FC Barcelona pakt tegen Kiev eerste punten in Champions League
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona doet weer mee in de Champions League. Het elftal van trainer Ronald Koeman won woensdag met klein verschil van Dinamo Kiev: 1-0. Het waren voor Barcelona, dat de eerste twee duels verloor, de eerste punten in groep E. Kiev is nu laatste met 1 punt.
De Nederlanders Frenkie de Jong, Memphis Depay en Luuk de Jong hadden allemaal een basisplaats bij Barcelona. Luuk de Jong startte voorin centraal, Depay kwam vanaf links en oud-Ajacied Sergiño Dest vanaf rechts. Dest kreeg al in de 2e minuut een goede kans, maar hij kopte de bal over.
Barcelona drong Kiev terug en ook Luuk de Jong kreeg kansen. In de 19e minuut had de oud-PSV'er de score met zijn hoofd moeten openen, maar hij trof net als Dest geen doel. Een paar minuten later redde Kiev-doelman Heorhiy Buschan goed op een schot van Luuk de Jong.
Kiev had steeds meer hoop de rust te halen zonder tegentreffer, maar dat lukte niet. Verdediger Gerard Piqué volleyde de bal in de 36e minuut, op aangeven van Jordi Alba, raak: 1-0.
Luuk de Jong werd in de rust gewisseld voor Ansu Fati, die in de 55e minuut de geheel vrijstaande Sergio Busquets oversloeg en tevergeefs voor eigen succes ging. Barcelona bleef beter, maar treffers vielen niet meer. Koeman haalde Depay in de 75e minuut naar de kant voor Sergio Agüero. Frenkie de Jong kreeg in de slotfase een gele kaart.
Benfica (4 punten) en Bayern München (6 punten) zitten in dezelfde groep en nemen het later op woensdag tegen elkaar op.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Bayern München kan een plek in de kwartfinale van de Champions League nauwelijks nog ontgaan. De Duitse koploper won de uitwedstrijd tegen Atalanta in Bergamo met overtuigende cijfers: 1-6. De tweede ontmoeting is volgende week in Duitsland.
4 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot was na de nederlaag van 1-0 bij Galatasaray in de achtste finales van de Champions League niet te spreken over de arbitrage. De Nederlander vertelde op een persconferentie in Istanbul dat hij vond dat het doelpunt dat zijn elftal in de tweede helft maakte onterecht werd afgekeurd.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tottenham Hotspur-trainer Igor Tudor heeft in de uitwedstrijd tegen Atlético Madrid in de achtste finales van de Champions League doelman Antonin Kinsky al na een kwartier gewisseld. De 22-jarige Tsjech blunderde twee keer en moest plaatsmaken voor Guglielmo Vicario.
5 uur geledenISTANBUL (ANP) - In de achtste finales van de Champions League heeft Galatasaray met 1-0 gewonnen van Liverpool. De return is op 18 maart op Anfield. De winnaar van de dubbele confrontatie speelt in de kwartfinale tegen de winnaar van Paris Saint-Germain tegen Chelsea.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García denkt bij Ajax op korte termijn voor verandering te kunnen zorgen. Dat zegt de 52-jarige Spanjaard in een interview op de website van de Amsterdammers. García werd zondag aangesteld als vervanger van de aan de kant gezette Fred Grim.
7 uur geledenISTANBUL (ANP) - Liverpool begint de uitwedstrijd tegen Galatasaray in de achtste finale van de Champions League zonder Cody Gakpo. De aanvaller zit net als zijn landgenoot Jeremie Frimpong op de reservebank.
9 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Kyle Walker stelt zichzelf niet langer beschikbaar voor het Engelse voetbalelftal. Dat meldt de 35-jarige rechtervleugelverdediger op Instagram.
9 uur geleden