FC Barcelona in 2023-2024 in Olympisch Stadion door verbouwing
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona verhuist in het seizoen 2023-2024 naar het Olympisch Stadion op de berg Montjuïc. De gemeente heeft de vereiste vergunningen verstrekt voor de verbouwing van Camp Nou, die al in juni - direct na het lopende seizoen - gaat beginnen.
Komend seizoen kan Barça in het stadion blijven spelen, maar in het seizoen 2023-2024 moet de club uitwijken. In het seizoen 2024-2025 zijn fans weer welkom in Camp Nou, maar mag naar verwachting slechts de helft van de capaciteit worden benut.
De oplevering van het verbouwde stadion vindt in het seizoen 2025-2026 plaats. "Het wordt het beste stadion ter wereld, in de beste stad en het beste land ter wereld", aldus voorzitter Joan Laporta.
Tweede stadion
FC Barcelona had ook kunnen uitwijken naar het Estadi Johan Cruyff, het eigen tweede stadion dat plaats biedt aan zo'n 6000 toeschouwers. "Als we uitwijken, is 'Montjuïc' de meest haalbare en logische optie. De andere opties zijn lastig. Het is voor één seizoen, als het goed is", liet Laporta vorige maand al optekenen.
Het in 1957 geopende Camp Nou biedt nu plaats aan bijna 100.000 toeschouwers. Camp Nou wordt tijdens de renovatie gemoderniseerd en uitgebreid. Het is ook de bedoeling dat het complex rond Camp Nou recreatiemogelijkheden gaat bieden voor inwoners van de stad.
Lening
De leden van Barcelona stemden eind vorig jaar in met een lening van 1,5 miljard euro voor de verbouwing. Volgens de clubleiding is de renovatie en uitbreiding van Camp Nou van fundamenteel belang voor de toekomst van de club. Het zou jaarlijks gaan om een bedrag van 200 miljoen euro aan extra inkomsten.
FC Barcelona staat tweede in La Liga, op ruime afstand van Real Madrid, dat komend weekend de landstitel kan veroveren.
Meer uit Voetbal
EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de voorlaatste thuiswedstrijd van dit seizoen gewonnen. De landskampioen versloeg PEC Zwolle met 6-1. PSV vergrootte de voorsprong op nummer 2 Feyenoord tot 22 punten. De Rotterdammers spelen zaterdag nog tegen FC Groningen.
12 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
14 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
14 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
16 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
18 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
19 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
20 uur geleden