FC Barcelona mag dit seizoen nog minder uitgeven aan spelers
MADRID (ANP) - FC Barcelona mag dit seizoen veel minder uitgeven aan spelers dan de afgelopen maanden al het geval was. Daardoor is de kans groot dat de Spaanse landskampioen ook komende winter geen dure spelers kan kopen, nadat grote aankopen deze zomer ook uitbleven. De uitgaven van de Catalanen liggen nog altijd veel hoger dan de regels van La Liga voorschrijven.
FC Barcelona mag deze jaargang maar 270 miljoen euro uitgeven, in plaats van de 649 miljoen euro van vorig seizoen. De club is op dit moment zo'n 400 miljoen euro kwijt aan onder meer spelerssalarissen.
Javier Tebas, de baas van competitie La Liga, zegt dat hij niet weet wanneer FC Barcelona weer zonder grote beperkingen nieuwe spelers kan kopen. "Dat ligt aan 'Barca' en hun aanpak. Misschien verkopen ze een hele goed speler en zetten ze een stap in de goede richting. Maar we weten niet of ze dat zullen doen." Door de strenge regels mogen de Catalanen maar een deel van hun inkomsten uitgeven aan de selectie.
Vertrek Messi
Mede door de eisen van La Liga moest eerder al clubicoon Lionel Messi vertrekken bij Barca. Ook vroeg de club aan Oranje-international Frenkie de Jong om een deel van zijn salaris af te staan en pas later te krijgen.
Real Madrid krijgt juist tientallen miljoenen euro's juist meer te besteden, met ruim 727 miljoen euro. Bij de nummer 2 van afgelopen seizoen zijn de inkomsten en uitgaven een stuk beter in balans dan bij de grote rivaal, die ook nog altijd met grote schulden kampt. Atlético Madrid heeft het op een na hoogste spelersbudget met een kleine 300 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft op eigen veld punten laten liggen tegen West Ham. De ploeg van coach Rúben Amorim bleef tegen de nummer 18 van de Premier League steken op 1-1. Bij winst was zijn ploeg opgeklommen naar de vijfde plaats in de Premier League.
59 minuten geledenARNHEM (ANP) - De Graafschap is dankzij een zege (1-2) bij Vitesse in Arnhem opgeklommen naar de derde plaats in de eerste divisie. De ploeg van trainer Marinus Dijkhuizen dankte de winst aan een doelpunt van aanvoerder Reuven Niemeijer kort voor tijd.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Pascal Bosschaart is toegelaten tot de cursus Voetbalcoach 5 voor het seizoen 2026-2027. Het is de hoogste trainerscursus van de voetbalbond KNVB. De oud-voetballer van onder meer FC Utrecht, Feyenoord en ADO Den Haag, werd eerder gepasseerd voor de opleiding die, mits afgerond, de UEFA-PRO-licentie oplevert. Daarmee kan een coach als hoofdtrainer bij een club uit het betaalde voetbal aan de slag.
5 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertien voetbalclubs uit de Bundesliga voor vrouwen gaan hun eigen competitie organiseren zonder betrokkenheid van de Duitse voetbalbond DFB. De Frauen Bundesliga FBL e.V. wordt op 10 december officieel opgericht in het stadion van Eintracht Frankfurt.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax en de Johan Cruijff ArenA werken momenteel aan een plan van aanpak, waarbij wordt gekeken naar extra maatregelen tijdens voetbalwedstrijden. Dit gebeurt naar aanleiding van het vuurwerkincident afgelopen zondag. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema in een vergadering met de gemeenteraad over de gestaakte voetbalwedstrijd Ajax - FC Groningen. "En we wachten ook nog op eventuele aanvullende maatregelen van de KNVB."
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt is bij Manchester United verkozen tot beste speler van de maand november. Dat meldt de Engelse voetbalclub op X.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-verdediger Trent Alexander-Arnold heeft opnieuw een blessure opgelopen. De 27-jarige rechtsback heeft aan het uitduel met Athletic Bilbao (0-3) van woensdagavond een kwetsuur aan zijn linkerdijbeen overgehouden, meldt de 'Koninklijke'. Volgens Spaanse media moet de Engelsman zeker twee maanden toekijken.
8 uur geleden