FC Barcelona schuift Bordas naar voren in bestuurscrisis
BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona heeft Pasen benut om bestuur en directie weer op orde te brengen nadat vorige week zes directeuren waren opgestapt. Bij de Catalaanse voetbalclub is Javier Bordas voortaan belast met zaken rond het eerste elftal. Tot de opgestapte functionarissen behoorden de vicevoorzitters Emili Rousaud en Enrique Tombas. Zij hebben geen vertrouwen meer in voorzitter Josep Maria Bartomeu.
De club van onder anderen Lionel Messi en Frenkie de Jong heeft drie nieuwe vicevoorzitters benoemd en drie andere functies ingevuld. "Javier Bordas zal als manager verantwoordelijk zijn voor het eerste elftal van de voetbaltak, Xavier Vilajoana neemt Barcelona B, de jeugdelftallen en het vrouwenvoetbal in zijn pakket", aldus een melding van de club. FC Barcelona onderneemt juridische stappen tegen de opgestapte Rousaud, die de club beschuldigd heeft van corruptie. "Hij heeft daarmee ons imago serieus beschadigd", aldus Barcelona.
Bordas (59) was al sinds 2005 bestuurslid.
Meer uit Voetbal
NYON (ANP) - Gianluca Prestianni is voorlopig geschorst door de UEFA. Daardoor mist de speler van Benfica woensdag de return tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League.
6 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."
23 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.
1 dag geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.
1 dag geleden