FC Barcelona weet niet te winnen van Napoli in Europa League
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is er in de Europa League niet in geslaagd te winnen van Napoli. Het werd 1-1 in Camp Nou, waar ruim 73.000 toeschouwers op het duel waren afgekomen.
Piotr Zielinski zette Napoli na een half uur op voorsprong door van dichtbij raak te schieten. Zijn eerste inzet met links werd nog gekeerd door doelman Marc-André ter Stegen, maar bij de tweede poging met rechts was het wel raak.
Na een uur kwam Barça op gelijke hoogte via Ferran Torres, die een penalty benutte. De strafschop werd gegeven na een handsbal en werd pas na tussenkomst van de VAR toegekend door de arbiter.
De Jong
Frenkie de Jong werd door trainer Xavi na ruim een uur gewisseld. Sergio Busquets kwam voor hem in de ploeg. Luuk de Jong mocht 5 minuten voor tijd nog invallen voor Pierre-Emerick Aubameyang, maar ook hij wist het winnende doelpunt niet te maken. De Jong was wel dicht bij een schitterende goal, maar zijn goed geraakte omhaal ging net naast. Ook Torres kreeg in de slotfase nog twee goede mogelijkheden.
FC Barcelona was tot de Europa League veroordeeld omdat het derde werd in de Champions League-groep met Bayern München, Benfica en Dinamo Kiev.
Komend weekend wacht FC Barcelona de uitwedstrijd tegen Valencia.
Meer uit Voetbal
ZÜRICH (ANP) - Een doelpunt van Vivianne Miedema is genomineerd voor de FIFA Marta Award. Dat is de prijs voor het mooiste doelpunt van het jaar in het vrouwenvoetbal. Het gaat om de treffer van de Nederlandse spits op het afgelopen EK in Zwitserland tegen Wales.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen is zo goed als zeker van plaatsing voor het WK voetbal in 2026. Het elftal van bondscoach Stale Solbakken won donderdagavond in Oslo met 4-1 van Estland. De spitsen Alexander Sørloth en Erling Haaland maakten allebei twee doelpunten voor de Noren in het uitverkochte Ullevaal Stadion. Robi Saarma scoorde voor Estland.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord mag op 22 januari toch in een volle Kuip aantreden tegen het Oostenrijkse Sturm Graz. De Rotterdamse club is succesvol in beroep gegaan bij de UEFA nadat het een straf kreeg opgelegd wegens het afsteken van vuurwerk tijdens het Europa League-duel met Panathinaikos.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - De tuchtraad van de Turkse voetbalbond (TFF) heeft donderdag 102 spelers geschorst, die schuldig zijn bevonden aan het onrechtmatig gokken op wedstrijden. Daarvan zijn er 24 actief in de hoogste profcompetitie. De schorsingen variëren van 45 dagen tot een jaar. Meer dan duizend spelers zijn onderzocht.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Alex de Minaur heeft zijn laatste groepsduel op de ATP Finals gewonnen en maakt nog kans op een plek in de halve finale. De 26-jarige Australiër rekende in twee sets af met Taylor Fritz: 7-6 (3) 6-3. Met de overwinning van De Minaur is Carlos Alcaraz zeker van een plek bij de laatste vier.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ kan de komende maanden niet beschikken over rechtsback Denso Kasius. De 23-jarige verdediger liep eerder deze maand een blessure op aan een enkel en is donderdag succesvol geopereerd, meldt zijn club.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Shaqueel van Persie, de zoon van Feyenoord-trainer Robin van Persie, is tijdens een oefenwedstrijd van de Rotterdammers opnieuw opgevallen. De 18-jarige jeugdspeler van Feyenoord maakte op Varkenoord tegen stadgenoot Excelsior het winnende doelpunt: 3-2. Van Persie draaide in het strafschopgebied soepel weg van zijn tegenstander en schoot beheerst raak in de verre hoek.
6 uur geleden