FC Barcelona niet verder met coach Xavi
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gaat niet verder met coach Xavi Hernández. Dat heeft de Spaanse club bekendgemaakt op de website. Xavi zit zondag tijdens de laatste competitiewedstrijd tegen Sevilla nog wel op de bank. Daarna vertrekt hij bij de club uit Barcelona.
"FC Barcelona wil Xavi bedanken voor zijn werk als coach, dat bijdraagt aan zijn ongeëvenaarde carrière als speler en aanvoerder van het team, en wenst hem alle geluk van de wereld", valt te lezen in het statement op de website van FC Barcelona.
Xavi zei vorig weekend nog 'niet te vrezen' voor zijn toekomst bij Barcelona, terwijl Spaanse media eerder al berichtten over het aanstaande vertrek van de coach omdat hij een conflict zou hebben met Barcelona-voorzitter Joan Laporta. De coach was na de gewonnen wedstrijd tegen Almería (2-0) niet te spreken over het clubbeleid. Hij benadrukte dat Barcelona er financieel niet zo goed voor staat. "De fans moeten dat begrijpen. We doen ons best en zijn ambitieus, maar het is niet makkelijk op deze manier. We zijn niet in dezelfde situatie als bijvoorbeeld Real Madrid." Laporta, die niet in Almería was, zou woedend zijn over de uitspraken.
FC Barcelona won vorig jaar de Spaanse competitie, maar slaagde er dit jaar niet in die titel te verdedigen. In de Champions League werd de ploeg in de kwartfinale uitgeschakeld door Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Trainer Giovanni van Bronckhorst van Feyenoord kan zaterdag voor het thuisduel met AZ weer beschikken over Anis Hadj Moussa. De aanvaller liep vorige week bij een interland van Algerije tegen Zambia een lichte blessure op.
7 minuten geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Trainer Enzo Maresca van Manchester City heeft gezegd dat hij het volste vertrouwen in de club heeft. De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Meer dan de helft van de spelers, coaches en officials die tijdens het WK voetbal werden gemonitord door de wereldbond FIFA, is doelwit geweest van discriminerende beledigingen op sociale media. Het betrof 812 van de 1606 gevolgde spelers, coaches en officials. Racisme sprong eruit als meest voorkomende vorm van onlinehaat, aldus de FIFA.
1 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft de jonge veldbetreder tijdens de interland tussen Nederland en Duitsland (1-1) van vorige maand een landelijk stadionverbod van vijf jaar opgelegd. Ook kreeg de 13-jarige jongen de bijbehorende geldboete van 100 euro voor een minderjarige, liet de KNVB vrijdag weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballers van Ajax en FC Barcelona spelen op 15 november een vriendschappelijke wedstrijd ter ere van Johan Cruijff. Dat maakte de Amsterdamse club vrijdag bekend. Cruijff, een icoon van beide clubs, maakte op 15 november 1964 zijn debuut voor Ajax. Hij overleed op 24 maart 2016.
4 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
19 uur geleden