FC Barcelona presenteert zich in Napels als potentiële finalist
NAPELS (ANP) - FC Barcelona heeft op indrukwekkende wijze de laatste zestien bereikt van de Europa League en zich tevens gepresenteerd als een potentiële finalist, later dit seizoen in Sevilla. Dat ging donderdagavond ten koste van Napoli, in Italië. De Catalaanse club viel voor eigen publiek misschien nog tegen met 1-1, de return bood de fans puur genot: 2-4.
Frenkie de Jong zorgde voor een van de hoogtepunten. De Nederlander maakte in zijn 46e wedstrijd op Europees clubniveau zijn eerste doelpunt. En wat voor een. De oud-Ajacied stuurde de bal op aangeven van Ferran Torres met gevoel en vaart naar de rechterbovenhoek. Dat betekende de 0-2. Jordi Alba had eerder de score al geopend.
De wereldgoal van De Jong kreeg de Napolitanen in het stadion stil. Zij kwamen weer wat tot leven toen Lorenzo Insigne halverwege de eerste helft vanaf de strafschopstip iets terug deed. De bal ging op de stip omdat doelman Marc-André ter Stegen zich volgens de VAR had vergrepen aan de Nigeriaan Victor Osimhen.
Gerard Piqué bracht de rust in de Spaanse gelederen, zo die al weg was, vlak voor het rustsignaal terug. Het slotakkoord kwam van de waardevolle Gabonese aanwinst Pierre-Emerick Aubameyang. Luuk de Jong loste hem een kwartier voor tijd af. Matteo Politano verzachtte het leed voor Napoli nog enigszins maar toen waren veel fans al op weg naar huis.
Meer uit Voetbal
SANTA CLARA (ANP) - Buitenspeler Arda Güler baalt ervan dat hij met Turkije al na twee wedstrijden is uitgeschakeld op het WK. Turkije verloor in de nacht van vrijdag op zaterdag met 1-0 van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella verloor eerder al van Australië (0-2) en is daardoor met nog één wedstrijd te gaan al uitgeschakeld in groep D.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Turkije heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag in het San Francisco Bay Area Stadium met 1-0 verloren van Paraguay. Het elftal van bondscoach Vincenzo Montella is daardoor al na twee nederlagen uitgeschakeld in groep D op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
6 uur geledenSANTA CLARA (ANP) - Miguel Almirón van Paraguay heeft op het WK voetbal de eerste rode kaart gekregen voor het beledigen van een tegenstander met een hand voor zijn mond. Hij deed dat tegen de Turkse voetballer Mert Müldür. Paraguay stond met 1-0 voor.
6 uur geledenHOUSTON (ANP) - Ronald Koeman heeft alsnog toegegeven dat zijn wissels in het eerste WK-duel van het Nederlandse elftal met Japan niet goed zijn uitgepakt. "De impact van de wissels was niet goed", zei de bondscoach van Oranje op zijn laatste persconferentie voor de tweede wedstrijd op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van zaterdag tegen Zweden in Houston.
7 uur geledenFOXBOROUGH (ANP) - Marokko heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag het tweede groepsduel met Schotland met 1-0 gewonnen. Ismael Saibari, die de afgelopen seizoenen bij PSV speelde, maakte in Boston het enige doelpunt van de wedstrijd. Marokko gaat na twee wedstrijden met 4 punten aan de leiding in groep C. Brazilië en Haïti spelen later op de dag in Miami Gardens tegen elkaar.
7 uur geledenHOUSTON (ANP) - Jan Paul van Hecke is met zijn gedachten volledig bij het Nederlands elftal. Dat zei de verdediger vrijdag (plaatselijke tijd) op een persconferentie in Houston in aanloop naar de groepswedstrijd tegen Zweden op het WK.
7 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Brazilië heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal tegen Haïti met 3-0 gewonnen. Het elftal van de Italiaanse bondscoach Carlo Ancelotti gaat met 4 punten aan de leiding in groep C voor Marokko, dat over een minder goed doelsaldo beschikt. Schotland staat op 3 punten en Haïti is na twee nederlagen als eerste van de 48 deelnemers uitgeschakeld op het WK.
9 uur geleden