Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona kan ook niet winnen bij Alavés

FC Barcelona kan ook niet winnen bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - FC Barcelona heeft opnieuw niet kunnen winnen in de Spaanse voetbalcompetitie. Na een gelijkspel tegen Sevilla (1-1) en nederlagen tegen Getafe (1-0) en Real Madrid (1-3) kwam de ploeg van trainer Ronald Koeman bij Deportivo Alavés niet verder dan 1-1. De thuisclub speelde het laatste half uur met tien man, maar Barcelona wist de overtalsituatie niet uit te buiten.

In de Champions League begon de Catalaanse ploeg goed met twee overwinningen, maar in La Liga kan Barcelona al wekenlang niet winnen. De ploeg van Koeman heeft nu al acht punten achterstand op koploper en titelverdediger Real Madrid, dat wel een wedstrijd meer speelde.

Drie dagen na het overtuigende optreden in de Champions League in Turijn tegen Juventus (0-2) had Barcelona het heel lastig met Alavés. De thuisclub kwam na een half uur op voorsprong na een blunder van doelman Neto. De Braziliaan ging in de fout na een terugspeelbal van Gerard Piqué. Neto tikte de bal tegen de hak van zijn linkervoet aan, waarna Luis Rioja de bal in het lege doel kon schuiven.

Koeman voerde in de rust maar liefst drie wissels door. Hij haalde Clément Lenglet, Sergio Busquets en Ousmane Dembélé naar de kant en liet Frenkie de Jong van het middenveld terugzakken naar de laatste linie. De Jong speelde tegen Juventus in de tweede helft ook als centrale verdediger.

Alavés moest na een uur spelen met tien man verder, nadat Jota zijn tweede gele kaart had gekregen. Amper een minuut later zorgde Antoine Griezmann met een stiftje langs de keeper voor de gelijkmaker. Barcelona kreeg heel wat kansen op de winnende treffer. Een doelpunt van Griezmann werd afgekeurd vanwege buitenspel. Messi, Piqué en de ingevallen Sergiño Dest kregen de bal in de slotfase ook niet langs de uitblinkende keeper van Alavés.

Meer uit Voetbal

Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

4 uur geleden
FIFA verdeelt WK-loting met twee shows over twee dagen

WASHINGTON (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA pakt de loting van het WK met de meeste deelnemers ooit groots aan. De FIFA verdeelt vrijdag eerst 48 landenploegen over twaalf poules. Bijna 24 uur later volgt opnieuw een show in Washington met het speelschema, locaties en aanvangstijden.

6 uur geleden
Uitduel van FC Groningen bij Excelsior blijft op vrijdag staan

ZEIST (ANP) - De uitwedstrijd van FC Groningen tegen Excelsior in de Eredivisie blijft staan op vrijdag. Groningen wilde het duel graag verplaatsen naar een later moment, omdat dinsdagmiddag het restant van het gestaakte duel met Ajax wordt gespeeld.

7 uur geleden
Ajax sluit na vuurwerkactie tribune van F-Side tegen Feyenoord

AMSTERDAM (ANP) - Ajax houdt een deel van het stadion bij de thuiswedstrijd tegen Feyenoord op zondag 14 december leeg. Het gaat om de vakken 125 tot en met 129 op de eerste ring zuid. Daar zit de harde kern, de F-Side.

9 uur geleden
Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

10 uur geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

11 uur geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

13 uur geleden