FC Barcelona steviger aan kop na ruime uitzege op Real Madrid
MADRID (ANP) - Robert Lewandowski heeft FC Barcelona aan een uitzege op Real Madrid geholpen. De 36-jarige spits uit Polen scoorde na rust tweemaal binnen drie minuten, waardoor zijn ploeg de regie in LaLiga stevig in handen heeft gekregen. Lamine Yamal maakte de derde treffer en Raphinha bepaalde met een prachtige lob de eindstand (0-4).
FC Barcelona verstevigde de koppositie en heeft nu een voorsprong van 6 punten op Real Madrid. In de elfde speelronde van de Spaanse competitie vierde Lewandowski zijn dertiende en veertiende competitietreffer van dit seizoen. Hij scoorde in de 54e minuut op aangeven van Marc Casadó en kopte ruim twee minuten later raak na een voorzet van Alejandro Balde.
In de eerste helft was Real Madrid sterker dan FC Barcelona, maar vaak stond een aanvaller van de thuisploeg buitenspel. Kylian Mbappé leek in de dertigste minuut de score te openen met een fraaie stiftbal. De videoscheidsrechter constateerde echter dat de Franse aanvaller net buitenspel stond toen hij de bal ontving. Mbappé had kunnen scoren als zijn ploeggenoot Vinícius Júnior niet voor eigen succes was gegaan. De Braziliaan koos echter voor zichzelf en schoot in het zijnet.
Enkelblessure
Frenkie de Jong liep in april tijdens een uitwedstrijd tegen Real Madrid een enkelblessure op, waardoor hij het EK miste. Hij mocht na rust invallen bij FC Barcelona en kreeg meteen de aanvoerdersband. Niet De Jong maar Lewandowski eiste een hoofdrol op. Hij miste in de 66e minuut ook nog twee grote kansen op 0-3. Mbappé dacht de achterstand van Real bij een achterstand van 0-2 te verkleinen, maar stond opnieuw buitenspel.
Zo heeft Barcelona een geweldige week achter de rug. De ploeg van trainer Hansi Flick won woensdag van Bayern München (4-1), waar de Duitse trainer van Barcelona eerder de leiding had.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
4 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
4 uur geledenLYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.
6 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.
6 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.
6 uur geledenGLASGOW (ANP) - Ron Jans beleeft weinig plezier van zijn laatste maanden als trainer. De coach zag FC Utrecht met een kansloze nederlaag tegen Celtic (4-2) afscheid nemen van de Europa League.
6 uur geleden