Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona kan ook niet winnen bij Alavés

FC Barcelona kan ook niet winnen bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - FC Barcelona heeft opnieuw niet kunnen winnen in de Spaanse voetbalcompetitie. Na een gelijkspel tegen Sevilla (1-1) en nederlagen tegen Getafe (1-0) en Real Madrid (1-3) kwam de ploeg van trainer Ronald Koeman bij Deportivo Alavés niet verder dan 1-1. De thuisclub speelde het laatste half uur met tien man, maar Barcelona wist de overtalsituatie niet uit te buiten.

In de Champions League begon de Catalaanse ploeg goed met twee overwinningen, maar in La Liga kan Barcelona al wekenlang niet winnen. De ploeg van Koeman heeft nu al acht punten achterstand op koploper en titelverdediger Real Madrid, dat wel een wedstrijd meer speelde.

Drie dagen na het overtuigende optreden in de Champions League in Turijn tegen Juventus (0-2) had Barcelona het heel lastig met Alavés. De thuisclub kwam na een half uur op voorsprong na een blunder van doelman Neto. De Braziliaan ging in de fout na een terugspeelbal van Gerard Piqué. Neto tikte de bal tegen de hak van zijn linkervoet aan, waarna Luis Rioja de bal in het lege doel kon schuiven.

Koeman voerde in de rust maar liefst drie wissels door. Hij haalde Clément Lenglet, Sergio Busquets en Ousmane Dembélé naar de kant en liet Frenkie de Jong van het middenveld terugzakken naar de laatste linie. De Jong speelde tegen Juventus in de tweede helft ook als centrale verdediger.

Alavés moest na een uur spelen met tien man verder, nadat Jota zijn tweede gele kaart had gekregen. Amper een minuut later zorgde Antoine Griezmann met een stiftje langs de keeper voor de gelijkmaker. Barcelona kreeg heel wat kansen op de winnende treffer. Een doelpunt van Griezmann werd afgekeurd vanwege buitenspel. Messi, Piqué en de ingevallen Sergiño Dest kregen de bal in de slotfase ook niet langs de uitblinkende keeper van Alavés.

Meer uit Voetbal

Canadese verdediger Davies na blessure opgenomen in WK-selectie

TORONTO (ANP/RTR) - Verdediger Alphonso Davies is na zijn hamstringblessure op tijd fit om met medegastland Canada mee te doen aan het WK voetbal. Bondscoach Jesse Marsch heeft de 25-jarige speler van Bayern München opgenomen in zijn definitieve selectie van 26 spelers, die weinig verrassingen kent. Andere bekende namen zijn aanvallers Jonathan David van het Italiaanse Juventus en Promise David van het Belgische Union.

18 minuten geleden
The Sun: Raheem Sterling opgepakt na ongeluk op Britse snelweg

LONDEN (ANP) - Voetballer Raheem Sterling is volgens de Britse krant The Sun opgepakt na een auto-ongeluk even ten zuidwesten van Londen donderdag. De 31-jarige Sterling, die de afgelopen maanden uitkwam voor Feyenoord, wordt verdacht van rijden onder invloed.

5 uur geleden
FC Barcelona neemt Gordon over van Newcastle United

BARCELONA (ANP) - Anthony Gordon verlaat Newcastle United voor FC Barcelona. De kampioen van Spanje betaalt volgens veel media maximaal 80 miljoen euro voor de aanvaller die zijn handtekening onder een vijfjarig contract heeft gezet.

11 uur geleden
Voetbalsters PSV verslaan Ajax en winnen Eredivisie Cup

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben de Eredivisie Cup gewonnen. Ze versloegen in de finale Ajax in Eindhoven (3-0). Chimera Ripa, Fenna Kalma en Sisca Folkertsma maakten de doelpunten op de Herdgang in Eindhoven.

11 uur geleden
NAC Breda neemt afscheid van verdediger Leemans

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft afscheid genomen van Clint Leemans. De naar de eerste divisie gedegradeerde club heeft besloten het contract van de verdediger niet te verlengen.

11 uur geleden
Voetballers Iran verslaan Gambia op weg naar WK

ANTALYA (ANP) - De voetballers van Iran hebben een oefenwedstrijd tegen Gambia gewonnen (3-1). Aria Yousefi, Ramin Rezaeian en Mehdi Taremi maakten de doelpunten voor de WK-deelnemer in Antalya.

12 uur geleden
Coach Arteta: Timber fit voor basisplaats bij Arsenal in finale

BOEDAPEST (ANP) - Jurriën Timber is fit voor een basisplaats in de finale van de Champions League. Dat vertelde zijn trainer Mikel Arteta op een persconferentie in Boedapest, waar zaterdag de eindstrijd tegen Paris Saint-Germain op het programma staat. "Hij is fit en kan starten", zei de trainer die Arsenal dit seizoen naar de eerste landstitel sinds 2004 leidde.

12 uur geleden