FC Barcelona in oefenwedstrijd te sterk voor Real Madrid
LAS VEGAS (ANP) - FC Barcelona heeft in een oefenwedstrijd in de Verenigde Staten gewonnen van Real Madrid. In het uitverkochte Allegiant Stadium in Las Vegas maakte de Braziliaanse aankoop Raphinha na 27 minuten het enige doelpunt: 1-0. Het was de tweede keer dat de 'Clasico' op Amerikaanse bodem werd gespeeld: in juli 2017 won FC Barcelona met 3-2.
Frenkie de Jong startte op de bank bij Barcelona. Trainer Xavi koos voor een middenveld met Nico González, Sergio Busquets en Gavi. De Jong viel later in de wedstrijd wel in, net als mede-international Memphis Depay. De Poolse spits Robert Lewandowski maakte zijn debuut voor FC Barcelona.
"Robert is een wereldster", aldus Xavi over zijn nieuwe aanwinst. "Een wereldster die met veel nederigheid naar ons toe is gekomen." De trainer voegde eraan toe dat Lewandowski zich snel aan het team heeft aangepast en zei waarde te hechten aan de zege, ook al was het in een oefenduel. "Voor mij zijn er geen vriendschappelijke wedstrijden."
Meer uit Voetbal
ROME (ANP) - Oud-voetballer Gennaro Gattuso is de nieuwe trainer van Lazio. De 48-jarige wereldkampioen van 2006, die begin april vertrok als bondscoach van Italië na het mislopen van het WK-ticket, is bij de club uit Rome de opvolger van de Italiaan Maurizio Sarri. Zijn landgenoot moest vertrekken na de negende plaats in de competitie en de verloren bekerfinale.
1 uur geledenSZCZECIN (ANP) - Trainer Óscar García heeft enkele dagen na zijn vertrek bij Ajax een nieuwe club gevonden. De Spanjaard gaat aan de slag bij Pogoń Szczecin, een club uit de hoogste Poolse divisie.
2 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
10 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
13 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
14 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
15 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
17 uur geleden