FC Barcelona overweegt tijdelijk uit te wijken naar ander stadion
BARCELONA (ANP) - De Spaanse voetbalclub FC Barcelona overweegt gedurende de verbouwing van Camp Nou uit te wijken naar een ander stadion. Voorzitter Joan Laporta zegt in een interview met het clubkanaal, Barça TV, dat de Catalaanse ploeg de thuiswedstrijden mogelijk gaat afwerken in het Olympisch Stadion op de berg Montjuïc. Barcelona kan volgens Laporta tijdens de verbouwing ook in Camp Nou blijven spelen, maar dan gaan de werkzaamheden wel langer duren.
"Als we uitwijken, is 'Montjuïc' de meest haalbare en logische optie", aldus Laporta. "De andere opties zijn lastig. Het is voor één seizoen, als het goed is." Barcelona hoopt volgende maand van de gemeente de benodigde bouwvergunning te krijgen. De club kan dan op zoek gaan naar een bouwer. Laporta hoopt dat eind volgend seizoen de verbouwing van Camp Nou kan beginnen. De werkzaamheden moeten in 2025 zijn afgerond.
Het in 1957 geopende stadion biedt nu plaats aan bijna 100.000 toeschouwers. Camp Nou wordt tijdens de renovatie gemoderniseerd en uitgebreid. "Het wordt spectaculair, een architectonisch juweeltje", aldus Laporta. "Via het stadion gaan we meer inkomsten genereren." Het is de bedoeling dat het complex rond Camp Nou recreatiemogelijkheden gaat bieden voor inwoners van de stad.
De leden van Barcelona stemden eind vorig jaar in met een lening van 1,5 miljard euro om Camp Nou te renoveren en uit te breiden. Real Madrid, de grote rivaal van Barcelona, verbouwde onlangs al het Estadio Santiago Bernabéu. De Madrilenen speelden gedurende de verbouwing hun thuiswedstrijden in het kleine stadion op hun trainingscomplex. Vanwege de coronapandemie was daar geen publiek bij toegestaan.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - De KNVB wil samen met de zes grootste Nederlandse gemeenten zorgen dat velden voor amateurvoetbal beter worden benut. Door de groei van steden is de beschikbare ruimte beperkt en staat deze onder druk, ziet de voetbalbond. Met 'Elk veld telt - Samen voor voetbal' wil de bond samen met Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, Eindhoven en Groningen onder meer de capaciteit vergroten.
7 minuten geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC meldt dat aanvoerder Tjaronn Chery per direct weer inzetbaar is voor de club. De aanvaller van de Nijmeegse club heeft toestemming gekregen nadat er een oplossing is gevonden in de zogenoemde paspoortkwestie rond internationals van Suriname en Indonesië. Het gaat hierbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met een Nederlandse nationaliteit hebben.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voor een aantal Surinaamse of Indonesische internationals is er zo'n snelle oplossing in de zogenoemde paspoortkwestie mogelijk dat ze dit weekend gewoon in actie kunnen komen. Dat heeft een woordvoerder van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) aan het ANP laten weten. Het gaat daarbij om Surinaamse of Indonesische voetballers die kinderen met Nederlandse nationaliteit hebben.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Titelverdediger Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finales van de Champions League voor vrouwen. De ploeg van de Nederlandse coach Renée Slegers verloor de returnwedstrijd op Stamford Bridge met 1-0 van Chelsea, maar had het eerste duel met 3-1 gewonnen.
16 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool-trainer Arne Slot kan donderdag spits Alexander Isak weer verwelkomen op het trainingsveld. De Zweedse international sluit voor de eerste keer aan bij de groepstraining na een kuitbeenbreuk. De dure zomeraankoop liep de blessure in december op bij een tackle van Tottenham Hotspur-verdediger Micky van de Ven.
20 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB begrijpt dat er bij clubs in het betaald voetbal zorgen bestaan over spelers die mogelijk niet meer over de Nederlandse nationaliteit beschikken omdat ze voor een ander land hebben gekozen, maar wijst naar de bestuurders en de voetballers. "Wij begrijpen dat dit impact heeft op clubs en spelers", zegt een woordvoerder van de voetbalbond in antwoord op vragen van het ANP. "Spelers zijn zelf verantwoordelijk om een wijziging in hun nationaliteit te melden bij de bevoegde instanties, en clubs zijn verantwoordelijk om spelers op te stellen waarvan zij hebben vastgesteld dat zij speelgerechtigd zijn."
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De selectie van FC Den Bosch is getroffen door een voedselvergiftiging. De Brabanders hebben te weinig spelers die fit genoeg zijn om te kunnen voetballen. Om die reden is het duel in de eerste divisie van komende vrijdag tegen Jong FC Utrecht uitgesteld. De KNVB heeft al een nieuwe datum vastgesteld; de wedstrijd wordt ingehaald op maandag 20 april.
21 uur geleden