Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona steviger aan kop na ruime uitzege op Real Madrid

FC Barcelona steviger aan kop na ruime uitzege op Real Madrid

MADRID (ANP) - Robert Lewandowski heeft FC Barcelona aan een uitzege op Real Madrid geholpen. De 36-jarige spits uit Polen scoorde na rust tweemaal binnen drie minuten, waardoor zijn ploeg de regie in LaLiga stevig in handen heeft gekregen. Lamine Yamal maakte de derde treffer en Raphinha bepaalde met een prachtige lob de eindstand (0-4).

FC Barcelona verstevigde de koppositie en heeft nu een voorsprong van 6 punten op Real Madrid. In de elfde speelronde van de Spaanse competitie vierde Lewandowski zijn dertiende en veertiende competitietreffer van dit seizoen. Hij scoorde in de 54e minuut op aangeven van Marc Casadó en kopte ruim twee minuten later raak na een voorzet van Alejandro Balde.

In de eerste helft was Real Madrid sterker dan FC Barcelona, maar vaak stond een aanvaller van de thuisploeg buitenspel. Kylian Mbappé leek in de dertigste minuut de score te openen met een fraaie stiftbal. De videoscheidsrechter constateerde echter dat de Franse aanvaller net buitenspel stond toen hij de bal ontving. Mbappé had kunnen scoren als zijn ploeggenoot Vinícius Júnior niet voor eigen succes was gegaan. De Braziliaan koos echter voor zichzelf en schoot in het zijnet.

Enkelblessure

Frenkie de Jong liep in april tijdens een uitwedstrijd tegen Real Madrid een enkelblessure op, waardoor hij het EK miste. Hij mocht na rust invallen bij FC Barcelona en kreeg meteen de aanvoerdersband. Niet De Jong maar Lewandowski eiste een hoofdrol op. Hij miste in de 66e minuut ook nog twee grote kansen op 0-3. Mbappé dacht de achterstand van Real bij een achterstand van 0-2 te verkleinen, maar stond opnieuw buitenspel.

Zo heeft Barcelona een geweldige week achter de rug. De ploeg van trainer Hansi Flick won woensdag van Bayern München (4-1), waar de Duitse trainer van Barcelona eerder de leiding had.

Meer uit Voetbal

Corendon stopt na WK als sponsor van Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Reisorganisatie Corendon stopt na het WK van 2026 met het sponsoren van de nationale voetbalploeg van Curaçao. Topman Atilay Uslu was volgens veel media een groot voorstander van de terugkeer van Dick Advocaat als bondscoach. Hij belooft wel alle financiële verplichtingen tot en met het WK na te komen. "Ik ben een man van mijn woord", verklaarde hij aan de krant Èxtra.

9 minuten geleden
Liverpool gelijk tegen Chelsea ondanks treffer Gravenberch

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft thuis niet kunnen winnen van Chelsea. Trainer Arne Slot moest in het duel op Anfield genoegen nemen met een 1-1-gelijkspel. Gravenberch scoorde voor Liverpool.

1 uur geleden
Wieffer (Brighton) kampt met 'lichte' enkelblessure'

BRIGHTON (ANP) - Mats Wieffer mist zaterdag de wedstrijd van Brighton & Hove Albion tegen Wolverhampton Wanderers. De Nederlander was een twijfelgeval, maar niet op tijd fit. Trainer Fabian Hürzeler liet in aanloop naar het duel in de Premier League weten dat hij een 'lichte enkelblessure' heeft.

1 uur geleden
Mbappé lijkt speelfit voor Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.

3 uur geleden
Iran doet onder voorwaarden mee aan WK voetbal

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.

3 uur geleden
Southampton beticht van spionage voor promotiewedstrijd

LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.

6 uur geleden
Suárez open voor terugkeer bij Uruguay: zal nooit nee zeggen

MIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.

6 uur geleden