FC Barcelona in 2023-2024 in Olympisch Stadion door verbouwing
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona verhuist in het seizoen 2023-2024 naar het Olympisch Stadion op de berg Montjuïc. De gemeente heeft de vereiste vergunningen verstrekt voor de verbouwing van Camp Nou, die al in juni - direct na het lopende seizoen - gaat beginnen.
Komend seizoen kan Barça in het stadion blijven spelen, maar in het seizoen 2023-2024 moet de club uitwijken. In het seizoen 2024-2025 zijn fans weer welkom in Camp Nou, maar mag naar verwachting slechts de helft van de capaciteit worden benut.
De oplevering van het verbouwde stadion vindt in het seizoen 2025-2026 plaats. "Het wordt het beste stadion ter wereld, in de beste stad en het beste land ter wereld", aldus voorzitter Joan Laporta.
Tweede stadion
FC Barcelona had ook kunnen uitwijken naar het Estadi Johan Cruyff, het eigen tweede stadion dat plaats biedt aan zo'n 6000 toeschouwers. "Als we uitwijken, is 'Montjuïc' de meest haalbare en logische optie. De andere opties zijn lastig. Het is voor één seizoen, als het goed is", liet Laporta vorige maand al optekenen.
Het in 1957 geopende Camp Nou biedt nu plaats aan bijna 100.000 toeschouwers. Camp Nou wordt tijdens de renovatie gemoderniseerd en uitgebreid. Het is ook de bedoeling dat het complex rond Camp Nou recreatiemogelijkheden gaat bieden voor inwoners van de stad.
Lening
De leden van Barcelona stemden eind vorig jaar in met een lening van 1,5 miljard euro voor de verbouwing. Volgens de clubleiding is de renovatie en uitbreiding van Camp Nou van fundamenteel belang voor de toekomst van de club. Het zou jaarlijks gaan om een bedrag van 200 miljoen euro aan extra inkomsten.
FC Barcelona staat tweede in La Liga, op ruime afstand van Real Madrid, dat komend weekend de landstitel kan veroveren.
Meer uit Voetbal
PARAMARIBO (ANP) - Henk ten Cate moet de nationale voetbalploeg van Suriname voor het eerst naar een WK leiden. De 71-jarige coach is aangesteld als opvolger van Stanley Menzo, die vorige maand na een nederlaag tegen Guatemala is opgestapt.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Premier League nieuw puntenverlies ternauwernood voorkomen. De koploper versloeg hekkensluiter Wolverhampton Wanderers diep in blessuretijd: 2-1. Vorig weekend ging Arsenal met 2-1 onderuit bij Aston Villa.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz was na de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo (4-3) niet te spreken over het spel van zijn ploeg in een groot deel van de wedstrijd. "Alleen het eerste half uur was goed", zei hij voor de camera van ESPN.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft in de Eredivisie de tiende achtereenvolgende overwinning geboekt. De regerend landskampioen versloeg Heracles Almelo met veel moeite: 4-3. Voor Heracles betekende het de eerste nederlaag sinds 25 oktober.
4 uur geledenGRONINGEN (ANP) - FC Groningen heeft na een mindere periode de tweede overwinning op rij geboekt in de Eredivisie. Het team van coach Dick Lukkien won op eigen veld met 3-0 van FC Volendam. De bezoekers voetbalden vanaf de 28e minuut met tien man na een rode kaart voor Mawouna Amevor.
5 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft in de Spaanse competitie de zevende overwinning op rij geboekt. Dankzij twee doelpunten van Raphinha won de ploeg van coach Hansi Flick van Osasuna: 2-0.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - NEC heeft na vier achtereenvolgende zeges punten verspeeld in de Eredivisie. Hekkensluiter Telstar hield de Nijmegenaren, die op de derde plaats staan, op een gelijkspel: 2-2.
7 uur geleden