FC Barcelona wint dankzij doelpunt De Jong Trofeu Joan Gamper
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de strijd om de Trofeu Joan Gamper het Mexicaanse Pumas UNAM kansloos gelaten. In een vol Camp Nou werd het, mede dankzij een doelpunt van Frenkie de Jong, liefst 6-0. Trofeu Joan Gamper is volgens traditie de openingswedstrijd van het seizoen voor Barça.
Robert Lewandowski liet zich direct gelden bij zijn eerste wedstrijd namens FC Barcelona in Camp Nou en al in de derde minuut was de Poolse spits trefzeker. Hij omspeelde de Mexicaanse keeper en schoot vanuit een moeilijk hoek in de korte hoek raak. Met een oogstrelende hakbal stelde Lewandowski Pedri in staat om de 4-0 te maken. Pedri was twee keer trefzeker en ook Ousmane Dembélé en Pierre-Emerick Aubameyang kwamen tot scoren.
De Jong bepaalde vijf minuten voor tijd de eindstand met een beheerste schuiver. De veelbesproken De Jong - van wie het nog niet zeker is of hij in Barcelona blijft - deed de hele tweede helft mee, Memphis Depay verving na een uur Lewandowski.
FC Barcelona opent de Spaanse competitie volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Rayo Vallecano.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
6 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
9 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden