FC Barcelona kan ook niet winnen bij Alavés
VITORIA-GASTEIZ (ANP) - FC Barcelona heeft opnieuw niet kunnen winnen in de Spaanse voetbalcompetitie. Na een gelijkspel tegen Sevilla (1-1) en nederlagen tegen Getafe (1-0) en Real Madrid (1-3) kwam de ploeg van trainer Ronald Koeman bij Deportivo Alavés niet verder dan 1-1. De thuisclub speelde het laatste half uur met tien man, maar Barcelona wist de overtalsituatie niet uit te buiten.
In de Champions League begon de Catalaanse ploeg goed met twee overwinningen, maar in La Liga kan Barcelona al wekenlang niet winnen. De ploeg van Koeman heeft nu al acht punten achterstand op koploper en titelverdediger Real Madrid, dat wel een wedstrijd meer speelde.
Drie dagen na het overtuigende optreden in de Champions League in Turijn tegen Juventus (0-2) had Barcelona het heel lastig met Alavés. De thuisclub kwam na een half uur op voorsprong na een blunder van doelman Neto. De Braziliaan ging in de fout na een terugspeelbal van Gerard Piqué. Neto tikte de bal tegen de hak van zijn linkervoet aan, waarna Luis Rioja de bal in het lege doel kon schuiven.
Koeman voerde in de rust maar liefst drie wissels door. Hij haalde Clément Lenglet, Sergio Busquets en Ousmane Dembélé naar de kant en liet Frenkie de Jong van het middenveld terugzakken naar de laatste linie. De Jong speelde tegen Juventus in de tweede helft ook als centrale verdediger.
Alavés moest na een uur spelen met tien man verder, nadat Jota zijn tweede gele kaart had gekregen. Amper een minuut later zorgde Antoine Griezmann met een stiftje langs de keeper voor de gelijkmaker. Barcelona kreeg heel wat kansen op de winnende treffer. Een doelpunt van Griezmann werd afgekeurd vanwege buitenspel. Messi, Piqué en de ingevallen Sergiño Dest kregen de bal in de slotfase ook niet langs de uitblinkende keeper van Alavés.
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink wil met de voetbalsters van het Nederlands elftal vaker eerder op de avond spelen. Zo hoopt hij meer publiek naar de thuiswedstrijden te trekken. Bij het gewonnen WK-kwalificatieduel met Frankrijk (2-1), dat dinsdagavond om 20.45 uur begon, was het Rat Verlegh Stadion in Breda met zo'n 6500 mensen voor slechts iets meer dan een kwart gevuld.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Debutante Renee van Asten "wist niet wat ze voelde" bij haar openingstreffer voor Oranje tegen Frankrijk (2-1-winst). "Dit heb ik nog nooit gevoeld. Het was puur geluk, enthousiasme. Onbeschrijflijk eigenlijk. Ik zakte bijna door mijn voeten", zei de 19-jarige verdedigster van Ajax na het duel in Breda.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink was naar eigen zeggen niet verbaasd na de knappe 2-1-zege van de Oranjevrouwen op Frankrijk, maar wel "enorm trots". "Dat komt door hoe de groep het plan heeft vertaald naar het veld en met hoeveel passie zij hebben gespeeld", zei Veurink tijdens zijn persconferentie.
6 uur geledenBREDA (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben het WK-kwalificatieduel met Frankrijk verrassend gewonnen. Zonder veel ervaren speelsters won de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Breda met 2-1 van de nummer 6 van de wereld. Debutante Renee van Asten en Esmee Brugts scoorden namens Oranje.
7 uur geledenBREDA (ANP) - Verdedigster Renee van Asten debuteert bij de voetbalsters van Oranje in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk. De 19-jarige speelster van Ajax staat centraal in de verdediging met Veerle Buurman. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink moet het door blessures zonder veel ervaren speelsters doen vanaf 20.45 uur in Breda.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - Javier Mascherano (41) heeft per direct zijn functie als trainer van Inter Miami neergelegd. Dat meldt de Amerikaanse voetbalclub dinsdag in een verklaring op de eigen website. De Argentijn zegt in die verklaring op te stappen om privéredenen.
10 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé stapt met Real Madrid op het vliegtuig naar Duitsland voor het uitduel met Bayern München in de kwartfinale van de Champions League. De spits is op tijd hersteld van een hoofdwond die hij zaterdag tijdens een duel met Girona opliep.
18 uur geleden