FC Barcelona met De Jong Spaans kampioen na zege op Espanyol
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is met FC Barcelona kampioen van Spanje geworden. De ploeg van coach Xavi won met 4-2 bij stadgenoot Espanyol. Voor De Jong, die sinds de zomer van 2019 bij de Catalanen speelt, is het de eerste landstitel in de Spaanse competitie. Voor Barcelona is het de 27e titel.
FC Barcelona is door de zege op 85 punten gekomen. Dat zijn er 14 meer dan rivaal en titelverdediger Real Madrid, dat een dag eerder met 1-0 won van Getafe. Met nog vier wedstrijden te spelen kunnen de Catalanen niet meer worden ingehaald.
Robert Lewandowski opende de score voor Barça en maakte later ook de 3-0. Dat was zijn 21e doelpunt in La Liga. Alejandro Balde, de aangever bij de 1-0, maakte de tweede treffer na goed voorbereidend werk van Pedri. Jules Koundé kopte op een lange voorzet van De Jong de 4-0 binnen. Javi Puado en Joselu scoorden nog voor de thuisploeg.
Laatste landskampioenschap
Voor Barcelona is het de eerste landstitel sinds 2019. Onder coach Ernesto Valverde werd toen voor de tweede keer op rij het kampioenschap gepakt. In de jaren daarna moesten de Catalanen de titel twee keer aan Real Madrid en een keer aan Atlético Madrid laten.
Supporters van Espanyol, dat strijdt tegen degradatie en voorlaatste staat, konden het kampioensfeest van de grote rivaal moeilijk verkroppen. Ze bestormden het veld waardoor de kampioensploeg van Xavi al snel een veilige plaats in de catacomben moest opzoeken. Enkele hooligans richtten hun woede op de camera's van de Spaanse televisieploeg en gooiden die om.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.
9 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.
10 uur geledenPAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.
10 uur geleden