FC Barcelona mag Olmo van rechter opnieuw niet inschrijven
BARCELONA (ANP/AFP/RTR) - De Spaanse rechter heeft een verzoek van FC Barcelona om Dani Olmo te mogen inschrijven net als afgelopen vrijdag afgewezen. De Catalaanse club heeft nog maar 24 uur om een financiële oplossing te vinden om de 26-jarige middenvelder voor woensdag speelgerechtigd te krijgen.
Drie dagen na de eerste afwijzing kreeg de club ook bij een andere rechter te horen dat Barcelona Olmo niet kan inschrijven, omdat de club door de schuldenlast niet voldoet aan de regels voor het salarisplafond.
FC Barcelona nam Olmo afgelopen zomer voor 60 miljoen euro over van RB Leipzig. Vervolgens bleek de international van Spanje niet speelgerechtigd voor competitiewedstrijden. Met Olmo in de selectie zou FC Barcelona in strijd met financiële regels van La Liga handelen.
De situatie voor Olmo veranderde nadat zijn ploeggenoot Andreas Christensen een zware blessure had opgelopen. FC Barcelona mocht de middenvelder toen alsnog voor een half jaar inschrijven, maar die termijn verloopt op 31 december. Olmo staat nog tot medio 2030 bij Barcelona onder contract. Volgens Spaanse media bevat zijn verbintenis een clausule waardoor hij mag vertrekken als Barcelona er niet in slaagt hem in te schrijven.
Olmo was de afgelopen maanden een belangrijke speler voor Barcelona, de huidige nummer 3 van La Liga. De spelmaker scoorde vijf keer in elf competitieduels. Hij was door een spierblessure een maand niet inzetbaar.
Meer uit Voetbal
MILAAN (ANP) - Arsenal heeft ook zijn zevende wedstrijd in de Champions League gewonnen. De koploper van de Premier League versloeg in stadion San Siro Internazionale met 3-1. Arsenal, met Jurriën Timber in de ploeg, is als enige nog ongeslagen in de eerste fase. De formatie van coach Mikel Arteta was al zeker van een plek in de achtste finales. Gabriel Jesus maakte twee van de drie doelpunten voor Arsenal.
1 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax heeft bij Villarreal de tweede overwinning (2-1) geboekt in het hoofdtoernooi van de Champions League. De Amsterdamse club van coach Fred Grim houdt door de zege nog een kans op een plaats bij de beste 24 teams. De nummers 9 tot en met 24 in de stand spelen een tussenronde.
2 uur geledenGROESBEEK (ANP) - NEC heeft zich ten koste van de amateurs van De Treffers geplaatst voor de kwartfinales van de KNVB-beker. In Groesbeek eindigde de uitgestelde wedstrijd in een 2-1-zege voor de club uit Nijmegen van coach Dick Schreuder. NEC speelt in de kwartfinales van het bekertoernooi thuis tegen FC Volendam.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese heeft er vertrouwen in dat Robin van Persie met Feyenoord weer goede resultaten gaat behalen. De algemeen en technisch directeur van de Rotterdammers ziet daarom geen reden de trainer nu te ontslaan. Dat vertelde Te Kloese na afloop van de nieuwjaarsreceptie aan journalisten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlands elftal gaat "tot nu toe wel" naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. "Maar Trump dreigt een hoop." Dat zegt Frank Paauw, KNVB-bondsvoorzitter, bij de uitreiking van de Nieuwsfoto van het Jaar in Den Haag, waar hij een prijs uitreikte.
7 uur geledenLONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
14 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
1 dag geleden