Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona steviger aan kop na ruime uitzege op Real Madrid

FC Barcelona steviger aan kop na ruime uitzege op Real Madrid

MADRID (ANP) - Robert Lewandowski heeft FC Barcelona aan een uitzege op Real Madrid geholpen. De 36-jarige spits uit Polen scoorde na rust tweemaal binnen drie minuten, waardoor zijn ploeg de regie in LaLiga stevig in handen heeft gekregen. Lamine Yamal maakte de derde treffer en Raphinha bepaalde met een prachtige lob de eindstand (0-4).

FC Barcelona verstevigde de koppositie en heeft nu een voorsprong van 6 punten op Real Madrid. In de elfde speelronde van de Spaanse competitie vierde Lewandowski zijn dertiende en veertiende competitietreffer van dit seizoen. Hij scoorde in de 54e minuut op aangeven van Marc Casadó en kopte ruim twee minuten later raak na een voorzet van Alejandro Balde.

In de eerste helft was Real Madrid sterker dan FC Barcelona, maar vaak stond een aanvaller van de thuisploeg buitenspel. Kylian Mbappé leek in de dertigste minuut de score te openen met een fraaie stiftbal. De videoscheidsrechter constateerde echter dat de Franse aanvaller net buitenspel stond toen hij de bal ontving. Mbappé had kunnen scoren als zijn ploeggenoot Vinícius Júnior niet voor eigen succes was gegaan. De Braziliaan koos echter voor zichzelf en schoot in het zijnet.

Enkelblessure

Frenkie de Jong liep in april tijdens een uitwedstrijd tegen Real Madrid een enkelblessure op, waardoor hij het EK miste. Hij mocht na rust invallen bij FC Barcelona en kreeg meteen de aanvoerdersband. Niet De Jong maar Lewandowski eiste een hoofdrol op. Hij miste in de 66e minuut ook nog twee grote kansen op 0-3. Mbappé dacht de achterstand van Real bij een achterstand van 0-2 te verkleinen, maar stond opnieuw buitenspel.

Zo heeft Barcelona een geweldige week achter de rug. De ploeg van trainer Hansi Flick won woensdag van Bayern München (4-1), waar de Duitse trainer van Barcelona eerder de leiding had.

Meer uit Voetbal

Veurink 'enorm trots' op spel en passie Oranje tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.

1 uur geleden
Gehavende Oranjevrouwen verrassen Frankrijk in WK-kwalificatie

BREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.

2 uur geleden
Van Asten debuteert bij gehavende Oranjevrouwen tegen Frankrijk

BREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.

5 uur geleden
Mascherano stopt als trainer van Inter Miami om privéredenen

MIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.

5 uur geleden
Fitte Mbappé in selectie van Real voor kraker in München

MADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.

13 uur geleden
Nieuwe bondscoach Queiroz gaat met Ghana naar WK

ACCRA (ANP) - Carlos Queiroz is de nieuwe bondscoach van de voetballers van Ghana. Hij is de opvolger van Otto Addo, die vorige maand na verloren oefeninterlands tegen Duitsland (2-1) en Oostenrijk (5-1) werd ontslagen.

14 uur geleden
Manchester United voelt zich benadeeld na nederlaag tegen Leeds

MANCHESTER (ANP) - Trainer Michael Carrick voelt zich benadeeld na de nederlaag van Manchester United tegen Leeds United (1-2). Hij baalde vooral van de rode kaart die scheidsrechter Paul Tierney aan Lisandro Martínez gaf.

16 uur geleden