FC Barcelona kan aankoop Koundé nog altijd niet inschrijven
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona kan de Franse zomeraanwinst Jules Koundé nog altijd niet inschrijven bij de organisatie van La Liga. De Spaanse club betaalde enkele weken geleden zo'n 50 miljoen euro om Koundé (23) over te nemen van Sevilla. Barcelona is echter gebonden aan een salarisplafond en heeft op dit moment niet de financiële ruimte om Koundé in te schrijven.
De ploeg van trainer Xavi speelt zondagavond in San Sebastián tegen Real Sociedad. Barcelona moet extra inkomsten genereren of spelers verkopen om de Franse verdediger te kunnen laten spelen. "Onze prioriteit is nu Koundé inschrijven", aldus Xavi. "We hebben nog een dag, wellicht lukt het."
Tot de spelers die mogen vertrekken, behoren de aanvallers Memphis Depay (die mogelijk naar Juventus gaat) en Pierre-Emerick Aubameyang. Xavi wil ook af van vleugelverdediger Sergiño Dest (ex-Ajax).
De Jong
Barcelona mist tegen Real Sociedad de geschorste aanvoerder Sergio Busquets, die vorige week bij de competitiestart tegen Rayo Vallecano (0-0) met rood van het veld werd gestuurd. Xavi noemde Frenkie de Jong, Franck Kessié en Miralem Pjanic als mogelijke vervangers van Busquets.
De Jong werd deze zomer veelvuldig in verband gebracht met Manchester United, maar de Engelse club van trainer Erik ten Hag gaat zich nu versterken met de Braziliaanse middenvelder Casemiro van Real Madrid. "Frenkie is een spectaculaire speler", zei Xavi, die al herhaaldelijk heeft aangegeven de Oranje-international graag te behouden. De clubleiding hoopt De Jong, een van de grootverdieners, echter te verkopen.
Meer uit Voetbal
WAALWIJK (ANP) - RKC Waalwijk heeft de tweede ronde van de play-offs voor promotie/degradatie bereikt. De club uit Waalwijk won in eigen huis na strafschoppen van Roda JC nadat de wedstrijd in de reguliere speeltijd, net als eerder in de week in Kerkrade, in 1-1 was geëindigd.
16 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA/RTR) - De Iraanse voetbalbond heeft de FIFA scherp bekritiseerd en is van plan voorwaarden te stellen voor deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
19 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - De voetbalsters van BK Häcken hebben de eerste editie van de Women's Europa Cup veroverd. De ploeg uit Göteborg versloeg vrijdag in de returnwedstrijd van de finale het eveneens Zweedse Hammarby met 3-2. Häcken had de eerste wedstrijd ook al met 1-0 gewonnen.
20 uur geledenMIAMI (ANP) - Het Hard Rock Stadium zal na de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op tijd klaar zijn voor de start van het WK voetbal in juni. Dat zei Todd Boyan, vicepresident stadionbeheer van de Miami Dolphins. Het stadion van de American Football-spelers van de Dolphins staat zes weken voor de eerste wedstrijd van de eindronde nog compleet in het teken van de Formule 1-race, die zondag met Max Verstappen in zijn Red Bull op het tijdelijke stratencircuit rondom het stadion plaatsvindt.
22 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Lamine Yamal is op tijd fit om het WK voetbal te kunnen spelen. Dat heeft Barcelona-trainer Hansi Flick vrijdag op een persconferentie gezegd. De international van Spanje raakte op 22 april tijdens de competitiewedstrijd in Camp Nou tegen Celta geblesseerd aan zijn linkerdij.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/RTR) - De Braziliaan Raphinha keert zaterdag terug in de selectie van FC Barcelona in de mogelijke kampioenswedstrijd tegen Osasuna. Dat zei Barcelona-coach Hansi Flick vrijdag in aanloop naar dat duel.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA. "Het gaat met Klaassen soms goed en dan weer wat minder", zei de coach. "Hij kan nu niet spelen. We moeten daar goed naar kijken."
1 dag geleden