FC Barcelona in 2023-2024 in Olympisch Stadion door verbouwing
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona verhuist in het seizoen 2023-2024 naar het Olympisch Stadion op de berg Montjuïc. De gemeente heeft de vereiste vergunningen verstrekt voor de verbouwing van Camp Nou, die al in juni - direct na het lopende seizoen - gaat beginnen.
Komend seizoen kan Barça in het stadion blijven spelen, maar in het seizoen 2023-2024 moet de club uitwijken. In het seizoen 2024-2025 zijn fans weer welkom in Camp Nou, maar mag naar verwachting slechts de helft van de capaciteit worden benut.
De oplevering van het verbouwde stadion vindt in het seizoen 2025-2026 plaats. "Het wordt het beste stadion ter wereld, in de beste stad en het beste land ter wereld", aldus voorzitter Joan Laporta.
Tweede stadion
FC Barcelona had ook kunnen uitwijken naar het Estadi Johan Cruyff, het eigen tweede stadion dat plaats biedt aan zo'n 6000 toeschouwers. "Als we uitwijken, is 'Montjuïc' de meest haalbare en logische optie. De andere opties zijn lastig. Het is voor één seizoen, als het goed is", liet Laporta vorige maand al optekenen.
Het in 1957 geopende Camp Nou biedt nu plaats aan bijna 100.000 toeschouwers. Camp Nou wordt tijdens de renovatie gemoderniseerd en uitgebreid. Het is ook de bedoeling dat het complex rond Camp Nou recreatiemogelijkheden gaat bieden voor inwoners van de stad.
Lening
De leden van Barcelona stemden eind vorig jaar in met een lening van 1,5 miljard euro voor de verbouwing. Volgens de clubleiding is de renovatie en uitbreiding van Camp Nou van fundamenteel belang voor de toekomst van de club. Het zou jaarlijks gaan om een bedrag van 200 miljoen euro aan extra inkomsten.
FC Barcelona staat tweede in La Liga, op ruime afstand van Real Madrid, dat komend weekend de landstitel kan veroveren.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Thibo Baeten van Go Ahead Eagles is voor drie wedstrijden geschorst, waarvan één voorwaardelijk. De KNVB heeft de aanvaller de straf opgelegd vanwege de overtreding die hij zondag maakte op Feyenoord-speler Oussama Targhalline, waarvoor hij rood kreeg.
2 uur geledenSANTOS (ANP) - Neymar is na twee maanden blessureleed weer in actie gekomen voor zijn Braziliaanse club Santos. In het Campeonato Paulista, het kampioenschap van de staat São Paulo, viel hij bij rust in tegen Velo Clube. Hij gaf een assist in de thuiswedstrijd die Santos met 6-0 won. De Braziliaan onderging in december een knieoperatie.
6 uur geledenNAPELS (ANP) - Donyell Malen heeft een hoofdrol vertolkt voor AS Roma in de topper uit de Serie A tegen Napoli. De international van Oranje maakte beide doelpunten voor de Romeinse club in de wedstrijd die eindigde in een 2-2-gelijkspel.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal is door naar de laatste zestien van de FA Cup na een 4-0-zege op Wigan Athletic. De koploper van de Premier League blijft vrijwel foutloos in alle competities en maakt nog kans op vier prijzen dit seizoen.
20 uur geledenMADRID (ANP) - Rayo Vallecano heeft in een Madrileense derby Atlético een pijnlijke nederlaag bezorgd. Het laaggeklasseerde Rayo Vallecano won met 3-0, waardoor Atlético naar de vierde plaats in de Spaanse La Liga zakte. De ploeg van coach Diego Simeone heeft nu 15 punten achterstand op koploper Real Madrid.
21 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft de koppositie in de Vrouwen Eredivisie stevig in handen. De club uit Enschede won zondag met 5-1 van sc Heerenveen. FC Twente heeft 36 punten na veertien wedstrijden. PSV, dat met 3-0 won van PEC Zwolle, staat tweede op een achterstand van 4 punten.
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het competitieduel tussen Sparta Rotterdam en NEC is definitief gestaakt vanwege de sneeuw. De wedstrijd was nog geen tien minuten bezig toen scheidsrechter Jannick van der Laan het spel stillegde. Het was ijdele hoop dat de wedstrijd in Rotterdam nog kon worden hervat. Het restant van de wedstrijd wordt volgens de website van NEC op dinsdag 17 februari uitgespeeld.
23 uur geleden