FC Barcelona kan aankoop Koundé nog altijd niet inschrijven
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona kan de Franse zomeraanwinst Jules Koundé nog altijd niet inschrijven bij de organisatie van La Liga. De Spaanse club betaalde enkele weken geleden zo'n 50 miljoen euro om Koundé (23) over te nemen van Sevilla. Barcelona is echter gebonden aan een salarisplafond en heeft op dit moment niet de financiële ruimte om Koundé in te schrijven.
De ploeg van trainer Xavi speelt zondagavond in San Sebastián tegen Real Sociedad. Barcelona moet extra inkomsten genereren of spelers verkopen om de Franse verdediger te kunnen laten spelen. "Onze prioriteit is nu Koundé inschrijven", aldus Xavi. "We hebben nog een dag, wellicht lukt het."
Tot de spelers die mogen vertrekken, behoren de aanvallers Memphis Depay (die mogelijk naar Juventus gaat) en Pierre-Emerick Aubameyang. Xavi wil ook af van vleugelverdediger Sergiño Dest (ex-Ajax).
De Jong
Barcelona mist tegen Real Sociedad de geschorste aanvoerder Sergio Busquets, die vorige week bij de competitiestart tegen Rayo Vallecano (0-0) met rood van het veld werd gestuurd. Xavi noemde Frenkie de Jong, Franck Kessié en Miralem Pjanic als mogelijke vervangers van Busquets.
De Jong werd deze zomer veelvuldig in verband gebracht met Manchester United, maar de Engelse club van trainer Erik ten Hag gaat zich nu versterken met de Braziliaanse middenvelder Casemiro van Real Madrid. "Frenkie is een spectaculaire speler", zei Xavi, die al herhaaldelijk heeft aangegeven de Oranje-international graag te behouden. De clubleiding hoopt De Jong, een van de grootverdieners, echter te verkopen.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
1 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
2 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
5 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
5 uur geleden