FC Barcelona pakt tegen Kiev eerste punten in Champions League
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona doet weer mee in de Champions League. Het elftal van trainer Ronald Koeman won woensdag met klein verschil van Dinamo Kiev: 1-0. Het waren voor Barcelona, dat de eerste twee duels verloor, de eerste punten in groep E. Kiev is nu laatste met 1 punt.
De Nederlanders Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong hadden allemaal een basisplaats bij Barcelona. Luuk de Jong startte voorin centraal, Depay kwam vanaf links en oud-Ajacied Sergiño Dest vanaf rechts. Dest kreeg al in de 2e minuut een goede kans, maar hij kopte de bal over.
Barcelona drong Kiev terug en ook Luuk de Jong kreeg kansen. In de 19e minuut had de oud-PSV'er de score met zijn hoofd moeten openen, maar hij trof net als Dest geen doel. Een paar minuten later redde Kiev-doelman Heorhiy Buschan goed op een schot van Luuk de Jong.
Kiev had steeds meer hoop de rust te halen zonder tegentreffer, maar dat lukte niet. Verdediger Gerard Piqué volleyde de bal in de 36e minuut, op aangeven van Jordi Alba, raak: 1-0.
Luuk de Jong werd in de rust gewisseld voor Ansu Fati, die in de 55e minuut de geheel vrijstaande Sergio Busquets oversloeg en tevergeefs voor eigen succes ging. Barcelona bleef beter, maar treffers vielen niet meer. Koeman haalde Depay in de 75e minuut naar de kant voor Sergio Agüero. Frenkie de Jong kreeg in de slotfase een gele kaart.
Benfica (4 punten) en Bayern München (6 punten) zitten in dezelfde groep en nemen het later op woensdag tegen elkaar op.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - PSV heeft een feestweek op een goede manier afgesloten. De Eindhovenaren wonnen zes dagen na het binnenhalen van de 27e landstitel en vier dagen na het grote kampioensfeest met 2-0 bij Sparta Rotterdam. Ricardo Pepi en Ismael Saibari maakten de doelpunten op Het Kasteel.
43 minuten geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is door een zege in de derby tegen Espanyol verder uitgelopen op rivaal Real Madrid. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-1 van de stadgenoot. Frenkie de Jong maakte in de slotfase na ruim zes weken afwezigheid zijn rentree.
55 minuten geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft met een zege in de uitwedstrijd tegen FC St. Pauli verder afstand genomen van Borussia Dortmund. Bayern won in Hamburg met 5-0 en Borussia Dortmund ging eerder zaterdag onderuit tegen Bayer Leverkusen (0-1).
56 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft eindelijk weer eens weten te winnen. De regerend landskampioen van Engeland versloeg Fulham in de Premier League met 2-0. Liverpool blijft daarmee na 32 speelronden op de vijfde plaats staan.
58 minuten geledenALMELO (ANP) - Ajax begint met Oscar Gloukh en Ko Itakura aan de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De middenvelder uit Israël heeft voor het eerst een basisplaats onder trainer Óscar García. Itakura is pas net hersteld van een blessure.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft een pijnlijke thuisnederlaag geleden in de Serie A en ziet het kampioenschap verder uit zicht raken. Udinese was met 3-0 te sterk voor de ploeg van trainer Massimiliano Allegri. Jurgen Ekkelenkamp maakte voor de bezoekers in San Siro de tweede treffer.
1 uur geledenHAMBURG (ANP) - Bayern München heeft het record van de meeste doelpunten in één seizoen in de Bundesliga verbroken. Met de tweede treffer in de wedstrijd tegen FC St. Pauli zorgde Leon Goretzka voor het 102e competitiedoelpunt van dit seizoen. Daarmee heeft het team het record van 101 treffers uit het seizoen 1971/1972, ook van Bayern, verbeterd.
1 uur geleden