Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona sluit bewogen seizoen af met thuisnederlaag

FC Barcelona sluit bewogen seizoen af met thuisnederlaag

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft een bewogen seizoen afgesloten met een thuisnederlaag tegen Villarreal. In Camp Nou werd het 2-0 voor de gasten. De Catalanen eindigen ondanks de nederlaag als tweede achter landskampioen Real Madrid. De Madrilenen, die zaterdag de finale van de Champions League spelen tegen Liverpool, zijn geëindigd met 13 punten meer.

Barcelona begon met Frenkie de Jong in de ploeg en met Memphis Depay en Luuk de Jong op de bank. De ploeg van coach Xavi, die in het najaar Ronald Koeman opvolgde in Camp Nou, verloor recentelijk ook al drie keer in eigen huis, waaronder de wedstrijd in de kwartfinale van de Europa League tegen Eintracht Frankfurt.

Villarreal, waar Danjuma Groeneveld nog ontbrak, kwam in de slotfase van de eerste helft op voorsprong via Alfonso Pedraza. Moi Gómez verdubbelde na de rust de voorsprong. De Jong leek een kwartier voor tijd wat terug te doen, maar zijn treffer met het hoofd werd afgekeurd wegens buitenspel. Met ook Depay in de slotfase in de ploeg kwam Barça niet tot scoren. Villarreal eindigde door de zege als zevende en plaatste zich voor de Conference League.

Atlético Madrid heeft La Liga afgesloten met een 2-1-overwinning op Real Sociedad. Rodrigo De Paul en Ángel Correa maakten de treffers voor de ploeg van Diego Simeone. Atlético eindigt met 71 punten, drie minder dan Barcelona. Jon Guridi scoorde in blessuretijd nog voor de thuisploeg, die zesde is geworden.

Sevilla, dat net als Real Madrid, Barcelona en Atlético al zeker was van deelname aan de Champions League volgend seizoen, won thuis met 1-0 van Athletic Club. Rafa Mir maakte het enige doelpunt voor de thuisploeg, waar Karim Rekik in de tweede helft inviel.

Meer uit Voetbal

Liverpool verslaat Atlético Madrid bij start Champions League

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League afgesloten met een zege op Atlético Madrid. Op Anfield wonnen de Engelsen van trainer Andoni Iraola met 2-1.

3 uur geleden
PSG begint Champions League met ruime zege op Slovan Bratislava

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain is het hoofdtoernooi van de Champions League begonnen met een ruime zege op Slovan Bratislava. De titelhouder uit Parijs won in eigen huis met 6-1.

3 uur geleden
Van Bronckhorst: FC Barcelona is nu beste ploeg van de wereld

BARCELONA (ANP) - Voor trainer Giovanni van Bronckhorst komt de forse nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) in de Champions League niet helemaal als een verrassing. "Ik denk dat we net tegen de beste ploeg van dit moment in de wereld hebben gespeeld", zei hij op een persconferentie vlak na de wedstrijd.

4 uur geleden
Valente baalt van tegentreffers, maar geniet ook van FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Luciano Valente wilde na de kansloze nederlaag van Feyenoord tegen FC Barcelona (5-1) vooral vasthouden aan een aantal positieve punten. "We hebben ook lef getoond", zei de aanvoerder van de club uit Rotterdam. "Als het even kon, probeerden we te voetballen. Ik ga natuurlijk niet de polonaise lopen na vijf tegentreffers. Maar het was wel een bijzondere avond voor me. Ik baal enorm, maar ik heb ook genoten. Dit Barcelona is een fantastisch elftal. Ze scoren wel vaker vijf keer."

5 uur geleden
Demirović leidt VfB Stuttgart naar zege op Viking FK

STUTTGART (ANP) - Aan de hand van Ermedin Demirović heeft VfB Stuttgart de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi van de Champions League gewonnen. In de Zuid-Duitse stad werd het Noorse Viking FK met 3-1 verslagen.

6 uur geleden
Twente boekt tegen Telstar derde competitiezege

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft tegen Telstar de derde zege van het seizoen in de Eredivisie geboekt. De ploeg van coach John van den Brom won in Enschede met 1-0 door een treffer van Sondre Ørjasæter.

6 uur geleden
Oppermachtig FC Barcelona scoort vijf keer tegen Feyenoord

BARCELONA (ANP) - Feyenoord merkte in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona dat het zich nog niet kan meten met de beste ploegen van de Champions League. De ploeg van trainer Giovanni van Bronckhorst leed een kansloze nederlaag in Camp Nou (5-1), waar vooral de thuisploeg soms heel mooie dingen liet zien.

6 uur geleden