FC Barcelona mag dit seizoen nog minder uitgeven aan spelers
MADRID (ANP) - FC Barcelona mag dit seizoen veel minder uitgeven aan spelers dan de afgelopen maanden al het geval was. Daardoor is de kans groot dat de Spaanse landskampioen ook komende winter geen dure spelers kan kopen, nadat grote aankopen deze zomer ook uitbleven. De uitgaven van de Catalanen liggen nog altijd veel hoger dan de regels van La Liga voorschrijven.
FC Barcelona mag deze jaargang maar 270 miljoen euro uitgeven, in plaats van de 649 miljoen euro van vorig seizoen. De club is op dit moment zo'n 400 miljoen euro kwijt aan onder meer spelerssalarissen.
Javier Tebas, de baas van competitie La Liga, zegt dat hij niet weet wanneer FC Barcelona weer zonder grote beperkingen nieuwe spelers kan kopen. "Dat ligt aan 'Barca' en hun aanpak. Misschien verkopen ze een hele goed speler en zetten ze een stap in de goede richting. Maar we weten niet of ze dat zullen doen." Door de strenge regels mogen de Catalanen maar een deel van hun inkomsten uitgeven aan de selectie.
Vertrek Messi
Mede door de eisen van La Liga moest eerder al clubicoon Lionel Messi vertrekken bij Barca. Ook vroeg de club aan Oranje-international Frenkie de Jong om een deel van zijn salaris af te staan en pas later te krijgen.
Real Madrid krijgt juist tientallen miljoenen euro's juist meer te besteden, met ruim 727 miljoen euro. Bij de nummer 2 van afgelopen seizoen zijn de inkomsten en uitgaven een stuk beter in balans dan bij de grote rivaal, die ook nog altijd met grote schulden kampt. Atlético Madrid heeft het op een na hoogste spelersbudget met een kleine 300 miljoen euro.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft een derde thuisnederlaag op rij ternauwernood voorkomen. Florian Wirtz maakte in de competitiewedstrijd tegen Sunderland, via verdediger Nordi Mukiele, in de slotfase gelijk voor het elftal van trainer Arne Slot: 1-1. Een week eerder won PSV met 4-1 op Anfield en daarvoor was Nottingham Forest met 3-0 te sterk.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - Bayern München heeft in het Duitse bekertoernooi moeizaam de kwartfinales bereikt. Het elftal van trainer Vincent Kompany won in Berlijn met 3-2 van Union Berlin.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League een thuiszege op Brentford geboekt. De koploper was met 2-0 te sterk.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - AZ heeft zich als eerste geplaatst voor de achtste finales van de KNVB-beker. De Alkmaarders maakten na rust een achterstand bij PEC Zwolle ongedaan: 1-3. Aanvoerder Sven Mijnans maakte twee doelpunten voor AZ.
6 uur geledenBILBAO (ANP) - Kylian Mbappé heeft Real Madrid in de Spaanse voetbalcompetitie aan een overwinning op Athletic Club geholpen: 0-3. De Franse aanvaller maakte twee mooie doelpunten.
7 uur geledenGLASGOW (ANP) - Wilfried Nancy is de nieuwe trainer van Celtic. De Schotse kampioen neemt de 48-jarige Fransman over van de Amerikaanse club Columbus Crew.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Het EK voetbal 'Onder 19' wordt in 2029 in Nederland gespeeld. Het is voor het eerst dat de KNVB de organisatie van dit voetbaltoernooi krijgt toegewezen door de UEFA. Het jeugd-EK wordt gespeeld in Emmen (De Oude Meerdijk), Veendam (Henk Nienhuis Stadion), Almere (Yanmar Stadion) en Volendam (Kras Stadion).
10 uur geleden