FC Barcelona op eigen veld verslagen door revelatie Girona
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona is in La Liga op eigen veld verslagen door Girona. Het werd in het Olympisch Stadion Lluís Companys 4-2 voor de revelatie van de Spaanse competitie, waar Daley Blind de hele wedstrijd meedeed. Nooit eerder wist Girona van de grootmacht uit dezelfde regio te winnen.
Voor FC Barcelona, waar Frenkie de Jong de 90 minuten volmaakte, was het de tweede nederlaag van het seizoen. De Catalanen hadden alleen nog maar verloren van rivaal Real Madrid.
Artem Dovbyk, Miguel Gutiérrez, Valery Fernández en Cristhian Stuani scoorden voor Girona. Robert Lewandowski en Ilkay Gündogan waren trefzeker voor de thuisploeg. Ruim vijf jaar geleden kreeg FC Barcelona voor het laatst vier doelpunten tegen in een thuiswedstrijd in de competitie. Op 11 november 2018 verloor Barça met 4-3 van Real Betis.
FC Barcelona oogde bij vlagen onder de indruk van de relatief onbekende club uit Catalonië, die de dienst uitmaakte in Montjuïc. Barça kreeg veel kansen tegen, mede doordat de thuisploeg niet wist te overtuigen in balbezit.
Spits Lewandowski liet bij een 3-2-achterstand in de slotfase nog een grote kans onbenut. Hij had de bal voor het inkoppen, maar raakte de bal niet goed. Een opvallend moment vond plaats toen Lewandowski een vrije trap wilde nemen maar Raphinha hem voor was en de Pool verbouwereerd achterliet.
In de slotfase mocht FC Barcelona nog hopen op een puntje, maar in blessuretijd besliste invaller Stuani het duel. Hij zorgde voor grote vreugde bij Blind en zijn ploeggenoten en zorgde voor ontzetting bij de aanhang van de thuisploeg.
Girona gaat aan kop in La Liga. De seizoensverrassing heeft na zestien duels 41 punten, 7 meer dan FC Barcelona. Girona heeft 2 punten meer dan Real Madrid.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
4 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
6 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
7 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
8 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
12 uur geleden