Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona mag dit seizoen nog minder uitgeven aan spelers

FC Barcelona mag dit seizoen nog minder uitgeven aan spelers

MADRID (ANP) - FC Barcelona mag dit seizoen veel minder uitgeven aan spelers dan de afgelopen maanden al het geval was. Daardoor is de kans groot dat de Spaanse landskampioen ook komende winter geen dure spelers kan kopen, nadat grote aankopen deze zomer ook uitbleven. De uitgaven van de Catalanen liggen nog altijd veel hoger dan de regels van La Liga voorschrijven.

FC Barcelona mag deze jaargang maar 270 miljoen euro uitgeven, in plaats van de 649 miljoen euro van vorig seizoen. De club is op dit moment zo'n 400 miljoen euro kwijt aan onder meer spelerssalarissen.

Javier Tebas, de baas van competitie La Liga, zegt dat hij niet weet wanneer FC Barcelona weer zonder grote beperkingen nieuwe spelers kan kopen. "Dat ligt aan 'Barca' en hun aanpak. Misschien verkopen ze een hele goed speler en zetten ze een stap in de goede richting. Maar we weten niet of ze dat zullen doen." Door de strenge regels mogen de Catalanen maar een deel van hun inkomsten uitgeven aan de selectie.

Vertrek Messi

Mede door de eisen van La Liga moest eerder al clubicoon Lionel Messi vertrekken bij Barca. Ook vroeg de club aan Oranje-international Frenkie de Jong om een deel van zijn salaris af te staan en pas later te krijgen.

Real Madrid krijgt juist tientallen miljoenen euro's juist meer te besteden, met ruim 727 miljoen euro. Bij de nummer 2 van afgelopen seizoen zijn de inkomsten en uitgaven een stuk beter in balans dan bij de grote rivaal, die ook nog altijd met grote schulden kampt. Atlético Madrid heeft het op een na hoogste spelersbudget met een kleine 300 miljoen euro.

Meer uit Voetbal

Voetballers Congo annuleren trainingskamp vanwege uitbraak ebola

KINSHASA (ANP/AFP) - Het nationale voetbalteam van de Democratische Republiek Congo heeft een trainingskamp in eigen land ter voorbereiding op het WK geannuleerd vanwege een ebola-uitbraak in het land. Dat meldt een van de stafleden aan het Franse persbureau AFP.

1 uur geleden
Emery ziet Europa League als begin nieuwe gloriejaren Aston Villa

ISTANBUL (ANP/AFP) - Trainer Unai Emery hoopt dat de winst van de Europa League het begin is van nieuwe gloriejaren van Aston Villa. De 54-jarige Spanjaard zei dat de club uit Birmingham de zege van 3-0 op SC Freiburg in de finale in Istanbul moet gebruiken als basis voor "een ambitieus nieuw tijdperk."

2 uur geleden
Southampton verliest beroep tegen uitsluiting finale play-offs

SOUTHAMPTON (ANP/RTR) - Southampton heeft het beroep verloren tegen de uitsluiting van deelname aan de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat maakte de English Football League (EFL) bekend. Southampton had voor de gewonnen halve finale tegen Middlesbrough (2-1) de tegenstander heimelijk gefilmd. Middlesbrough neemt de plaats van Southampton in bij de finale van de play-offs tegen Hull City.

11 uur geleden
Aston Villa wint Europa League na ruime zege op SC Freiburg

ISTANBUL (ANP) - Aston Villa heeft voor het eerst in 44 jaar een Europese prijs veroverd. De Engelse formatie van trainer Unai Emery was in de finale van de Europa League in Istanbul met 3-0 te sterk voor SC Freiburg uit Duitsland. Ian Maatsen viel in de slotfase in bij de ploeg uit Birmingham, zijn ploeggenoten Marco Bizot en Lamare Bogarde bleven op de bank.

12 uur geleden
FC Volendam wint eerste duel finale play-offs na fouten Willem II

TILBURG (ANP) - FC Volendam heeft een goede stap gezet richting een langer verblijf op het hoogste niveau. De nummer 16 van de Eredivisie won de eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om promotie/degradatie met 2-1 bij Willem II. Volendam dankte de zege onder meer aan twee blunders achterin bij de club uit de Keuken Kampioen Divisie. De returnwedstrijd is zaterdag in Volendam.

14 uur geleden
FC Utrecht kan geen beroep doen op Min tegen sc Heerenveen

UTRECHT (ANP) - Trainer Ron Jans van FC Utrecht kan donderdag in de halve finales van de play-offs om Europees voetbal tegen sc Heerenveen geen beroep doen op David Min. "Hij heeft lichte liesklachten, dus hij haalt de wedstrijd van morgen helaas niet", zei de coach woensdag.

16 uur geleden
UEFA past format Nations League en EK-kwalificatie aan

NYON (ANP) - De UEFA past vanaf 2028 het format van de Nations League en de EK-kwalificatie aan. De Europese voetbalbond hoopt er met de wijzigingen voor te zorgen dat er meer spanning komt en dat er minder wedstrijden zijn waar niets meer op het spel staat. Dat meldt de UEFA in een persbericht.

17 uur geleden