Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona sluit bewogen seizoen af met thuisnederlaag

FC Barcelona sluit bewogen seizoen af met thuisnederlaag

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft een bewogen seizoen afgesloten met een thuisnederlaag tegen Villarreal. In Camp Nou werd het 2-0 voor de gasten. De Catalanen eindigen ondanks de nederlaag als tweede achter landskampioen Real Madrid. De Madrilenen, die zaterdag de finale van de Champions League spelen tegen Liverpool, zijn geëindigd met 13 punten meer.

Barcelona begon met Frenkie de Jong in de ploeg en met Memphis Depay en Luuk de Jong op de bank. De ploeg van coach Xavi, die in het najaar Ronald Koeman opvolgde in Camp Nou, verloor recentelijk ook al drie keer in eigen huis, waaronder de wedstrijd in de kwartfinale van de Europa League tegen Eintracht Frankfurt.

Villarreal, waar Danjuma Groeneveld nog ontbrak, kwam in de slotfase van de eerste helft op voorsprong via Alfonso Pedraza. Moi Gómez verdubbelde na de rust de voorsprong. De Jong leek een kwartier voor tijd wat terug te doen, maar zijn treffer met het hoofd werd afgekeurd wegens buitenspel. Met ook Depay in de slotfase in de ploeg kwam Barça niet tot scoren. Villarreal eindigde door de zege als zevende en plaatste zich voor de Conference League.

Atlético Madrid heeft La Liga afgesloten met een 2-1-overwinning op Real Sociedad. Rodrigo De Paul en Ángel Correa maakten de treffers voor de ploeg van Diego Simeone. Atlético eindigt met 71 punten, drie minder dan Barcelona. Jon Guridi scoorde in blessuretijd nog voor de thuisploeg, die zesde is geworden.

Sevilla, dat net als Real Madrid, Barcelona en Atlético al zeker was van deelname aan de Champions League volgend seizoen, won thuis met 1-0 van Athletic Club. Rafa Mir maakte het enige doelpunt voor de thuisploeg, waar Karim Rekik in de tweede helft inviel.

Meer uit Voetbal

DR Congo na 52 jaar weer naar WK voetbal na zege op Jamaica

GUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.

1 uur geleden
Turkije na 24 jaar weer naar WK voetbal na zege op Kosovo

PRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.

5 uur geleden
Oranje speelt na vroege rode kaart Dumfries gelijk tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.

5 uur geleden
Zweden speelt tegen Oranje op WK voetbal na play-offzege op Polen

SOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.

5 uur geleden
Oranje tegen Ecuador al snel verder met tien man na rood Dumfries

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.

6 uur geleden
Oranje begint met zeven andere spelers tegen Ecuador

EINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal begint met zeven andere spelers aan de oefeninterland tegen Ecuador. Mark Flekken, Stefan de Vrij, Nathan Aké, Jerdy Schouten, Quinten Timber, Xavi Simons en Brian Brobbey verschijnen aan de aftrap in het Philips Stadion.

7 uur geleden
Voetbalsters missen Janssen, Groenen, Van de Donk en Roord

ZEIST (ANP) - De voetbalsters van Oranje moeten het volgende maand in het belangrijke tweeluik in de WK-kwalificatie tegen Frankrijk doen zonder aanvoerster Dominique Janssen en middenveldsters Jackie Groenen, Daniëlle van de Donk en Jill Roord. Het ervaren viertal ontbreekt door blessures, meldt de KNVB. Renee van Asten (Ajax) en Liz Rijsbergen (PSV) debuteren in de selectie van bondscoach Arjan Veurink.

9 uur geleden