FC Barcelona met De Jong tegen Bayern, Griezmann op de bank
LISSABON (ANP) - Frenkie de Jong heeft vrijdagavond in de kwartfinales van de Champions League een basisplaats bij FC Barcelona. De Nederlander krijgt in de wedstrijd tegen Bayern München op het middenveld ondersteuning van Sergi Roberto, Sergio Busquets en de Chileen Arturo Vidal. Lionel Messi en Luis Suárez vormen de voorhoede bij de Catalanen. Antoine Griezmann is buiten het basiselftal gelaten.
Bij Bayern München zijn alle ogen gericht op Robert Lewandowski. De spits maakte dit seizoen 53 doelpunten, waarvan 13 in de Champions League. Thomas Müller voetbalt kort achter Lewandowski, de flanken worden voorin bezet door Ivan Perisic en Serge Gnabry.
Bayern München en FC Barcelona wonnen de Champions League (of voormalige Europa Cup 1) allebei vijf keer. De winnaar neemt het in de halve eindstrijd op tegen Manchester City of Olympique Lyon. Die twee elftallen treffen elkaar zaterdag.
Meer uit Voetbal
SITTARD/OSS (ANP) - Almere City heeft Fortuna Sittard uitgeschakeld in de tweede ronde van de KNVB-beker. De club, uitkomend in de eerste divisie, zegevierde met 3-2 in Limburg.
2 uur geledenDOHA (ANP) - Paris Saint-Germain heeft het succesvolle jaar 2025 nog meer glans gegeven met winst van de FIFA Intercontinental Cup, de opvolger van het WK voor clubs. De winnaar van de Champions League en kampioen van Frankrijk versloeg het Braziliaanse Flamengo in Doha. PSG zegevierde, na een gelijke stand na reguliere speeltijd en verlenging (1-1), na een strafschoppenserie (2-1).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft zich eenvoudig geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De ploeg van interim-trainer Fred Grim won overtuigend van Excelsior Maassluis in het stadion van Sparta Rotterdam (2-7).
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Luciano Valente begint om 21.00 uur met Feyenoord aan het thuisduel met sc Heerenveen in de KNVB-beker. De middenvelder viel zondag tijdens het verloren uitduel met Ajax (2-0) geblesseerd uit na een botsing met Youri Regeer. Hij is op tijd hersteld voor een basisplaats in De Kuip.
3 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB gaat na het WK van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico in gesprek met bondscoach Ronald Koeman over zijn toekomst bij het Nederlands elftal. "Het WK is een zeer belangrijk ijkpunt voor ons, een denkbeeldige finishlijn", zegt KNVB-directeur Marianne van Leeuwen op de website van het Algemeen Dagblad.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Don-Angelo Konadu is de spits van Ajax voor het bekerduel met Excelsior Maassluis. De 19-jarige aanvaller vervangt Kasper Dolberg, die net is hersteld van een blessure en rust krijgt.
7 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Winston Bogarde gaat de nieuwe bondscoach Henk ten Cate assisteren bij de nationale voetbalploeg van Suriname. De oud-verdediger van topclubs als AC Milan, FC Barcelona en Chelsea werkte jarenlang als assistent-coach en individuele coach bij Ajax.
7 uur geleden