FC Barcelona overweegt tijdelijk uit te wijken naar ander stadion
BARCELONA (ANP) - De Spaanse voetbalclub FC Barcelona overweegt gedurende de verbouwing van Camp Nou uit te wijken naar een ander stadion. Voorzitter Joan Laporta zegt in een interview met het clubkanaal, Barça TV, dat de Catalaanse ploeg de thuiswedstrijden mogelijk gaat afwerken in het Olympisch Stadion op de berg Montjuïc. Barcelona kan volgens Laporta tijdens de verbouwing ook in Camp Nou blijven spelen, maar dan gaan de werkzaamheden wel langer duren.
"Als we uitwijken, is 'Montjuïc' de meest haalbare en logische optie", aldus Laporta. "De andere opties zijn lastig. Het is voor één seizoen, als het goed is." Barcelona hoopt volgende maand van de gemeente de benodigde bouwvergunning te krijgen. De club kan dan op zoek gaan naar een bouwer. Laporta hoopt dat eind volgend seizoen de verbouwing van Camp Nou kan beginnen. De werkzaamheden moeten in 2025 zijn afgerond.
Het in 1957 geopende stadion biedt nu plaats aan bijna 100.000 toeschouwers. Camp Nou wordt tijdens de renovatie gemoderniseerd en uitgebreid. "Het wordt spectaculair, een architectonisch juweeltje", aldus Laporta. "Via het stadion gaan we meer inkomsten genereren." Het is de bedoeling dat het complex rond Camp Nou recreatiemogelijkheden gaat bieden voor inwoners van de stad.
De leden van Barcelona stemden eind vorig jaar in met een lening van 1,5 miljard euro om Camp Nou te renoveren en uit te breiden. Real Madrid, de grote rivaal van Barcelona, verbouwde onlangs al het Estadio Santiago Bernabéu. De Madrilenen speelden gedurende de verbouwing hun thuiswedstrijden in het kleine stadion op hun trainingscomplex. Vanwege de coronapandemie was daar geen publiek bij toegestaan.
Meer uit Voetbal
DEBRECEN (ANP) - Het Ierse nationale voetbalelftal zal zondag 'gewoon' aantreden tegen Israël in de Nations League. Dat maakte de Ierse voetbalbond zaterdag bekend tijdens een uitgestelde persconferentie in Hongarije, waar de Israëlische thuiswedstrijd wordt gespeeld. Er was twijfel ontstaan over het al dan niet plaatsvinden van de in Ierland zeer omstreden wedstrijd, zowel de persconferentie als de training werd zaterdag uitgesteld.
4 minuten geledenNYON (ANP) - De UEFA heeft Feyenoord meerdere straffen opgelegd vanwege het gedrag van de supporters in de uitwedstrijd tegen FC Barcelona in de Champions League op 9 september. Dat heeft de Europese voetbalbond bekendgemaakt. Zo krijgt de Rotterdamse club een boete van 25.000 euro vanwege racistisch en/of discriminerend gedrag van de supporters. Ook zijn er boetes voor het gooien van objecten (26.375 euro), spreekkoren (10.000 euro) en schade in het stadion (13.000 euro).
2 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de laatste training voor de uitwedstrijd tegen Servië in de Nations League met 24 spelers afgewerkt. De geblesseerde spits Brian Brobbey en verdediger Lutsharel Geertruida zijn er niet meer bij. Middenvelder Gjivai Zechiël, die vrijdag meedeed in het EK-kwalificatieduel van Jong Oranje tegen Jong Noorwegen (0-0), sluit maandag weer aan bij Oranje.
4 uur geledenİZMIT (ANP) - Kylian Mbappé is deze interlandperiode niet meer inzetbaar voor het Franse nationale elftal, nadat hij vrijdagavond in de wedstrijd tegen Turkije een knieblessure opliep. Dat heeft de Franse nationale voetbalbond (FFF) bevestigd. De sterspeler maakte in de 54e minuut het enige doelpunt van de avond, maar viel kort daarna geblesseerd uit.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Het Surinaamse voetbalelftal heeft de eerste wedstrijd onder de nieuwe bondscoach Henk Fraser winnend afgesloten. In de Nations League werd de uitwedstrijd tegen Honduras met 3-2 gewonnen.
7 uur geledenN i e u w bericht, meer citaten en programma na 3e alinea
12 uur geledenİZMIT (ANP) - Bondscoach Zinedine Zidane heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Frankrijk gewonnen. De Fransen begonnen de Nations League in het Turkse İzmit met een 1-0-overwinning op Turkije. Aanvoerder Kylian Mbappé zorgde in de tweede helft voor het doelpunt, maar viel kort daarna geblesseerd uit.
17 uur geleden