FC Barcelona verhuurt Coutinho aan Aston Villa
BARCELONA (ANP) - De Braziliaanse international Philippe Coutinho voetbalt de rest van het seizoen voor Aston Villa. De Engelse club huurt de 29-jarige Coutinho voor een half jaar van FC Barcelona, met een optie tot koop. De aanvallende middenvelder keert zo terug in de Premier League, de competitie waarin hij zijn beste periode beleefde.
Coutinho speelde tussen 2013 en 2018 in Engeland voor Liverpool. De Braziliaan was toen enkele jaren teamgenoot van Steven Gerrard, de huidige trainer van Aston Villa.
Barcelona betaalde begin 2018 zo'n 120 miljoen euro om Coutinho over te nemen van Liverpool. Dat bedrag kon via bonussen oplopen tot 160 miljoen. De spelmaker kon de hooggespannen verwachtingen in Camp Nou nooit helemaal waarmaken. Hij speelde het seizoen 2019-2020 op huurbasis voor Bayern München en won toen met de Duitse club de Champions League. Dit seizoen kwam Coutinho in La Liga twaalf keer in actie voor Barcelona, waarvan slechts vijf keer als basisspeler.
De Braziliaan speelde in totaal 106 wedstrijden voor de Catalaanse topclub en maakte daarin 26 doelpunten. Aston Villa neemt ook het salaris van Coutinho over, waardoor het met schulden kampende Barcelona wat ruimte krijgt in de salarishuishouding. De 63-voudig international moet nog wel medisch worden gekeurd in Birmingham en een werkvergunning krijgen. Aston Villa staat op de dertiende plaats.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal staat in de finale van de League Cup, het tweede bekertoernooi van Engeland. De koploper van de Premier League won voor eigen publiek van Chelsea (1-0).
48 minuten geledenALBACETE (ANP) - FC Barcelona heeft als eerste club de halve finale van het Spaanse bekertoernooi bereikt. De koploper van La Liga won de uitwedstrijd tegen Albacete (1-2), dat uitkomt op het tweede niveau.
50 minuten geledenBOLOGNA (ANP) - AC Milan heeft de uitwedstrijd tegen Bologna vrij eenvoudig gewonnen (0-3). Ruben Loftus-Cheek, Christopher Nkunku en Adrien Rabiot maakten de doelpunten voor de bezoekers.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Troy Parrott heeft AZ naar de halve finale van de KNVB-beker geholpen. De Ierse spits maakte tegen FC Twente het winnende doelpunt in de zevende minuut van de verlenging (2-1).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Milan Zonneveld verlaat Telstar voor Sparta Rotterdam. De spits heeft bij Sparta een contract tot medio 2029 ondertekend, meldt de nummer 5 van de Eredivisie.
1 uur geledenALKMAAR (ANP) - Max Huiberts snapt niet waarom AZ zoveel kritiek krijgt op het besluit om de bekende Portugese voetbalmakelaar Jorge Mendes in te schakelen voor een mogelijke transfer van de talentvolle Kees Smit. "Er wordt veel over gezegd en geschreven", zei de directeur voetbalzaken vlak voor het bekerduel met FC Twente bij ESPN. "Ik lees niet heel veel, maar hier ontkwam je niet aan. Ik ben verbaasd over de selectieve verontwaardiging van mensen en partijen die zich erin mengen."
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er voor de tweede transferperiode op rij niet in geslaagd een opvolger voor de vertrokken Jordan Henderson te vinden. De club heeft de afgelopen maand geen betaalbare speler gevonden die het huidige middenveld sterker maakt.
4 uur geleden