Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona kan ook niet winnen bij Alavés

FC Barcelona kan ook niet winnen bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - FC Barcelona heeft opnieuw niet kunnen winnen in de Spaanse voetbalcompetitie. Na een gelijkspel tegen Sevilla (1-1) en nederlagen tegen Getafe (1-0) en Real Madrid (1-3) kwam de ploeg van trainer Ronald Koeman bij Deportivo Alavés niet verder dan 1-1. De thuisclub speelde het laatste half uur met tien man, maar Barcelona wist de overtalsituatie niet uit te buiten.

In de Champions League begon de Catalaanse ploeg goed met twee overwinningen, maar in La Liga kan Barcelona al wekenlang niet winnen. De ploeg van Koeman heeft nu al acht punten achterstand op koploper en titelverdediger Real Madrid, dat wel een wedstrijd meer speelde.

Drie dagen na het overtuigende optreden in de Champions League in Turijn tegen Juventus (0-2) had Barcelona het heel lastig met Alavés. De thuisclub kwam na een half uur op voorsprong na een blunder van doelman Neto. De Braziliaan ging in de fout na een terugspeelbal van Gerard Piqué. Neto tikte de bal tegen de hak van zijn linkervoet aan, waarna Luis Rioja de bal in het lege doel kon schuiven.

Koeman voerde in de rust maar liefst drie wissels door. Hij haalde Clément Lenglet, Sergio Busquets en Ousmane Dembélé naar de kant en liet Frenkie de Jong van het middenveld terugzakken naar de laatste linie. De Jong speelde tegen Juventus in de tweede helft ook als centrale verdediger.

Alavés moest na een uur spelen met tien man verder, nadat Jota zijn tweede gele kaart had gekregen. Amper een minuut later zorgde Antoine Griezmann met een stiftje langs de keeper voor de gelijkmaker. Barcelona kreeg heel wat kansen op de winnende treffer. Een doelpunt van Griezmann werd afgekeurd vanwege buitenspel. Messi, Piqué en de ingevallen Sergiño Dest kregen de bal in de slotfase ook niet langs de uitblinkende keeper van Alavés.

Meer uit Voetbal

Advocaat: Oranje WK-favoriet naast Spanje, Frankrijk en Duitsland

HOUSTON (ANP/DPA) - Dick Advocaat heeft Nederland genoemd als een van de favorieten op het wereldkampioenschap voetbal. "Spanje, Frankrijk, Duitsland en Nederland zijn mijn favorieten", zei de bondscoach van Curaçao tegen de Duitse pers in aanloop naar het WK.

13 minuten geleden
Deense premier opgelucht over toestand voetballer Eriksen

KOPENHAGEN (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen noemt het "een grote opluchting" dat het naar omstandigheden goed gaat met Christian Eriksen. De voetballer zakte zondagavond in Odense tijdens een oefeninterland van Denemarken tegen Oekraïne in elkaar. Vijf jaar nadat hij een hartstilstand had overleefd tijdens een EK-wedstrijd in Kopenhagen.

53 minuten geleden
Marokko en Noorwegen spelen gelijk in laatste WK-oefenduel

HARRISON (ANP) - Marokko en Noorwegen hebben in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal gelijkgespeeld. In Harrison eindigde de wedstrijd tussen de twee WK-deelnemers in 1-1.

13 uur geleden
Van Nistelrooij na prettige familieomstandigheden bij Oranje

WHITE PLAINS (ANP) - Ronald Koeman wist al lang dat zijn assistent Ruud van Nistelrooij zich pas zondag bij het Nederlands elftal in de Verenigde Staten zou melden. "Toen ik Ruud benaderde voor een rol in de technische staf, had hij al iets aangegeven over dat er afgelopen zaterdag iets groots was", vertelde de bondscoach op zijn laatste persconferentie voor het oefenduel van maandag met Oezbekistan. "Als er gezegd wordt dat het over 'familieomstandigheden' gaat, dan klinkt dat moeilijk en zwaar. Maar dit waren leuke familieomstandigheden", aldus Koeman, die verder niet zei wat het was.

14 uur geleden
Koeman vindt het lastig om ver weg van zijn zieke vrouw te zijn

WHITE PLAINS (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vindt het soms lastig dat hij nu op grote afstand leeft van zijn vrouw Bartina, die aan chronische borstkanker lijdt. "Soms is het best moeilijk omdat ze iedere week behandelingen heeft", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van maandag tegen Oezbekistan. "Dat is ook de reden dat ze nu deze kant niet op komt. Daar heb je contact over, dat is voor haar soms ook moeilijk."

14 uur geleden
Oranje start grotendeels met beoogd basisteam tegen Oezbekistan

WHITE PLAINS (ANP) - Het Nederlands elftal begint maandag grotendeels met zijn beoogde basisploeg voor het eerste WK-duel aan de vriendschappelijke interland tegen Oezbekistan. Bondscoach Ronald Koeman wilde op een persconferentie nog niet vertellen of Memphis Depay en Jurriën Timber al uitmaken van zijn plannen.

14 uur geleden
Feyenoord ontslaat trainer Van Persie na ruim een jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft trainer Robin van Persie per direct ontslagen. Dat bevestigt de Rotterdamse voetbalclub, nadat eerder meerdere media daar zondag al over hadden bericht. Van Persie was sinds eind februari vorig jaar hoofdcoach van Feyenoord, dat hem tussentijds weghaalde bij sc Heerenveen om de ontslagen Brian Priske op te volgen.

15 uur geleden