FC Barcelona met De Jong tegen Bayern, Griezmann op de bank
LISSABON (ANP) - Frenkie de Jong heeft vrijdagavond in de kwartfinales van de Champions League een basisplaats bij FC Barcelona. De Nederlander krijgt in de wedstrijd tegen Bayern München op het middenveld ondersteuning van Sergi Roberto, Sergio Busquets en de Chileen Arturo Vidal. Lionel Messi en Luis Suárez vormen de voorhoede bij de Catalanen. Antoine Griezmann is buiten het basiselftal gelaten.
Bij Bayern München zijn alle ogen gericht op Robert Lewandowski. De spits maakte dit seizoen 53 doelpunten, waarvan 13 in de Champions League. Thomas Müller voetbalt kort achter Lewandowski, de flanken worden voorin bezet door Ivan Perisic en Serge Gnabry.
Bayern München en FC Barcelona wonnen de Champions League (of voormalige Europa Cup 1) allebei vijf keer. De winnaar neemt het in de halve eindstrijd op tegen Manchester City of Olympique Lyon. Die twee elftallen treffen elkaar zaterdag.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP/DPA) - Trainer Hansi Flick verlengt binnenkort zijn contract bij FC Barcelona. "Dat willen wij en dat wil hij", vertelde de herkozen voorzitter Joan Laporta bij radiozender RAC1.
36 minuten geledenACCRA (ANP) - Derrick Luckassen is voor het eerst opgeroepen voor de nationale voetbalploeg van Ghana. De verdediger, geboren in Amsterdam, heeft een uitnodiging ontvangen voor de oefenduels van eind deze maand tegen Oostenrijk en Duitsland.
3 uur geledenMANCHESTER (ANP/AFP) - Aanvaller Kylian Mbappé kan spelen voor Real Madrid in de tweede wedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. Real-coach Álvaro Arbeloa maakte bekend dat Jude Bellingham, die wel is meegereisd naar Manchester, nog niet inzetbaar is. De Spanjaarden verdedigen in Engeland een 3-0-voorsprong.
14 uur geledenHELMOND (ANP) - SC Cambuur is een stap dichter bij promotie naar de Eredivisie. De ploeg van trainer Henk de Jong won met 1-0 bij Helmond Sport en heeft nog maar enkele punten nodig om definitief zeker te zijn van promotie.
14 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber mist dinsdag de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Bayer Leverkusen in de achtste finales van de Champions League. De verdediger viel zaterdag geblesseerd uit tijdens het gewonnen thuisduel met Everton (2-0) in de Premier League.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola ziet nog kansen voor Manchester City in de Champions League. "In een voetbalwedstrijd kan er van alles gebeuren", zei hij op een persconferentie over de return van dinsdag tegen Real Madrid in de achtste finales. "Laten we eerst proberen om te winnen en dan zien we wel."
21 uur geledenROME (ANP) - AC Milan heeft verzuimd dichter bij koploper Internazionale te komen. De club uit Milaan verloor bij Lazio in Rome met 1-0.
1 dag geleden