FC Barcelona mag dit seizoen nog minder uitgeven aan spelers
MADRID (ANP) - FC Barcelona mag dit seizoen veel minder uitgeven aan spelers dan de afgelopen maanden al het geval was. Daardoor is de kans groot dat de Spaanse landskampioen ook komende winter geen dure spelers kan kopen, nadat grote aankopen deze zomer ook uitbleven. De uitgaven van de Catalanen liggen nog altijd veel hoger dan de regels van La Liga voorschrijven.
FC Barcelona mag deze jaargang maar 270 miljoen euro uitgeven, in plaats van de 649 miljoen euro van vorig seizoen. De club is op dit moment zo'n 400 miljoen euro kwijt aan onder meer spelerssalarissen.
Javier Tebas, de baas van competitie La Liga, zegt dat hij niet weet wanneer FC Barcelona weer zonder grote beperkingen nieuwe spelers kan kopen. "Dat ligt aan 'Barca' en hun aanpak. Misschien verkopen ze een hele goed speler en zetten ze een stap in de goede richting. Maar we weten niet of ze dat zullen doen." Door de strenge regels mogen de Catalanen maar een deel van hun inkomsten uitgeven aan de selectie.
Vertrek Messi
Mede door de eisen van La Liga moest eerder al clubicoon Lionel Messi vertrekken bij Barca. Ook vroeg de club aan Oranje-international Frenkie de Jong om een deel van zijn salaris af te staan en pas later te krijgen.
Real Madrid krijgt juist tientallen miljoenen euro's juist meer te besteden, met ruim 727 miljoen euro. Bij de nummer 2 van afgelopen seizoen zijn de inkomsten en uitgaven een stuk beter in balans dan bij de grote rivaal, die ook nog altijd met grote schulden kampt. Atlético Madrid heeft het op een na hoogste spelersbudget met een kleine 300 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ begint aan de tweede seizoenshelft met een gewijzigde technische staf. De Alkmaarse Eredivisionist meldt dat assistent-trainer Kenneth Goudmijn en keepers- en assistent-trainer Nick van Aart in het nieuwe jaar geen rol meer spelen in de staf rond hoofdtrainer Maarten Martens.
22 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA meldt dat er al meer dan 150 miljoen aanvragen zijn voor tickets voor het WK voetbal van volgend jaar in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens de bond kwam dit recordaantal verzoeken van fans uit meer dan tweehonderd verschillende landen.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Coach Maurizio Sarri van de Italiaanse club Lazio heeft een hartoperatie ondergaan. Dat meldt de club uit de Serie A op zijn website. Het zou gaan om een kleine ingreep en de 66-jarige trainer kan volgens de club de komende dagen zijn werkzaamheden hervatten. Vermoedelijk zit hij zondag gewoon op de bank als Lazio Napoli ontvangt.
2 uur geledenDUBAI (ANP/DPA) - Cristiano Ronaldo heeft zijn ambitie om de grens van duizend doelpunten in zijn voetbalcarrière te bereiken opnieuw bevestigd. "Jullie weten wat mijn doel is. Ik wil titels winnen en ik wil op minimaal duizend doelpunten uitkomen. Ik ga dat aantal zeker halen als ik geen blessures oploop," zei de 40-jarige Portugees tijdens de Globe Soccer Awards-ceremonie in Dubai. Ronaldo, die zaterdag twee keer scoorde voor zijn club Al-Nassr, heeft momenteel 956 doelpunten gemaakt in alle competities.
9 uur geledenBERGAMO (ANP) - Internazionale heeft de koppositie in de Serie A weer in handen genomen. Het elftal van trainer Cristian Chivu won bij Atalanta: 0-1.
20 uur geledenRABAT (ANP) - Algerije heeft zich met een 1-0-overwinning op Burkina Faso geplaatst voor de achtste finales van de Afrika Cup. Feyenoorder Anis Hadj Moussa maakt deel uit van de selectie van het Noord-Afrikaanse land, maar bleef zondagavond net als Ramiz Zerrouki van FC Twente op de bank.
21 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en Jordi Cruijff hebben mondeling overeenstemming bereikt over de functie van technisch directeur. Dat meldt Ajax in een persbericht. Er moeten volgens de Amsterdamse club nog een aantal stappen worden genomen om tot een definitieve aanstelling te komen. Het doel van de huidige nummer 3 van de Eredivisie is dat Cruijff begin februari kan beginnen.
23 uur geleden