FC Barcelona schuift Bordas naar voren in bestuurscrisis
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft Pasen benut om bestuur en directie weer op orde te brengen nadat vorige week zes directeuren waren opgestapt. Bij de Catalaanse voetbalclub is Javier Bordas voortaan belast met zaken rond het eerste elftal. Tot de opgestapte functionarissen behoorden de vicevoorzitters Emili Rousaud en Enrique Tombas. Zij hebben geen vertrouwen meer in voorzitter Josep Maria Bartomeu.
De club van onder anderen Lionel Messi en Frenkie de Jong heeft drie nieuwe vicevoorzitters benoemd en drie andere functies ingevuld. "Javier Bordas zal als manager verantwoordelijk zijn voor het eerste elftal van de voetbaltak, Xavier Vilajoana neemt Barcelona B, de jeugdelftallen en het vrouwenvoetbal in zijn pakket", aldus een melding van de club. FC Barcelona onderneemt juridische stappen tegen de opgestapte Rousaud, die de club beschuldigd heeft van corruptie. "Hij heeft daarmee ons imago serieus beschadigd", aldus Barcelona.
Bordas (59) was al sinds 2005 bestuurslid.
Meer uit Voetbal
AGADIR (ANP) - Egypte is doorgedrongen tot de halve finales van de Afrika Cup. De recordwinnaar versloeg in het Marokkaanse Agadir titelverdediger Ivoorkust met 3-2.
13 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV is het nieuwe jaar voortvarend begonnen. De Eindhovenaren hadden in het Philips Stadion weinig moeite met Excelsior en wonnen met 5-1. Voor PSV betekende het de twaalfde achtereenvolgende zege in de Eredivisie.
15 minuten geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente is de tweede helft van het seizoen in de Eredivisie begonnen met een gelijkspel tegen PEC Zwolle. De ploeg van trainer John van den Brom kwam in Enschede terug van een 1-0-achterstand: het werd 1-1. Shola Shoretire en Daan Rots maakten de doelpunten.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Ricardo Pepi heeft zaterdag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior een blessure opgelopen. Dat gebeurde toen de Amerikaan halverwege de eerste helft het tweede doelpunt maakte: 2-0.
1 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayer Leverkusen heeft een ruime nederlaag geleden in zijn eerste wedstrijd na de winterstop. De ploeg van keeper Mark Flekken ging in het eigen stadion met 4-1 onderuit tegen concurrent VfB Stuttgart. Bij rust stond het al 4-0 voor de bezoekers.
1 uur geledenMARRAKESH (ANP) - Nigeria heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Afrika Cup. In Marrakesh versloegen de Super Eagles het Algerije van Ramiz Zerrouki en Anis Hadj Moussa met 2-0.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ryan Flamingo heeft zaterdag in de thuiswedstrijd van PSV tegen Excelsior een basisplaats. De centrale verdediger vervangt aanvoerder Jerdy Schouten, die in het laatste competitieduel voor de winterstop met FC Utrecht een rode kaart kreeg en geschorst is.
3 uur geleden