Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona slaat gaatje met Real na overwinning bij Atlético

FC Barcelona slaat gaatje met Real na overwinning bij Atlético

MADRID (ANP) - FC Barcelona heeft in La Liga een gaatje geslagen met Real Madrid. Een dag na de nederlaag van Real in de uitwedstrijd tegen Villarreal (2-1), kwam Barça wel tot winst in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid: 0-1.

De Fransman Ousmane Dembélé kroonde zich tot matchwinner in Madrid. Hij schoot halverwege de eerste helft raak met rechts. Dembélé kreeg de bal aangespeeld door Gavi, die op zijn beurt werd bediend door Pedri, die door de defensie van Atlético was gedribbeld. Atlético ging in protest bij de scheidsrechter omdat Gavi geduwd zou hebben voor het geven van de assist.

FC Barcelona moest het stellen zonder de geschorste Poolse spits Robert Lewandowski. Trainer Xavi gaf voorin de voorkeur aan Ansu Fati, die na een klein uur werd vervangen door Ferran Torres. Frenkie de Jong verscheen aan de aftrap, maar hij werd in de 58e minuut gewisseld voor Franck Kessié uit Ivoorkust.

Beide ploegen eindigden het duel met een tiental. Stefan Savic van Atlético en Torres kregen in de slotfase ruzie met elkaar en grepen elkaar stevig beet. Kort na die worsteling kreeg Antoine Griezmann nog een uitgelezen mogelijkheid op de 1-1, maar Ronald Araújo redde op de lijn.

Meer uit Voetbal

Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

3 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

5 uur geleden
Directe WK-kwalificatie ver weg voor Oranjevrouwen na nederlaag

CORK (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben directe kwalificatie voor het WK van volgend jaar niet meer in eigen hand na een 3-2-nederlaag bij Ierland. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink speelde in het regenachtige en winderige Cork een matige wedstrijd, maar had op basis van de kansenverhouding wel moeten winnen. Drie Ierse mogelijkheden leverden wel allemaal een treffer op.

6 uur geleden
Franse voetbalsters kloppen Polen in WK-kwalificatiepoule Oranje

GDAŃSK (ANP) - De Franse voetbalsters hebben in de WK-kwalificatiepoule van Oranje met 2-0 gewonnen van Polen. Daardoor nemen de Fransen in ieder geval tijdelijk de koppositie over van de Nederlandse vrouwen, die zich daardoor ook pas op zijn vroegst dinsdag kunnen plaatsen voor het WK.

8 uur geleden
Oranje traint in Amerikaanse hitte

ORANGEBURG (ANP) - De spelers van het Nederlands elftal hebben tijdens een training van ruim een uur kennisgemaakt met de weersomstandigheden in de Verenigde Staten. Ze oefenden in de brandende zon op het trainingscomplex van New York City FC in Orangeburg, waar de temperatuur opliep tot boven de 30 graden.

9 uur geleden
Lamine Yamal verkozen tot beste speler van seizoen in Spanje

BARCELONA (ANP/RTR) - Lamine Yamal is verkozen tot beste speler van de Spaanse competitie afgelopen seizoen. Het 18-jarige toptalent van FC Barcelona miste veel duels door een liesblessure, maar was in 28 competitiewedstrijden alsnog goed voor zestien treffers. Daarmee was hij de clubtopscorer van de Catalanen op weg naar prolongatie van de landstitel.

10 uur geleden
FIFA geeft clubs zeker 5000 dollar per dag per speler tijdens WK

ZÜRICH (ANP/DPA) - Voetbalclubs krijgen van wereldvoetbalbond FIFA minstens 5000 dollar (ruim 4300 euro) per dag dat zij een speler afstaan aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Het precieze bedrag komt na het toernooi vast te staan en hangt af van onder meer de speeltijd die spelers krijgen.

10 uur geleden