FC Barcelona verhuurt Coutinho aan Aston Villa
BARCELONA (ANP) - De Braziliaanse international Philippe Coutinho voetbalt de rest van het seizoen voor Aston Villa. De Engelse club huurt de 29-jarige Coutinho voor een half jaar van FC Barcelona, met een optie tot koop. De aanvallende middenvelder keert zo terug in de Premier League, de competitie waarin hij zijn beste periode beleefde.
Coutinho speelde tussen 2013 en 2018 in Engeland voor Liverpool. De Braziliaan was toen enkele jaren teamgenoot van Steven Gerrard, de huidige trainer van Aston Villa.
Barcelona betaalde begin 2018 zo'n 120 miljoen euro om Coutinho over te nemen van Liverpool. Dat bedrag kon via bonussen oplopen tot 160 miljoen. De spelmaker kon de hooggespannen verwachtingen in Camp Nou nooit helemaal waarmaken. Hij speelde het seizoen 2019-2020 op huurbasis voor Bayern München en won toen met de Duitse club de Champions League. Dit seizoen kwam Coutinho in La Liga twaalf keer in actie voor Barcelona, waarvan slechts vijf keer als basisspeler.
De Braziliaan speelde in totaal 106 wedstrijden voor de Catalaanse topclub en maakte daarin 26 doelpunten. Aston Villa neemt ook het salaris van Coutinho over, waardoor het met schulden kampende Barcelona wat ruimte krijgt in de salarishuishouding. De 63-voudig international moet nog wel medisch worden gekeurd in Birmingham en een werkvergunning krijgen. Aston Villa staat op de dertiende plaats.
Meer uit Voetbal
BODØ (ANP) - FK Bodø/Glimt blijft verrassen in de Champions League. De Noren versloegen voor eigen publiek Sporting Portugal tijdens de eerste krachtmeting in de achtste finales met 3-0 en zetten daarmee een flinke stap richting de volgende ronde. De return in Lissabon volgt volgende week.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Titelhouder Paris Saint-Germain heeft de thuiswedstrijd in de achtste finales van de Champions League met 5-2 gewonnen van Chelsea. De club uit Londen wist weliswaar twee keer terug te komen van een achterstand, maar bij de stand van 2-2 ging het alsnog mis.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid heeft het eerste deel van de topper in de achtste finales van de Champions League tegen Manchester City op overtuigende wijze gewonnen. Het werd in Spanje 3-0. Dat was voor een groot deel te danken aan Federico Valverde, die in de eerste helft een hattrick maakte.
10 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/DPA) - Het strafproces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona zal naar verwachting op 14 april worden heropend. Dat is bijna een maand later dan gepland. Dat meldt het Italiaanse persbureau ANSA.
11 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Arsenal is aan de eerste nederlaag van dit seizoen in de Champions League ontsnapt. De Londenaren maakten in de eerste ontmoeting met Bayer Leverkusen in de achtste finales kort voor tijd gelijk: 1-1.
11 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran doet volgens de minister van Sport van het land niet mee aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "Aangezien deze corrupte regering (van de Verenigde Staten) onze leider heeft vermoord, zijn er onder geen enkele omstandigheid voorwaarden om deel te nemen aan het wereldkampioenschap", zei Ahmad Donjamali in een tv-interview.
21 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Tottenham Hotspur-coach Igor Tudor achtte de vroege wissel van doelman Antonin Kinsky tegen Atlético Madrid "noodzakelijk ter bescherming van zichzelf en het team". "Dit was een ongelooflijke situatie. Ik ben al vijftien jaar trainer, maar ik heb dit nog nooit gedaan", zei de interim-coach tijdens zijn persconferentie. Kinsky (22) werd in de zeventiende minuut gewisseld na twee fouten die doelpunten inleidden.
23 uur geleden