FC Barcelona sluit bewogen seizoen af met thuisnederlaag
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft een bewogen seizoen afgesloten met een thuisnederlaag tegen Villarreal. In Camp Nou werd het 2-0 voor de gasten. De Catalanen eindigen ondanks de nederlaag als tweede achter landskampioen Real Madrid. De Madrilenen, die zaterdag de finale van de Champions League spelen tegen Liverpool, zijn geëindigd met 13 punten meer.
Barcelona begon met Frenkie de Jong in de ploeg en met Memphis Depay en Luuk de Jong op de bank. De ploeg van coach Xavi, die in het najaar Ronald Koeman opvolgde in Camp Nou, verloor recentelijk ook al drie keer in eigen huis, waaronder de wedstrijd in de kwartfinale van de Europa League tegen Eintracht Frankfurt.
Villarreal, waar Danjuma Groeneveld nog ontbrak, kwam in de slotfase van de eerste helft op voorsprong via Alfonso Pedraza. Moi Gómez verdubbelde na de rust de voorsprong. De Jong leek een kwartier voor tijd wat terug te doen, maar zijn treffer met het hoofd werd afgekeurd wegens buitenspel. Met ook Depay in de slotfase in de ploeg kwam Barça niet tot scoren. Villarreal eindigde door de zege als zevende en plaatste zich voor de Conference League.
Atlético Madrid heeft La Liga afgesloten met een 2-1-overwinning op Real Sociedad. Rodrigo De Paul en Ángel Correa maakten de treffers voor de ploeg van Diego Simeone. Atlético eindigt met 71 punten, drie minder dan Barcelona. Jon Guridi scoorde in blessuretijd nog voor de thuisploeg, die zesde is geworden.
Sevilla, dat net als Real Madrid, Barcelona en Atlético al zeker was van deelname aan de Champions League volgend seizoen, won thuis met 1-0 van Athletic Club. Rafa Mir maakte het enige doelpunt voor de thuisploeg, waar Karim Rekik in de tweede helft inviel.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint met Thijs Kraaijeveld aan de thuiswedstrijd tegen Internazionale in de Champions League. De 19-jarige verdediger krijgt de voorkeur boven Tsuyoshi Watanabe, die op de bank zit als het duel om 21.00 uur van start gaat.
5 minuten geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Dirk Kuijt kijkt ernaar uit om het als trainer van Fenerbahçe woensdag in de Champions League op te nemen tegen Liverpool. Een goed resultaat is in de huidige tijden van crisis bij de Turkse topclub echter belangrijker dan het persoonlijke sentiment rond de wedstrijd, zei de oud-international van Oranje dinsdag.
40 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Ryan Gravenberch ontbreekt woensdag in de selectie van Liverpool, dat het in de Champions League opneemt tegen Fenerbahçe. De Nederlandse middenvelder heeft een lichte hielblessure, zei zijn trainer Andoni Iraola dinsdag op een persconferentie.
1 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse voetbalbond RFEF heeft alle bekerduels van de komende drie dagen opgeschort. Aanleiding is de dood van aanvaller Jesús de Miguel van CD Tenerife. Het betreft de bekerwedstrijden in de Copa del Rey (mannen) en Copa de la Reina (vrouwen) op dinsdag, woensdag en donderdag.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft verschillende personen geïdentificeerd die zaterdag in Leeuwarden betrokken waren bij het afsteken van vuurwerk tegen Cambuur en de ongeregeldheden na afloop van die wedstrijd in de Eredivisie. Dat meldt de club uit Deventer.
2 uur geledenZÜRICH (ANP) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino is "zeer bedroefd" door het overlijden van de Spaanse voetballer Jesús de Miguel van CD Tenerife. De aanvaller kwam maandag hard in botsing met doelman Jesús Owono van FC Andorra en overleed dinsdag in het ziekenhuis.
3 uur geledenMADRID (ANP) - De Spaanse nationale politie is een onderzoek begonnen tegen doelman Jesús Owono naar aanleiding van de dood van voetballer Jesús de Miguel. Dat melden Spaanse media. De aanvaller van CD Tenerife overleed dinsdag in het ziekenhuis nadat hij maandag in de slotfase van een duel met FC Andorra hard in botsing was gekomen met doelman Owono.
4 uur geleden