Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona sluit bewogen seizoen af met thuisnederlaag

FC Barcelona sluit bewogen seizoen af met thuisnederlaag

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft een bewogen seizoen afgesloten met een thuisnederlaag tegen Villarreal. In Camp Nou werd het 2-0 voor de gasten. De Catalanen eindigen ondanks de nederlaag als tweede achter landskampioen Real Madrid. De Madrilenen, die zaterdag de finale van de Champions League spelen tegen Liverpool, zijn geëindigd met 13 punten meer.

Barcelona begon met Frenkie de Jong in de ploeg en met Memphis Depay en Luuk de Jong op de bank. De ploeg van coach Xavi, die in het najaar Ronald Koeman opvolgde in Camp Nou, verloor recentelijk ook al drie keer in eigen huis, waaronder de wedstrijd in de kwartfinale van de Europa League tegen Eintracht Frankfurt.

Villarreal, waar Danjuma Groeneveld nog ontbrak, kwam in de slotfase van de eerste helft op voorsprong via Alfonso Pedraza. Moi Gómez verdubbelde na de rust de voorsprong. De Jong leek een kwartier voor tijd wat terug te doen, maar zijn treffer met het hoofd werd afgekeurd wegens buitenspel. Met ook Depay in de slotfase in de ploeg kwam Barça niet tot scoren. Villarreal eindigde door de zege als zevende en plaatste zich voor de Conference League.

Atlético Madrid heeft La Liga afgesloten met een 2-1-overwinning op Real Sociedad. Rodrigo De Paul en Ángel Correa maakten de treffers voor de ploeg van Diego Simeone. Atlético eindigt met 71 punten, drie minder dan Barcelona. Jon Guridi scoorde in blessuretijd nog voor de thuisploeg, die zesde is geworden.

Sevilla, dat net als Real Madrid, Barcelona en Atlético al zeker was van deelname aan de Champions League volgend seizoen, won thuis met 1-0 van Athletic Club. Rafa Mir maakte het enige doelpunt voor de thuisploeg, waar Karim Rekik in de tweede helft inviel.

Meer uit Voetbal

Chery kan nauwelijks geloven dat NEC ruim van AZ heeft verloren

ROTTERDAM (ANP) - Tjaronn Chery kon vlak na het laatste fluitsignaal van de bekerfinale nauwelijks geloven dat NEC met ruime cijfers van AZ had verloren (5-1). "Ik had gisteren maar ook vandaag het gevoel dat het bijna onmogelijk was dat we hier zouden verliezen", stamelde de aanvoerder van de club uit Nijmegen in de catacomben van De Kuip.

1 uur geleden
AZ overklast NEC en wint KNVB-beker voor vijfde keer

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft met een sterk optreden tegen NEC de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar zegevierde met 5-1 in De Kuip en nam zo een beetje revanche voor de pijnlijke nederlaag na strafschoppen in de eindstrijd van vorig jaar tegen Go Ahead Eagles.

2 uur geleden
AZ is veel te sterk voor NEC en wint KNVB-beker

ROTTERDAM (ANP) - AZ heeft voor de vijfde keer de KNVB-beker gewonnen. De club uit Alkmaar versloeg NEC in de uitverkochte Kuip (5-1).

2 uur geleden
Bayern München voor 35e keer kampioen van Duitsland

MÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München is voor de 35e keer kampioen van Duitsland. Het elftal van coach Vincent Kompany won zondag in de Allianz Arena met 4-2 van VfB Stuttgart. FCB heeft na dertig wedstrijden 79 punten. Dat zijn 15 punten meer dan nummer 2 Borussia Dortmund.

3 uur geleden
Bekerfinale paar minuten later begonnen door vuurwerk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De bekerfinale tussen AZ en NEC is een paar minuten later begonnen. Scheidsrechter Danny Makkelie kon om 18.00 uur beide doelen niet zien in De Kuip omdat fans van de club uit Alkmaar veel vuurwerk afstaken. Vijf minuten later floot hij alsnog voor de aftrap.

4 uur geleden
Van Dijk kopt Liverpool naar zege in Merseyside-derby

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de Merseyside-derby tegen Everton gewonnen. De ploeg van trainer Arne Slot won met 2-1 in het Hill Dickinson Stadium tegen de rivaal uit dezelfde stad. Virgil van Dijk maakte in de blessuretijd het winnende doelpunt.

5 uur geleden
Messi trefzeker voor Inter Miami bij succesvol debuut Hoyos

DENVER (ANP) - Lionel Messi heeft zijn nieuwe trainer Guillermo Hoyos een zege bezorgd tijdens zijn debuut als eindverantwoordelijke van Inter Miami. De 38-jarige sterspeler maakte twee doelpunten tijdens een 3-2-overwinning bij Colorado Rapids.

14 uur geleden