FC Barcelona verhuurt Coutinho aan Aston Villa
BARCELONA (ANP) - De Braziliaanse international Philippe Coutinho voetbalt de rest van het seizoen voor Aston Villa. De Engelse club huurt de 29-jarige Coutinho voor een half jaar van FC Barcelona, met een optie tot koop. De aanvallende middenvelder keert zo terug in de Premier League, de competitie waarin hij zijn beste periode beleefde.
Coutinho speelde tussen 2013 en 2018 in Engeland voor Liverpool. De Braziliaan was toen enkele jaren teamgenoot van Steven Gerrard, de huidige trainer van Aston Villa.
Barcelona betaalde begin 2018 zo'n 120 miljoen euro om Coutinho over te nemen van Liverpool. Dat bedrag kon via bonussen oplopen tot 160 miljoen. De spelmaker kon de hooggespannen verwachtingen in Camp Nou nooit helemaal waarmaken. Hij speelde het seizoen 2019-2020 op huurbasis voor Bayern München en won toen met de Duitse club de Champions League. Dit seizoen kwam Coutinho in La Liga twaalf keer in actie voor Barcelona, waarvan slechts vijf keer als basisspeler.
De Braziliaan speelde in totaal 106 wedstrijden voor de Catalaanse topclub en maakte daarin 26 doelpunten. Aston Villa neemt ook het salaris van Coutinho over, waardoor het met schulden kampende Barcelona wat ruimte krijgt in de salarishuishouding. De 63-voudig international moet nog wel medisch worden gekeurd in Birmingham en een werkvergunning krijgen. Aston Villa staat op de dertiende plaats.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Trainer Carl Hoefkens van NAC Breda voelde zich na de nederlaag tegen Ajax (0-2) niet lekker en heeft zich in een ziekenhuis laten controleren. Volgens zijn club maakte de 47-jarige Belg het inmiddels goed. NAC geeft vanwege de privacywetgeving verder geen commentaar.
3 uur geledenMADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft de competitiewedstrijd voorafgaand aan de halve finale tegen Arsenal in de Champions League gewonnen. In het Metropolitano versloeg de ploeg van coach Diego Simeone Athletic Club uit Bilbao met 3-2.
13 uur geledenENSCHEDE (ANP) - NEC heeft verzuimd afstand te nemen van FC Twente in de strijd om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van voorronden van de Champions League. In Enschede eindigde het duel tussen beide clubs in een 1-1-gelijkspel door treffers van Sondre Ørjasaeter voor de thuisploeg en Bryan Linssen voor de club uit Nijmegen.
13 uur geledenBREDA (ANP) - Mika Godts heeft Ajax aan een uitzege op NAC Breda geholpen. De linksbuiten had met een wonderschoon doelpunt en een assist bij de openingstreffer een groot aandeel in een broodnodige zege voor de Amsterdammers (0-2) in de race voor een Europees ticket voor volgend seizoen.
14 uur geledenANGERS (ANP) - Paris Saint-Germain gaat met vertrouwen naar de halve finale van de Champions League tegen Bayern München. De koploper in de Franse competitie won bij Angers SCO met 3-0.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft in de strijd om de play-offs voor Europees voetbal afstand genomen van concurrenten FC Groningen en Sparta. De Friezen van coach Robin Veldman wonnen in het eigen Abe Lenstra Stadion met 2-1 van Fortuna Sittard.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft de koppositie weer overgenomen in de Engelse competitie met een 1-0-thuiszege op Newcastle United. Met nog vier wedstrijden te spelen hebben de Londenaren 73 punten (doelsaldo +38). Nummer 2 Manchester City heeft 70 punten (doelsaldo +37) en komt nog vijf keer in actie. Newcastle blijft door de nederlaag veertiende.
15 uur geleden