FC Barcelona presenteert zich in Napels als potentiële finalist
NAPELS (ANP) - FC Barcelona heeft op indrukwekkende wijze de laatste zestien bereikt van de Europa League en zich tevens gepresenteerd als een potentiële finalist, later dit seizoen in Sevilla. Dat ging donderdagavond ten koste van Napoli, in Italië. De Catalaanse club viel voor eigen publiek misschien nog tegen met 1-1, de return bood de fans puur genot: 2-4.
Frenkie de Jong zorgde voor een van de hoogtepunten. De Nederlander maakte in zijn 46e wedstrijd op Europees clubniveau zijn eerste doelpunt. En wat voor een. De oud-Ajacied stuurde de bal op aangeven van Ferran Torres met gevoel en vaart naar de rechterbovenhoek. Dat betekende de 0-2. Jordi Alba had eerder de score al geopend.
De wereldgoal van De Jong kreeg de Napolitanen in het stadion stil. Zij kwamen weer wat tot leven toen Lorenzo Insigne halverwege de eerste helft vanaf de strafschopstip iets terug deed. De bal ging op de stip omdat doelman Marc-André ter Stegen zich volgens de VAR had vergrepen aan de Nigeriaan Victor Osimhen.
Gerard Piqué bracht de rust in de Spaanse gelederen, zo die al weg was, vlak voor het rustsignaal terug. Het slotakkoord kwam van de waardevolle Gabonese aanwinst Pierre-Emerick Aubameyang. Luuk de Jong loste hem een kwartier voor tijd af. Matteo Politano verzachtte het leed voor Napoli nog enigszins maar toen waren veel fans al op weg naar huis.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
9 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
16 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
3 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
4 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
6 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
6 uur geleden