FC Barcelona ontslaat coach Setién na historische nederlaag
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft trainer Quique Setién ontslagen. Aanleiding is de historische nederlaag van Barcelona tegen Bayern München in de kwartfinales van de Champions League. De Spaanse topclub verloor met 8-2.
"De nieuwe coach wordt de komende dagen bekendgemaakt en maakt onderdeel uit van een uitgebreide herstructurering van het eerste elftal", meldt FC Barcelona.
Setién volgde in januari de ontslagen Ernesto Valverde op. De 61-jarige coach had tot dan toe nog geen topclubs getraind. Hij slaagde er niet in Barcelona het gewenste succes te brengen; de club leidde weliswaar in de competitie toen de coronapandemie uitbrak, maar verspeelde na de hervatting de koppositie en moest de Spaanse titel aan Real Madrid laten. Afgelopen vrijdag volgde de grootste nederlaag ooit in het Europese clubvoetbal.
Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal zou favoriet zijn om Setién op te volgen. Koeman speelde van 1989 tot 1995 voor de Catalaanse club; hij werd vier keer landskampioen met Barcelona en won in 1992 de Europa Cup 1.
Het bestuur van FC Barcelona hield maandag crisisberaad. Clubvoorzitter Josep Maria Bartomeu kondigde direct na de nederlaag tegen Bayern al grote veranderingen aan. Verdediger Gerard Piqué haalde hard uit naar de club, waar structurele veranderingen nodig zijn. "Barcelona heeft het dieptepunt bereikt", zei de ervaren verdediger. "We zitten volkomen op het verkeerde pad. Coaches en spelers volgen elkaar op, maar feit is dat we al enkele jaren niet op een acceptabel niveau presteren in Europa."
Koeman (57) was in januari ook al in beeld bij de club, maar de bondscoach bedankte omdat hij met het Nederlands elftal naar het EK wilde. Het landentoernooi is vanwege de uitbraak van het coronavirus met een jaar uitgesteld. Het is algemeen bekend dat Koeman ooit aan de slag wil als hoofdtrainer van Barcelona. De huidige bondscoach heeft een clausule in zijn contract staan dat hij het Nederlands elftal onder bepaalde voorwaarden mag verlaten voor FC Barcelona.
Meer uit Voetbal
TEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
3 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
4 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de achtste keer de FA Cup veroverd. De formatie van Pep Guardiola was in de finale op Wembley met 1-0 te sterk voor Chelsea. Nathan Aké en Tijjani Reijnders bleven op de bank bij Manchester City, Jorrel Hato speelde de hele wedstrijd namens Chelsea.
8 uur geledenHAMBURG (ANP) - FC Heidenheim en Sankt Pauli zijn gedegradeerd uit de Bundesliga. De twee ploegen eindigden na nederlagen op de laatste speeldag op respectievelijk de zeventiende en achttiende plaats. VfL Wolfsburg, dat in Hamburg met 3-1 te sterk was voor Sankt Pauli, werd zestiende en speelt play-offs om promotie en degradatie.
8 uur geleden