Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona niet verder met coach Xavi

FC Barcelona niet verder met coach Xavi

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gaat niet verder met coach Xavi Hernández. Dat heeft de Spaanse club bekendgemaakt op de website. Xavi zit zondag tijdens de laatste competitiewedstrijd tegen Sevilla nog wel op de bank. Daarna vertrekt hij bij de club uit Barcelona.

"FC Barcelona wil Xavi bedanken voor zijn werk als coach, dat bijdraagt ​​aan zijn ongeëvenaarde carrière als speler en aanvoerder van het team, en wenst hem alle geluk van de wereld", valt te lezen in het statement op de website van FC Barcelona.

Xavi zei vorig weekend nog 'niet te vrezen' voor zijn toekomst bij Barcelona, terwijl Spaanse media eerder al berichtten over het aanstaande vertrek van de coach omdat hij een conflict zou hebben met Barcelona-voorzitter Joan Laporta. De coach was na de gewonnen wedstrijd tegen Almería (2-0) niet te spreken over het clubbeleid. Hij benadrukte dat Barcelona er financieel niet zo goed voor staat. "De fans moeten dat begrijpen. We doen ons best en zijn ambitieus, maar het is niet makkelijk op deze manier. We zijn niet in dezelfde situatie als bijvoorbeeld Real Madrid." Laporta, die niet in Almería was, zou woedend zijn over de uitspraken.

FC Barcelona won vorig jaar de Spaanse competitie, maar slaagde er dit jaar niet in die titel te verdedigen. In de Champions League werd de ploeg in de kwartfinale uitgeschakeld door Paris Saint-Germain.

Meer uit Voetbal

Real Madrid boekt tegen Sevilla tweede competitiezege op rij

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft in het thuisduel met Sevilla de tweede competitiezege op rij geboekt. Zo sluit de ploeg van trainer Xabi Alonso het jaar met een enigszins goed gevoel af, na een slechte serie in de voorgaande wedstrijden. De achterstand op FC Barcelona is 1 punt, maar de koploper speelt zondag nog tegen Villarreal.

54 minuten geleden
NAC verliest thuis van Telstar en neemt laatste plaats over

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft het thuisduel met Telstar verloren en neemt daardoor de laatste plaats over van de concurrent. Telstar-aanvaller Patrick Brouwer besliste de weinig hoogstaande wedstrijd in het Rat Verlegh Stadion met een inzet achter zijn standbeen langs: 0-1

55 minuten geleden
NEC houdt Ajax met tien man op gelijkspel

NIJMEGEN (ANP) - Ajax heeft na vijf overwinningen op rij punten verloren in een aantrekkelijk uitduel met NEC (2-2). De club uit Amsterdam speelde het laatste halfuur met een man meer, na een rode kaart voor Sami Ouaissa. Maar de ploeg van interim-trainer Fred Grim kwam in die periode niet tot een derde treffer.

1 uur geleden
Excelsior neemt afstand van degradatiezone met thuiszege op PEC

ROTTERDAM (ANP) - Excelsior heeft met een thuiszege op PEC Zwolle (2-1) afstand genomen van de laatste plaatsen in de Eredivisie. De Rotterdammers waren met name in de eerste helft sterker, maar scoorden toen maar één keer. PEC kwam vlak na rust via een zeldzaam doelpunt van Ryan Thomas op gelijke hoogte, de Georgiër Irakli Yegoian bezorgde de thuisploeg in de slotfase alsnog een benauwde overwinning.

2 uur geleden
Liverpool profiteert tegen Spurs van vroege rode kaart Simons

LONDEN (ANP) - Liverpool heeft de uitwedstrijd tegen Tottenham Hotspur gewonnen (1-2). De ploeg van trainer Arne Slot sloeg toe na rust, toen de thuisploeg al even met tien man speelde.

2 uur geleden
RB Leipzig verliest van Leverkusen en zakt naar vierde plaats

LEIPZIG (ANP) - RB Leipzig gaat de winterstop in als nummer 4 van de Bundesliga in plaats van als eerste achtervolger van koploper Bayern München. Bayer Leverkusen was in Leipzig met 3-1 te sterk en nam de derde plaats over. Vrijdag verdrong Borussia Dortmund de Oost-Duitsers al van de tweede plaats door een zege op Borussia Mönchengladbach (2-0).

3 uur geleden
Simons krijgt rode kaart voor zware tackle op Van Dijk

LONDEN (ANP) - Xavi Simons heeft zichzelf en Tottenham Hotspur een slechte dienst bewezen. De middenvelder werd in de 32e minuut van de thuiswedstrijd tegen Liverpool van het veld gestuurd na een zware tackle op Virgil van Dijk, zijn aanvoerder bij Oranje.

4 uur geleden