FC Barcelona wint dankzij doelpunt De Jong Trofeu Joan Gamper
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de strijd om de Trofeu Joan Gamper het Mexicaanse Pumas UNAM kansloos gelaten. In een vol Camp Nou werd het, mede dankzij een doelpunt van Frenkie de Jong, liefst 6-0. Trofeu Joan Gamper is volgens traditie de openingswedstrijd van het seizoen voor Barça.
Robert Lewandowski liet zich direct gelden bij zijn eerste wedstrijd namens FC Barcelona in Camp Nou en al in de derde minuut was de Poolse spits trefzeker. Hij omspeelde de Mexicaanse keeper en schoot vanuit een moeilijk hoek in de korte hoek raak. Met een oogstrelende hakbal stelde Lewandowski Pedri in staat om de 4-0 te maken. Pedri was twee keer trefzeker en ook Ousmane Dembélé en Pierre-Emerick Aubameyang kwamen tot scoren.
De Jong bepaalde vijf minuten voor tijd de eindstand met een beheerste schuiver. De veelbesproken De Jong - van wie het nog niet zeker is of hij in Barcelona blijft - deed de hele tweede helft mee, Memphis Depay verving na een uur Lewandowski.
FC Barcelona opent de Spaanse competitie volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Rayo Vallecano.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN (ANP) - Feyenoord is er na de winterstop niet in geslaagd een serie slechte resultaten te doorbreken. De ploeg van trainer Robin van Persie verspeelde in de slotfase van het uitduel met sc Heerenveen een voorsprong. De ingevallen Amourricho van Axel Dongen, gehuurd van Ajax, maakte in de 87e minuut gelijk voor de thuisploeg (2-2).
3 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sem Steijn en Givairo Read beginnen met Feyenoord aan het uitduel met sc Heerenveen. Beide spelers zijn tijdens de winterstop weer fit geworden.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PSV verwacht deze maand duidelijkheid over de toekomst van trainer Peter Bosz, wiens contract deze zomer afloopt. Algemeen directeur Marcel Brands heeft de 62-jarige coach afgelopen week "een laatste voorstel" gedaan. "De bal ligt bij Peter en zijn zaakwaarnemer", zei Brands bij ESPN-programma Goedemorgen Eredivisie.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - PSV overweegt nadrukkelijk deze winter nog een spits vast te leggen. Ricardo Pepi brak zaterdag in het thuisduel met Excelsior (5-1) een onderarm en is naar verwachting twee maanden uitgeschakeld. Ook de geblesseerde aanvallers Alassane Pléa, Ruben van Bommel en Myron Boadu ontbreken voorlopig nog.
3 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen en NAC Breda zijn het nieuwe jaar begonnen met een gelijkspel. Na een matige wedstrijd eindigde het onderlinge duel in een koude Euroborg in 0-0.
15 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior (5-1) in de Eredivisie zijn onderarm gebroken. De Amerikaan wordt zondag geopereerd. Dat zei trainer Peter Bosz op een persconferentie in het Philips Stadion.
16 uur geledenAGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
16 uur geleden