FC Barcelona kan aankoop Koundé nog altijd niet inschrijven
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona kan de Franse zomeraanwinst Jules Koundé nog altijd niet inschrijven bij de organisatie van La Liga. De Spaanse club betaalde enkele weken geleden zo'n 50 miljoen euro om Koundé (23) over te nemen van Sevilla. Barcelona is echter gebonden aan een salarisplafond en heeft op dit moment niet de financiële ruimte om Koundé in te schrijven.
De ploeg van trainer Xavi speelt zondagavond in San Sebastián tegen Real Sociedad. Barcelona moet extra inkomsten genereren of spelers verkopen om de Franse verdediger te kunnen laten spelen. "Onze prioriteit is nu Koundé inschrijven", aldus Xavi. "We hebben nog een dag, wellicht lukt het."
Tot de spelers die mogen vertrekken, behoren de aanvallers Memphis Depay (die mogelijk naar Juventus gaat) en Pierre-Emerick Aubameyang. Xavi wil ook af van vleugelverdediger Sergiño Dest (ex-Ajax).
De Jong
Barcelona mist tegen Real Sociedad de geschorste aanvoerder Sergio Busquets, die vorige week bij de competitiestart tegen Rayo Vallecano (0-0) met rood van het veld werd gestuurd. Xavi noemde Frenkie de Jong, Franck Kessié en Miralem Pjanic als mogelijke vervangers van Busquets.
De Jong werd deze zomer veelvuldig in verband gebracht met Manchester United, maar de Engelse club van trainer Erik ten Hag gaat zich nu versterken met de Braziliaanse middenvelder Casemiro van Real Madrid. "Frenkie is een spectaculaire speler", zei Xavi, die al herhaaldelijk heeft aangegeven de Oranje-international graag te behouden. De clubleiding hoopt De Jong, een van de grootverdieners, echter te verkopen.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
1 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
19 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
20 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
20 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
22 uur geleden