Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona steviger aan kop na ruime uitzege op Real Madrid

FC Barcelona steviger aan kop na ruime uitzege op Real Madrid

MADRID (ANP) - Robert Lewandowski heeft FC Barcelona aan een uitzege op Real Madrid geholpen. De 36-jarige spits uit Polen scoorde na rust tweemaal binnen drie minuten, waardoor zijn ploeg de regie in LaLiga stevig in handen heeft gekregen. Lamine Yamal maakte de derde treffer en Raphinha bepaalde met een prachtige lob de eindstand (0-4).

FC Barcelona verstevigde de koppositie en heeft nu een voorsprong van 6 punten op Real Madrid. In de elfde speelronde van de Spaanse competitie vierde Lewandowski zijn dertiende en veertiende competitietreffer van dit seizoen. Hij scoorde in de 54e minuut op aangeven van Marc Casadó en kopte ruim twee minuten later raak na een voorzet van Alejandro Balde.

In de eerste helft was Real Madrid sterker dan FC Barcelona, maar vaak stond een aanvaller van de thuisploeg buitenspel. Kylian Mbappé leek in de dertigste minuut de score te openen met een fraaie stiftbal. De videoscheidsrechter constateerde echter dat de Franse aanvaller net buitenspel stond toen hij de bal ontving. Mbappé had kunnen scoren als zijn ploeggenoot Vinícius Júnior niet voor eigen succes was gegaan. De Braziliaan koos echter voor zichzelf en schoot in het zijnet.

Enkelblessure

Frenkie de Jong liep in april tijdens een uitwedstrijd tegen Real Madrid een enkelblessure op, waardoor hij het EK miste. Hij mocht na rust invallen bij FC Barcelona en kreeg meteen de aanvoerdersband. Niet De Jong maar Lewandowski eiste een hoofdrol op. Hij miste in de 66e minuut ook nog twee grote kansen op 0-3. Mbappé dacht de achterstand van Real bij een achterstand van 0-2 te verkleinen, maar stond opnieuw buitenspel.

Zo heeft Barcelona een geweldige week achter de rug. De ploeg van trainer Hansi Flick won woensdag van Bayern München (4-1), waar de Duitse trainer van Barcelona eerder de leiding had.

Meer uit Voetbal

Wotte wil er bij ADO na promotie 'vijf tot zeven' spelers bij

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft "vijf tot zeven" spelers nodig om zich staande te kunnen houden in de Eredivisie. Dat zei de technisch directeur Mark Wotte (65) van de Haagse voetbalclub nadat op dinsdagavond de promotie was veiliggesteld. "Die versterkingen zijn reëel. De eigenaar heeft toegezegd dat het budget volgend seizoen wordt verhoogd", aldus Wotte. "We horen met deze club thuis op het hoogste niveau."

23 minuten geleden
Aanvoerder Vlak blij dat ADO terug is in de Eredivisie

DEN HAAG (ANP) - Jari Vlak is "superblij" om met ADO Den Haag terug naar de Eredivisie te gaan. "Deze club uit de derde stad van Nederland hoort in de Eredivisie. Eindelijk zijn we daar weer", zei de 27-jarige aanvoerder van ADO Den Haag na afloop van de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Jong FC Utrecht. Met de zege stelde de koploper van de eerste divisie promotie naar de Eredivisie veilig.

8 uur geleden
Afrikaanse bond roept Marokko uit tot winnaar Afrika Cup

CAIRO (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond CAF heeft Senegal de titel van de Afrika Cup ontnomen en finalist Marokko alsnog als winnaar aangewezen. Dat meldt de bond dinsdagavond in een verklaring.

9 uur geleden
Reijnders en Aké met Manchester City klaar in Champions League

MANCHESTER (ANP) - Oranje-internationals Tijjani Reijnders en Nathan Aké zijn met Manchester City uitgeschakeld in de Champions League. De Engelsen wisten de ruime nederlaag van vorige week tegen Real Madrid (3-0) in eigen stadion niet meer goed te maken. Het werd 2-1 voor Real Madrid.

9 uur geleden
Arsenal verslaat Leverkusen en blijft op alle fronten meedoen

LONDEN (ANP) - Arsenal maakt dit seizoen nog altijd kans op vier prijzen. De huidige koploper van de Premier League bereikte dinsdag de kwartfinale van de Champions League dankzij een thuiszege van 2-0 op Bayer Leverkusen. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

9 uur geleden
Paris Saint-Germain neemt snel afstand van Chelsea

LONDEN (ANP) - Paris Saint-Germain zit bij de laatste acht clubs in de Champions League. De titelverdediger haalde bij Chelsea de spanning snel uit de wedstrijd door in de beginfase twee keer te scoren. Na rust scoorden de Fransen nog eens: 0-3. Paris Saint-Germain won vorige week de eerste wedstrijd met 5-2, toen juist door drie doelpunten in de slotfase.

9 uur geleden
Fans stromen massaal veld op na promotie ADO Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een deel van de aanhang van ADO Den Haag stroomde na afloop van het met 1-0 gewonnen duel met Jong FC Utrecht massaal het veld op. Ze vierden dat de club na vijf jaar terugkeert naar de Eredivisie. De clubleiding had vooraf nadrukkelijk verzocht het speelveld vrij te houden. Dat verzoek bleek kansloos.

10 uur geleden