Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona presenteert zich in Napels als potentiële finalist

FC Barcelona presenteert zich in Napels als potentiële finalist

NAPELS (ANP) - FC Barcelona heeft op indrukwekkende wijze de laatste zestien bereikt van de Europa League en zich tevens gepresenteerd als een potentiële finalist, later dit seizoen in Sevilla. Dat ging donderdagavond ten koste van Napoli, in Italië. De Catalaanse club viel voor eigen publiek misschien nog tegen met 1-1, de return bood de fans puur genot: 2-4.

Frenkie de Jong zorgde voor een van de hoogtepunten. De Nederlander maakte in zijn 46e wedstrijd op Europees clubniveau zijn eerste doelpunt. En wat voor een. De oud-Ajacied stuurde de bal op aangeven van Ferran Torres met gevoel en vaart naar de rechterbovenhoek. Dat betekende de 0-2. Jordi Alba had eerder de score al geopend.

De wereldgoal van De Jong kreeg de Napolitanen in het stadion stil. Zij kwamen weer wat tot leven toen Lorenzo Insigne halverwege de eerste helft vanaf de strafschopstip iets terug deed. De bal ging op de stip omdat doelman Marc-André ter Stegen zich volgens de VAR had vergrepen aan de Nigeriaan Victor Osimhen.

Gerard Piqué bracht de rust in de Spaanse gelederen, zo die al weg was, vlak voor het rustsignaal terug. Het slotakkoord kwam van de waardevolle Gabonese aanwinst Pierre-Emerick Aubameyang. Luuk de Jong loste hem een kwartier voor tijd af. Matteo Politano verzachtte het leed voor Napoli nog enigszins maar toen waren veel fans al op weg naar huis.

Meer uit Voetbal

Dijkhuizen nieuwe hoofdtrainer VVV-Venlo

VENLO (ANP) - Marinus Dijkhuizen (54) is vanaf komend seizoen de hoofdtrainer van VVV-Venlo, meldt de club op zijn website. Dijkhuizen komt over van De Graafschap, waar hij de afgelopen anderhalf jaar actief was als trainer. In Venlo heeft hij een contract getekend voor twee seizoenen.

30 minuten geleden
Verdediger Robertson zet loopbaan voort bij Tottenham Hotspur

LONDEN (ANP/BELGA) - Andrew Robertson zet zijn loopbaan voort bij Tottenham Hotspur. Dat hebben de Spurs gemeld. De 32-jarige verdediger, die met Schotland deelneemt aan het WK, komt transfervrij over van Liverpool. In Londen wordt hij ploeggenoot van Xavi Simons en Micky van de Ven.

1 uur geleden
Levchenko wil meer ruimte voor spelers om zich uit te spreken

AMSTERDAM (ANP) - Voorzitter Evgeny Levchenko van de Nederlandse spelersvakbond VVCS vindt dat voetballers te weinig ruimte krijgen om zich uit te spreken over politiek en mensenrechtenschendingen. Dat zegt hij in een interview met Vrij Nederland, dat hem sprak met het oog op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

2 uur geleden
Ondanks ingreep VAR 21 foute beslissingen van scheidsrechters

ZEIST (ANP) - Er zijn in het afgelopen seizoen in de Eredivisie ondanks de inzet van de videoscheidsrechter (VAR) 21 foute beslissingen genomen tijdens 306 wedstrijden. Dat heeft manager scheidsrechterszaken Raymond van Meenen vrijdag bekendgemaakt in Zeist. Een jaar eerder ging het om 26 gevallen.

5 uur geleden
Voormalig hockeyer, bondscoach en teammanager Jorritsma overleden

AMSTERDAM (ANP) - Hans Jorritsma, voormalig hockeyer, hockeybondscoach en teammanager van het Nederlands voetbalelftal, is donderdag in zijn woonplaats Amsterdam na een periode van ziekte op 77-jarige leeftijd overleden. Dat laat zijn familie vrijdag aan het ANP weten.

6 uur geleden
Mexico doet vertrouwen op richting WK met oefenzege op Servië

TOLUCA (ANP) - Mexico heeft de voorbereiding op het WK voetbal in eigen land afgesloten met een ruime overwinning op Servië. De ploeg van trainer Javier Aguirre versloeg de Serviërs in het Mexicaanse Toluca met 5-1.

6 uur geleden
Gastland Mexico belooft veilig WK ondanks protesten

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De Mexicaanse autoriteiten hebben bezoekers van het WK voetbal dat over een kleine week begint, gerustgesteld. "We zijn klaar om het WK te organiseren met inachtneming van alle noodzakelijke veiligheidsmaatregelen", zei de Mexicaanse minister van Buitenlandse Zaken Roberto Velasco na een ontmoeting met zijn Duitse ambtsgenoot in Mexico-Stad.

7 uur geleden