FC Barcelona in 2023-2024 in Olympisch Stadion door verbouwing
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona verhuist in het seizoen 2023-2024 naar het Olympisch Stadion op de berg Montjuïc. De gemeente heeft de vereiste vergunningen verstrekt voor de verbouwing van Camp Nou, die al in juni - direct na het lopende seizoen - gaat beginnen.
Komend seizoen kan Barça in het stadion blijven spelen, maar in het seizoen 2023-2024 moet de club uitwijken. In het seizoen 2024-2025 zijn fans weer welkom in Camp Nou, maar mag naar verwachting slechts de helft van de capaciteit worden benut.
De oplevering van het verbouwde stadion vindt in het seizoen 2025-2026 plaats. "Het wordt het beste stadion ter wereld, in de beste stad en het beste land ter wereld", aldus voorzitter Joan Laporta.
Tweede stadion
FC Barcelona had ook kunnen uitwijken naar het Estadi Johan Cruyff, het eigen tweede stadion dat plaats biedt aan zo'n 6000 toeschouwers. "Als we uitwijken, is 'Montjuïc' de meest haalbare en logische optie. De andere opties zijn lastig. Het is voor één seizoen, als het goed is", liet Laporta vorige maand al optekenen.
Het in 1957 geopende Camp Nou biedt nu plaats aan bijna 100.000 toeschouwers. Camp Nou wordt tijdens de renovatie gemoderniseerd en uitgebreid. Het is ook de bedoeling dat het complex rond Camp Nou recreatiemogelijkheden gaat bieden voor inwoners van de stad.
Lening
De leden van Barcelona stemden eind vorig jaar in met een lening van 1,5 miljard euro voor de verbouwing. Volgens de clubleiding is de renovatie en uitbreiding van Camp Nou van fundamenteel belang voor de toekomst van de club. Het zou jaarlijks gaan om een bedrag van 200 miljoen euro aan extra inkomsten.
FC Barcelona staat tweede in La Liga, op ruime afstand van Real Madrid, dat komend weekend de landstitel kan veroveren.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Trainer Robin van Persie noemt de 4-3-nederlaag tegen FCSB in Roemenië heel pijnlijk. De coach zag zijn ploeg helemaal uiteenvallen in de tweede helft en een 3-1-voorsprong verspelen. "Heel zuur dat we het zo weggeven", zei hij bij Ziggo Sport.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Feyenoord heeft tegen FCSB een ruime voorsprong weggegeven en de vijfde nederlaag in de Europa League geboekt. De ploeg van coach Robin van Persie verspeelde in de Roemeense hoofdstad Boekarest een voorsprong van 3-1 en verloor door late treffers van de Roemenen met 4-3.
6 uur geledenLYON (ANP) - Go Ahead Eagles heeft voor de derde keer op rij verloren in de Europa League. De ploeg van trainer Melvin Boel ging bij Olympique Lyon onderuit met 2-1.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP/Belga) - Supportersorganisatie Football Supporters Europe (FSE) klaagt over 'buitensporige' ticketprijzen voor het WK voetbal van 2026 in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. FSE roept de FIFA op om onmiddellijk de ticketverkoop te stoppen, in overleg te treden met alle betrokken partijen en de prijsstructuur opnieuw te bekijken.
8 uur geledenPRISTINA (ANP) - AZ heeft in de Conference League tegen FC Drita de derde overwinning geboekt. In Pristina in Kosovo wonnen de Alkmaarders met 3-0. De ploeg van trainer Maarten Martens is met 9 punten na vijf wedstrijden dicht bij een vervolg in de Europese clubcompetitie.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft ook in de zesde speelronde in de Europa League niet kunnen winnen. Het elftal van trainer Ron Jans verloor thuis in de Galgenwaard met 1-2 van Nottingham Forest, de nummer 17 uit de Premier League.
8 uur geledenRABAT (ANP) - PSV'ers Ismael Saibari en Anass Salah-Eddine en Feyenoorder Oussama Targhalline zijn door bondscoach Walid Regragui geselecteerd voor het nationale elftal van Marokko voor de Afrika Cup. Dat betekent dat PSV en Feyenoord de spelers van half december tot en met mogelijk 18 januari missen.
13 uur geleden