Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona wint in Europa League na achterstand bij Galatasaray

FC Barcelona wint in Europa League na achterstand bij Galatasaray

ISTANBUL (ANP) - FC Barcelona heeft zich ondanks de 0-0 in de thuiswedstrijd ten koste van Galatasaray bij de laatste acht geschaard in de Europa League. Barça won na een achterstand met 2-1 in Turkije.

Pierre-Emerick Aubameyang maakte kort na rust het winnende doelpunt in Istanbul. De assist was van Frenkie de Jong, die de bal beheerst terugkopte. Op een meter van het doel tikte de Gabonees eenvoudig binnen.

Marcão Teixeira had de Turken na een half uur op 1-0 gezet, maar nog voor rust maakte Pedri gelijk. Met fraaie schijnbewegingen zette Pedri twee spelers van Galatasaray op het verkeerde been, waarna hij de bal in de korte hoek schoof.

Frenkie de Jong

Frenkie de Jong werd halverwege de tweede helft vervangen door Pablo Gavi. Memphis Depay viel in de slotfase nog in voor Aubameyang.

FC Barcelona wacht zondagavond de uitwedstrijd tegen rivaal Real Madrid.

Giovanni van Bronckhorst verzekerde zich met Rangers FC van een plaats in de kwartfinales. De Schotse club verloor met 2-1 van Rode Ster Belgrado, maar de heenwedstrijd in Glasgow was al met 3-0 gewonnen door de ploeg van de Nederlandse trainer.

Atalanta

Atalanta plaatste zich ten koste van Bayer Leverkusen voor de kwartfinales. De Italianen wonnen de uitwedstrijd met 1-0. Het beslissende doelpunt werd in blessuretijd gemaakt door Jeremie Boga. Vorige week had Atalanta in Bergamo al met 3-2 gewonnen.

Hans Hateboer, Marten de Roon en Teun Koopmeiners hadden alle drie een basisplaats bij de bezoekers en ze speelden de hele wedstrijd.

Braga schakelde AS Monaco uit door de Fransen op 1-1 te houden. In Portugal was het 2-0 geworden.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Dijkstra verruilt VfL Wolfsburg voor Tottenham

LONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".

4 minuten geleden
Trainer Kruys vertrekt bij gedegradeerd FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys vertrekt voortijdig bij het gedegradeerde FC Volendam. Dat zijn de 41-jarige coach en de club "in goed overleg" overeengekomen. Kruys had nog een contract voor twee seizoenen.

7 minuten geleden
Doelman Schmeichel (39) beëindigt carrière door blessureleed

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense doelman Kasper Schmeichel beëindigt noodgedwongen zijn carrière. De 39-jarige voormalig keeper van Leicester City liep in februari bij zijn club Celtic een schouderblessure op en kan daar volgens medische experts niet meer voldoende van herstellen.

30 minuten geleden
Assistent-trainer Bakkati keert terug bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Said Bakkati vervangt volgend seizoen Etiënne Reijnen in de technische staf van hoofdcoach Robin van Persie bij Feyenoord. Bakkati (44) werkte eerder al in 2019 en 2020 in De Kuip onder trainers Jaap Stam en Dick Advocaat. Hij komt over van Sparta Rotterdam. Ook is Bakkati nog assistent bij Jong Oranje, waar hij in oktober mee stopt.

57 minuten geleden
Eredivisiestadions voller dan in afgelopen 15 jaar

ZEIST (ANP) - De voetbalstadions in de Eredivisie zaten afgelopen seizoen voller dan ze in jaren hebben gezeten. Per duel zaten gemiddeld een kleine 20.000 mensen op de tribunes. Daarmee kwam de bezettingsgraad op 95 procent, de hoogste in de afgelopen vijftien jaar. Dat meldt voetbalbond KNVB in een terugblik op het seizoen.

1 uur geleden
Voetbalster Putellas verlaat FC Barcelona na veertien jaar

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.

13 uur geleden
KNVB werkt alleen toekomstplan voor Campus in Zeist verder uit

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat alleen de toekomstplannen voor de KNVB Campus in Zeist verder uitwerken. De voetbalbond meldt dat het uitwerken van een uitbreiding in Zeist de voorkeur heeft gekregen boven een mogelijke nieuwe campuslocatie in Almere.

14 uur geleden