Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona steviger aan kop na ruime uitzege op Real Madrid

FC Barcelona steviger aan kop na ruime uitzege op Real Madrid

MADRID (ANP) - Robert Lewandowski heeft FC Barcelona aan een uitzege op Real Madrid geholpen. De 36-jarige spits uit Polen scoorde na rust tweemaal binnen drie minuten, waardoor zijn ploeg de regie in LaLiga stevig in handen heeft gekregen. Lamine Yamal maakte de derde treffer en Raphinha bepaalde met een prachtige lob de eindstand (0-4).

FC Barcelona verstevigde de koppositie en heeft nu een voorsprong van 6 punten op Real Madrid. In de elfde speelronde van de Spaanse competitie vierde Lewandowski zijn dertiende en veertiende competitietreffer van dit seizoen. Hij scoorde in de 54e minuut op aangeven van Marc Casadó en kopte ruim twee minuten later raak na een voorzet van Alejandro Balde.

In de eerste helft was Real Madrid sterker dan FC Barcelona, maar vaak stond een aanvaller van de thuisploeg buitenspel. Kylian Mbappé leek in de dertigste minuut de score te openen met een fraaie stiftbal. De videoscheidsrechter constateerde echter dat de Franse aanvaller net buitenspel stond toen hij de bal ontving. Mbappé had kunnen scoren als zijn ploeggenoot Vinícius Júnior niet voor eigen succes was gegaan. De Braziliaan koos echter voor zichzelf en schoot in het zijnet.

Enkelblessure

Frenkie de Jong liep in april tijdens een uitwedstrijd tegen Real Madrid een enkelblessure op, waardoor hij het EK miste. Hij mocht na rust invallen bij FC Barcelona en kreeg meteen de aanvoerdersband. Niet De Jong maar Lewandowski eiste een hoofdrol op. Hij miste in de 66e minuut ook nog twee grote kansen op 0-3. Mbappé dacht de achterstand van Real bij een achterstand van 0-2 te verkleinen, maar stond opnieuw buitenspel.

Zo heeft Barcelona een geweldige week achter de rug. De ploeg van trainer Hansi Flick won woensdag van Bayern München (4-1), waar de Duitse trainer van Barcelona eerder de leiding had.

Meer uit Voetbal

Real Madrid verder achterop bij Barcelona na verlies tegen Celta

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in de strijd om de Spaanse landstitel een dure nederlaag geleden. De ploeg van coach Xabi Alonso verloor op eigen veld met 2-0 van Celta, de nummer 14 in La Liga. Real beëindigde het duel met negen man.

7 uur geleden
Napoli herovert koppositie in Serie A door zege op Juventus

NAPELS (ANP) - Napoli heeft de koppositie in de Italiaanse Serie A heroverd. De club versloeg met Noa Lang en Sam Beukema in de basis Juventus met 2-1. Het was de derde zege op rij voor de Napolitanen, die op 31 punten komen. Inter heeft er 30. AC Milan kan op gelijke hoogte komen als het maandag bij Torino wint.

7 uur geleden
Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

11 uur geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

11 uur geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

12 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

13 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

14 uur geleden