Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona mag dit seizoen nog minder uitgeven aan spelers

FC Barcelona mag dit seizoen nog minder uitgeven aan spelers

MADRID (ANP) - FC Barcelona mag dit seizoen veel minder uitgeven aan spelers dan de afgelopen maanden al het geval was. Daardoor is de kans groot dat de Spaanse landskampioen ook komende winter geen dure spelers kan kopen, nadat grote aankopen deze zomer ook uitbleven. De uitgaven van de Catalanen liggen nog altijd veel hoger dan de regels van La Liga voorschrijven.

FC Barcelona mag deze jaargang maar 270 miljoen euro uitgeven, in plaats van de 649 miljoen euro van vorig seizoen. De club is op dit moment zo'n 400 miljoen euro kwijt aan onder meer spelerssalarissen.

Javier Tebas, de baas van competitie La Liga, zegt dat hij niet weet wanneer FC Barcelona weer zonder grote beperkingen nieuwe spelers kan kopen. "Dat ligt aan 'Barca' en hun aanpak. Misschien verkopen ze een hele goed speler en zetten ze een stap in de goede richting. Maar we weten niet of ze dat zullen doen." Door de strenge regels mogen de Catalanen maar een deel van hun inkomsten uitgeven aan de selectie.

Vertrek Messi

Mede door de eisen van La Liga moest eerder al clubicoon Lionel Messi vertrekken bij Barca. Ook vroeg de club aan Oranje-international Frenkie de Jong om een deel van zijn salaris af te staan en pas later te krijgen.

Real Madrid krijgt juist tientallen miljoenen euro's juist meer te besteden, met ruim 727 miljoen euro. Bij de nummer 2 van afgelopen seizoen zijn de inkomsten en uitgaven een stuk beter in balans dan bij de grote rivaal, die ook nog altijd met grote schulden kampt. Atlético Madrid heeft het op een na hoogste spelersbudget met een kleine 300 miljoen euro.

Meer uit Voetbal

Grim: gelijkspel was maximaal haalbare voor Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Fred Grim erkende dat een gelijkspel van Ajax tegen NEC (1-1) misschien wel het maximaal haalbare was. "Maar dat wil je natuurlijk niet als je Ajax bent", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA.

1 uur geleden
Ajax en NEC spelen gelijk in Johan Cruijff ArenA

AMSTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Ajax en NEC heeft geen winnaar opgeleverd. De ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA: 1-1. Beide ploegen dreigen verder achterop te raken op Feyenoord. De nummer 2 van de ranglijst uit Rotterdam begint zondag met een voorsprong van 2 punten op beide concurrenten aan het thuisduel met Telstar.

3 uur geleden
Manchester City verslaat Newcastle en verkleint gat met Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft door een 2-1 thuiszege op Newcastle United de achterstand op koploper Arsenal verkleind tot 2 punten. Na elk 27 wedstrijden te hebben gespeeld staat Arsenal op 58 punten, City heeft er 56. Zondag staat de derby van Noord-Londen tussen Tottenham en Arsenal op het programma.

3 uur geleden
NAC wint van FC Volendam met 1-0 door doelpunt in slotfase

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft in eigen huis met 1-0 gewonnen van FC Volendam. Na de overwinning staat NAC nog altijd 16e in de Eredivisie, met nu 4 punten voorsprong op nummer 17 Telstar. Volendam staat 14e. Pepijn Reulen maakte in de slotfase het enige doelpunt van de avond.

3 uur geleden
Dortmund speelt gelijk in aanloop naar topduel met Bayern München

LEIPZIG (ANP) - Borussia Dortmund heeft in aanloop naar de wedstrijd tegen koploper Bayern München gelijkgespeeld in en tegen Leipzig: 2-2. Door het puntenverlies bedraagt de achterstand van de nummer 2 van Duitsland op Bayern acht punten. Dortmund ontvangt de koploper volgend weekend.

4 uur geleden
PSV na achterstand met 3-1 te sterk voor sc Heerenveen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in eigen huis met 3-1 gewonnen van sc Heerenveen. De ploeg van trainer Peter Bosz kwam in de eerste helft op achterstand door een doelpunt van Heerenveen-spits Lasse Nordas. Maar door doelpunten van Ivan Perisic, Myron Boadu en Ricardo Pepi draaide de koploper van de Eredivisie de wedstrijd om.

4 uur geleden
Real Madrid verliest bij Osasuna na doelpunt in slotfase

PAMPLONA (ANP) - De Spaanse koploper Real Madrid heeft een nederlaag geleden op bezoek bij Osasuna. In Pamplona won de thuisploeg door een late winnende treffer met 2-1. Door het verlies kan FC Barcelona, dat zondag tegen Levante speelt, de koppositie in de Spaanse competitie overnemen. Real heeft 2 punten voorsprong op Barcelona.

4 uur geleden