FC Barcelona niet verder met coach Xavi
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona gaat niet verder met coach Xavi Hernández. Dat heeft de Spaanse club bekendgemaakt op de website. Xavi zit zondag tijdens de laatste competitiewedstrijd tegen Sevilla nog wel op de bank. Daarna vertrekt hij bij de club uit Barcelona.
"FC Barcelona wil Xavi bedanken voor zijn werk als coach, dat bijdraagt aan zijn ongeëvenaarde carrière als speler en aanvoerder van het team, en wenst hem alle geluk van de wereld", valt te lezen in het statement op de website van FC Barcelona.
Xavi zei vorig weekend nog 'niet te vrezen' voor zijn toekomst bij Barcelona, terwijl Spaanse media eerder al berichtten over het aanstaande vertrek van de coach omdat hij een conflict zou hebben met Barcelona-voorzitter Joan Laporta. De coach was na de gewonnen wedstrijd tegen Almería (2-0) niet te spreken over het clubbeleid. Hij benadrukte dat Barcelona er financieel niet zo goed voor staat. "De fans moeten dat begrijpen. We doen ons best en zijn ambitieus, maar het is niet makkelijk op deze manier. We zijn niet in dezelfde situatie als bijvoorbeeld Real Madrid." Laporta, die niet in Almería was, zou woedend zijn over de uitspraken.
FC Barcelona won vorig jaar de Spaanse competitie, maar slaagde er dit jaar niet in die titel te verdedigen. In de Champions League werd de ploeg in de kwartfinale uitgeschakeld door Paris Saint-Germain.
Meer uit Voetbal
ARLINGTON (ANP/RTR/AFP) - Ook de Argentijnse bondscoach Lionel Scaloni is nog geen fan van de drinkpauzes op het WK voetbal. "Het voelt gek, omdat het spelverloop zo onderbroken wordt. Alle onderbrekingen kunnen de op papier zwakkere teams helpen, omdat ze meer tijd krijgen om te herstellen", zei Scaloni in aanloop naar het tweede groepsduel met Oostenrijk van maandag.
2 uur geledenVANCOUVER (ANP) - Egypte heeft op het wereldkampioenschap voetbal de leiding genomen in groep G. Het elftal van bondscoach Hossam Hassan knokte zich in Vancouver tegen Nieuw-Zeeland na rust terug van een achterstand en won met 3-1. Voor Egypte was het de eerste zege ooit op een WK.
7 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP/RTR) - Bondscoach Pedro Leitão Brito van Kaapverdië maakte zijn spelers na afloop van de wedstrijd tegen Uruguay op het WK voetbal een groot compliment. "Ik wil het team en al onze mensen feliciteren met de manier waarop we hebben gespeeld: met hart en ziel," zei hij na het verrassende gelijkspel van 2-2. Het was, na de 0-0 tegen Spanje, de tweede stunt van Kaapverdië op de mondiale titelstrijd.
9 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië heeft in de nacht van zondag op maandag opnieuw voor een stunt gezorgd door de tweede groepswedstrijd in het Miami Stadium met 2-2 gelijk te spelen tegen Uruguay. Het elftal van bondscoach Pedro Leitão Brito veroverde eerder ook al verrassend een punt tegen Spanje (0-0). WK-debutant Kaapverdië speelde met vijf geboren Rotterdammers tegen de Zuid-Amerikanen.
10 uur geledenMIAMI GARDENS (ANP) - Kaapverdië begint aan de tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Uruguay met drie in Nederland geboren spelers in de startopstelling. Bondscoach Pedro Leitão Brito heeft een basisplaats voor verdediger Sidny Lopes Cabral en middenvelders Jamiro Monteiro en Garry Rodrigues.
12 uur geledenINGLEWOOD (ANP) - België heeft ook de tweede groepswedstrijd op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico niet weten te winnen. Iran hield de Rode Duivels in het stadion nabij Los Angeles op een doelpuntloos gelijkspel: 0-0.
13 uur geledenATLANTA (ANP) - Spanje heeft zich met een 4-0-zege op Saudi-Arabië op het WK hersteld van de teleurstellende openingswedstrijd tegen Kaapverdië (0-0). Met Lamine Yamal voor het eerst in de basis zette de Europees kampioen de nummer 61 van de wereld in Atlanta vanaf het begin onder zware druk, met halverwege de eerste helft een 3-0-voorsprong als resultaat. Spits Mikel Oyarzabal was met twee treffers en een assist de uitblinker.
16 uur geleden