Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona met De Jong Spaans kampioen na zege op Espanyol

FC Barcelona met De Jong Spaans kampioen na zege op Espanyol

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is met FC Barcelona kampioen van Spanje geworden. De ploeg van coach Xavi won met 4-2 bij stadgenoot Espanyol. Voor De Jong, die sinds de zomer van 2019 bij de Catalanen speelt, is het de eerste landstitel in de Spaanse competitie. Voor Barcelona is het de 27e titel.

FC Barcelona is door de zege op 85 punten gekomen. Dat zijn er 14 meer dan rivaal en titelverdediger Real Madrid, dat een dag eerder met 1-0 won van Getafe. Met nog vier wedstrijden te spelen kunnen de Catalanen niet meer worden ingehaald.

Robert Lewandowski opende de score voor Barça en maakte later ook de 3-0. Dat was zijn 21e doelpunt in La Liga. Alejandro Balde, de aangever bij de 1-0, maakte de tweede treffer na goed voorbereidend werk van Pedri. Jules Koundé kopte op een lange voorzet van De Jong de 4-0 binnen. Javi Puado en Joselu scoorden nog voor de thuisploeg.

Laatste landskampioenschap

Voor Barcelona is het de eerste landstitel sinds 2019. Onder coach Ernesto Valverde werd toen voor de tweede keer op rij het kampioenschap gepakt. In de jaren daarna moesten de Catalanen de titel twee keer aan Real Madrid en een keer aan Atlético Madrid laten.

Supporters van Espanyol, dat strijdt tegen degradatie en voorlaatste staat, konden het kampioensfeest van de grote rivaal moeilijk verkroppen. Ze bestormden het veld waardoor de kampioensploeg van Xavi al snel een veilige plaats in de catacomben moest opzoeken. Enkele hooligans richtten hun woede op de camera's van de Spaanse televisieploeg en gooiden die om.

Meer uit Voetbal

Southampton wil door met coach Eckert ondanks spionageschandaal

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.

2 uur geleden
Verdediger Luckassen alsnog met Ghana mee naar WK

CARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.

4 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

14 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

14 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

15 uur geleden
Oranje-opponent Zweden onderuit in oefenduel met Noorwegen

OSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.

16 uur geleden
Depay wil aflopend contract bij Corinthians graag verlengen

ZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.

17 uur geleden