergamo al met 3-2 gewonnen.
Hans Hateboer, Marten de Roon en Teun Koopmeiners hadden alle drie een basisplaats bij de bezoekers en ze speelden de hele wedstrijd.
Braga schakelde AS Monaco uit door de Fransen op 1-1 te houden. In Portugal was het 2-0 geworden.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.
8 uur geledenDUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.
12 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Stije Resink heeft zondag een kruisbandblessure opgelopen in het uitduel met FC Volendam. De 22-jarige aanvoerder van FC Groningen staat voor een lange revalidatie.
13 uur geledenGOLD COAST (ANP/AP) - De Iraanse voetbalsters zijn ondanks de oorlog in hun thuisland in actie gekomen op de Asia Cup in Australië. Iran verloor de eerste groepswedstrijd met 3-0 van Zuid-Korea, verliezend finalist van de vorige editie.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Maurice Steijn gaat na dit seizoen weg als coach van Sparta Rotterdam. Dat staat op de website van de Eredivisieclub. De club en de coach zijn het niet eens geworden over een contractverlenging.
16 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV kan in de halve finale van de KNVB-beker niet beschikken over Anass Salah-Eddine, Guus Til, Ruben van Bommel, Nick Olij en Alassane Pléa. Verdediger Armando Obispo is nog een twijfelgeval. Dat heeft coach Peter Bosz op een persconferentie bekendgemaakt in aanloop naar het duel op dinsdagavond in Nijmegen.
16 uur geleden