FC Barcelona neemt met klinkende zege afscheid van Camp Nou
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft met een klinkende zege op Real Mallorca tijdelijk afscheid genomen van Camp Nou, het stadion dat flink verbouwd gaat worden. De Spaanse kampioen speelt komend seizoen zijn thuiswedstrijden in het Olympisch Stadion op de berg Montjuïc. Met Frenkie de Jong in de basis won Barcelona met 3-0 van Mallorca.
De Catalanen verzekerden zich twee weken geleden al van de landstitel. Tijdens de voorlaatste speelronde van La Liga maakte de ploeg van trainer Xavi een galavoorstelling van de laatste thuiswedstrijd van aanvoerder Sergio Busquets en linksback Jordi Alba, die beiden vertrekken.
Alba hield het 10 minuten voor tijd niet droog toen hij een publiekswissel kreeg. De 34-jarige Spanjaard speelde elf jaar voor Barcelona. Busquets, die al sinds 2005 bij de club zit, ging enkele minuten later naar de kant. Ook de middenvelder kreeg een staande ovatie. Alleen Lionel Messi en Xavi speelden meer wedstrijden voor Barcelona dan Busquets.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Chelsea heeft de komst van trainer Xabi Alonso bevestigd. De Spaanse coach tekende een contract voor vier jaar bij de club uit Londen. Hij begint op 1 juli aan zijn nieuwe baan.
12 minuten geledenMADRID (ANP) - De Spanjaard Xabi Alonso lijkt de nieuwe trainer van Chelsea te worden. De voormalige coach van Real Madrid, waar hij in januari vertrok, ging op X zelf kort op de eventuele overgang in.
28 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De voetballers van Iran vertrekken maandag naar Turkije voor een trainingskamp en om hun visumaanvragen af te ronden voor het WK voetbal. Dat heeft bondscoach Amir Ghalenoei gezegd op de site van de Iraanse voetbalbond.
11 uur geledenRIYADH (ANP) - Cristiano Ronaldo heeft met zijn ploeg Al Nassr de finale van de AFC Champions League Two verloren. Het elftal uit Saudi-Arabië ging in de eindstrijd van het tweede clubtoernooi van Azië met 1-0 onderuit tegen het Japanse Gamba Osaka.
12 uur geledenTILBURG (ANP) - Willem II heeft zich ten koste van Almere City geplaatst voor de finale van de play-offs om promotie/degradatie. De formatie van trainer John Stegeman won de returnwedstrijd voor eigen publiek met 2-0. Het eerste duel in Almere was woensdag al in een 1-0-zege voor Willem II geëindigd.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay (40) stopt na dit seizoen als assistent-trainer bij PSV. Hij trad begin dit jaar aan als vervanger van André Ooijer, maar kiest ervoor om vanaf komende zomer "een ander pad te gaan bewandelen", meldt landskampioen PSV.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De voetbalsters van FC Twente hebben de KNVB-beker gewonnen. De ploeg uit Enschede was in de finale, na een eindstand van 2-2, na strafschoppen te sterk voor landskampioen PSV (4-3).
13 uur geleden