FC Barcelona komt vroege achterstand te boven en pakt koppositie
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft na een vroege achterstand en een spannende slotfase het thuisduel met Deportivo Alavés gewonnen (3-1). Alavés-middenvelder Pablo Ibáñez scoorde al in de eerste minuut in het gedeeltelijk gevulde Camp Nou, maar treffers van Lamine Yamal en Dani Olmo (twee) zorgden ervoor dat de thuisploeg de competitiewedstrijd alsnog won en de koppositie veroverde.
De Braziliaan Raphinha, die voor het eerst sinds zijn blessure weer in de basis stond, was belangrijk met twee assists. Frenkie de Jong ontbrak, volgens Spaanse media om privéredenen.
Alavés mocht al snel na de aftrap een hoekschop nemen. Vervolgens kreeg Barcelona de bal niet weg, waarop Ibáñez het alertst was. Zeven minuten later zorgde Lamine Yamal na terugleggen van Raphinha voor de 1-1. In de 26e minuut bereikte de Braziliaan ook Olmo, die voor de voorsprong zorgde. De beslissing viel pas in de blessuretijd.
Koploper FC Barcelona heeft 2 punten voorsprong op Real Madrid, dat zondag een uitduel speelt tegen Girona.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
51 minuten geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
52 minuten geledenDAKAR (ANP/AFP) - De Senegalese voetbalbond gaat definitief naar sporttribunaal CAS nadat de Afrikaanse voetbalbond het land de winst van de Afrika Cup heeft ontnomen. Dat heeft voorzitter Abdoulaye Fall donderdag op een persconferentie gezegd.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
6 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
18 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
18 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
20 uur geleden