
FC Barcelona niet verder met coach Xavi
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gaat niet verder met coach Xavi Hernández. Dat heeft de Spaanse club bekendgemaakt op de website. Xavi zit zondag tijdens de laatste competitiewedstrijd tegen Sevilla nog wel op de bank. Daarna vertrekt hij bij de club uit Barcelona.
"FC Barcelona wil Xavi bedanken voor zijn werk als coach, dat bijdraagt aan zijn ongeëvenaarde carrière als speler en aanvoerder van het team, en wenst hem alle geluk van de wereld", valt te lezen in het statement op de website van FC Barcelona.
Xavi zei vorig weekend nog 'niet te vrezen' voor zijn toekomst bij Barcelona, terwijl Spaanse media eerder al berichtten over het aanstaande vertrek van de coach omdat hij een conflict zou hebben met Barcelona-voorzitter Joan Laporta. De coach was na de gewonnen wedstrijd tegen Almería (2-0) niet te spreken over het clubbeleid. Hij benadrukte dat Barcelona er financieel niet zo goed voor staat. "De fans moeten dat begrijpen. We doen ons best en zijn ambitieus, maar het is niet makkelijk op deze manier. We zijn niet in dezelfde situatie als bijvoorbeeld Real Madrid." Laporta, die niet in Almería was, zou woedend zijn over de uitspraken.
FC Barcelona won vorig jaar de Spaanse competitie, maar slaagde er dit jaar niet in die titel te verdedigen. In de Champions League werd de ploeg in de kwartfinale uitgeschakeld door Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Steven Berghuis hoopt de uitwedstrijd van zondag tegen PSV te halen. De rechtervleugelaanvaller van Ajax miste dinsdag de confrontatie met Internazionale (0-2) in de Champions League vanwege spierklachten.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is de Champions League begonnen met een nederlaag. Internazionale versloeg de Amsterdammers in de Johan Cruijff ArenA met 2-0. Een dag eerder verloor ook PSV, de andere Nederlandse deelnemer, de eerste wedstrijd in het hoofdtoernooi.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft ook zijn vijfde wedstrijd in de Eredivisie dit seizoen gewonnen. De ploeg van trainer Robin van Persie versloeg in De Kuip Fortuna Sittard met 2-0 dankzij treffers van Ayase Ueda en Aymen Sliti. Het was een duel uit de derde speelronde dat nog moest worden ingehaald.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oliver Edvardsen heeft woensdag een basisplaats in de thuiswedstrijd van Ajax tegen Internazionale in de Champions League. De Noorse buitenspeler neemt de plaats in van de geblesseerde Steven Berghuis. Edvardsen krijgt de voorkeur boven Raúl Moro.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint in de competitiewedstrijd tegen Fortuna Sittard voor het eerst met Jaden Slory in de startopstelling. De 20-jarige aanvaller is de vervanger van Anis Hadj Moussa, die één duel moet toekijken na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. Slory, die al drie keer inviel, vormt de aanval met Ayase Ueda en Leo Sauer.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-coach Peter Bosz kan vier tot zes weken niet beschikken over Myron Boadu en Kiliann Sildillia. De spits en verdediger kampen allebei met een bovenbeenblessure. Boadu liep die afgelopen dinsdag op in het met 3-1-verloren duel met Union in de Champions League. Sildillia raakte afgelopen zaterdag geblesseerd in de wedstrijd tegen NEC Nijmegen.
10 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Profvoetballer Thomas Partey (32) heeft woensdag voor een rechtbank in Londen verklaard dat beschuldigingen tegen hem van verkrachting en aanranding van drie vrouwen onterecht zijn. De Ghanese international staat terecht op verdenking van vijf verkrachtingen en een aanranding in de periode tussen april 2021 en juni 2022. Partey was destijds speler van het Londense Arsenal.
14 uur geleden