FC Barcelona presenteert zich in Napels als potentiële finalist
NAPELS (ANP) - FC Barcelona heeft op indrukwekkende wijze de laatste zestien bereikt van de Europa League en zich tevens gepresenteerd als een potentiële finalist, later dit seizoen in Sevilla. Dat ging donderdagavond ten koste van Napoli, in Italië. De Catalaanse club viel voor eigen publiek misschien nog tegen met 1-1, de return bood de fans puur genot: 2-4.
Frenkie de Jong zorgde voor een van de hoogtepunten. De Nederlander maakte in zijn 46e wedstrijd op Europees clubniveau zijn eerste doelpunt. En wat voor een. De oud-Ajacied stuurde de bal op aangeven van Ferran Torres met gevoel en vaart naar de rechterbovenhoek. Dat betekende de 0-2. Jordi Alba had eerder de score al geopend.
De wereldgoal van De Jong kreeg de Napolitanen in het stadion stil. Zij kwamen weer wat tot leven toen Lorenzo Insigne halverwege de eerste helft vanaf de strafschopstip iets terug deed. De bal ging op de stip omdat doelman Marc-André ter Stegen zich volgens de VAR had vergrepen aan de Nigeriaan Victor Osimhen.
Gerard Piqué bracht de rust in de Spaanse gelederen, zo die al weg was, vlak voor het rustsignaal terug. Het slotakkoord kwam van de waardevolle Gabonese aanwinst Pierre-Emerick Aubameyang. Luuk de Jong loste hem een kwartier voor tijd af. Matteo Politano verzachtte het leed voor Napoli nog enigszins maar toen waren veel fans al op weg naar huis.
Meer uit Voetbal
VOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
11 minuten geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
2 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Sarina Wiegman krijgt de Vrouwen Eredivisie Oeuvre Award. De 56-jarige bondscoach van Engeland zal de onderscheiding voor persoonlijkheden die van grote waarde zijn geweest voor het Nederlandse voetbal komende maandag ontvangen tijdens de Eredivisie Awards.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Souffian El Karouani van FC Utrecht en Rayane Bounida van Ajax maken deel uit van de Marokkaanse voorselectie voor het komende wereldkampioenschap voetbal. De spelersgroep bestaat uit 28 man. De WK-selectie mag uit maximaal 26 spelers bestaan.
5 uur geledenPRAAG (ANP) - PSV-doelman Matej Kovar maakt deel uit van de Tsjechische selectie voor het komende wereldkampioenschap. Lukas Hornicek (SC Braga) en Jindrich Stanek (Slavia Praag) zijn de andere twee keepers in de selectie, die nu nog uit 29 spelers bestaat. Daarvan moeten er nog drie voetballers afvallen.
6 uur geledenSÃO PAULO (ANP/RTR) - De Braziliaanse international Neymar heeft in aanloop naar het wereldkampioenschap een lichte kuitblessure opgelopen. Dat gebeurde bij zijn club Santos. Neymar is naar verwachting op tijd hersteld om zich volgende week bij het trainingskamp van de Brazilianen te voegen.
6 uur geleden