FC Barcelona huurt aanvaller Luuk de Jong van Sevilla
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de komst van aanvaller Luuk de Jong bevestigd. De club van trainer Ronald Koeman meldde in de nacht van dinsdag op woensdag een akkoord te hebben bereikt met Sevilla, de club waar de 31-jarige spits de laatste twee seizoenen speelde. Barcelona huurt De Jong voor een jaar.
Bij Barcelona komt hij in de spelersgroep twee landgenoten tegen, middenvelder Frenkie de Jong en aanvaller Memphis Depay. Luuk de Jong komt in Camp Nou in de plaats van de Franse aanvaller Antoine Griezmann, die op huurbasis terugkeert bij Atlético Madrid.
De Jong was dit seizoen bij Sevilla uit beeld geraakt. Na vijf jaar bij PSV stapte hij in de zomer van 2019 over naar de Spaanse club. Een jaar later was hij de grote held van Sevilla. Met twee treffers in de finale tegen Internazionale (3-2) had hij een groot aandeel in het winnen van de Europa League.
PSV
De Jong behoorde eerder deze zomer nog tot de EK-selectie van Oranje. De nieuwe bondscoach Louis van Gaal selecteerde hem niet voor de komende drie WK-kwalificatieduels. Een paar dagen geleden leek het er nog even op dat De Jong zou terugkeren naar PSV. Trainer Roger Schmidt liet zaterdag echter in Eindhoven weten dat er dit jaar geen deal zou komen.
PSV had De Jong er graag als 'pinchhitter' bij willen hebben, als 'breekijzer' als het wedstrijdverloop daarom vraagt. Bij FC Barcelona krijgt hij mogelijk een soortgelijke rol, om als invaller in de slotfase nog iets te forceren.
Aguëro
Barcelona nam op de slotdag van de transferperiode behalve van Griezmann ook afscheid van Emerson Royal, Rey Manaj en Ilaix Moriba. Tottenham Hotspur nam de Braziliaanse verdediger Emerson voor 25 miljoen euro over. De Italiaanse club Spezia Calcio huurt de Albanese aanvaller Manaj, terwijl het Duitse RB Leipzig zo'n 22 miljoen euro neertelde voor de overname van middenvelder Moriba.
Om de Argentijnse aanvaller Sergio Agüero speelgerechtigd te krijgen voor de Spaanse competitie kwamen de Spaanse internationals Jordi Alba en Sergio Busquets voor dit seizoen een salarisverlaging overeen met hun club. Eerder deed verdediger Gerard Piqué dat al om de komst van Memphis Depay mogelijk te maken binnen de regels van de Spaanse La Liga.
Meer uit Voetbal
CAGLIARI (ANP) - Napoli is door een zege op Cagliari opgerukt naar de tweede plaats in de Serie A. De ploeg van trainer Antonio Conte won met 1-0 op Sardinië en kwam op 62 punten. Dat zijn er zes minder dan koploper Internazionale en twee meer dan AC Milan.
6 minuten geledenGRONINGEN (ANP) - Aanvaller Oskar Zawada komt dit seizoen niet meer in actie voor FC Groningen. Trainer Dick Lukkien heeft bekendgemaakt dat de Pool is geopereerd aan zijn schouder. "Dit betekent wel einde seizoen voor hem", zegt de coach op de clubwebsite.
3 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - Cristiano Ronaldo is wegens een hamstringblessure niet opgeroepen voor de oefeninterlands van het Portugese voetbalelftal. De vedette van het Portugese voetbal miste door de blessure de laatste twee competitiewedstrijden voor zijn Saudische club Al-Nassr.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Bart Nieuwkoop komt dit seizoen niet meer in actie. De rechtervleugelverdediger liep zondag in de thuiswedstrijd tegen Excelsior als invaller een blessure op en die blessure houdt hem in ieder geval de laatste zeven competitiewedstrijden aan de kant.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda wil dat de KNVB onderzoek doet naar een mogelijk niet-speelgerechtigde speler van Go Ahead Eagles. Om wie het gaat, is niet bekend. De Brabanders verloren het onderlinge duel in de Eredivisie zondag met 6-0.
7 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Guus Til lijkt zondag in de uitwedstrijd tegen Telstar zijn rentree te kunnen maken. De aanvallende middenvelder liep een maand geleden een blessure op en kwam sindsdien niet meer in actie. Trainer Peter Bosz zei vrijdag op een persconferentie goede hoop te hebben dat Til weer van de partij is.
7 uur geledenBILBAO (ANP/RTR) - Ernesto Valverde vertrekt na dit seizoen bij Athletic Club. De 62-jarige trainer heeft de Spaanse club dan tien jaar, verdeeld over drie periodes, onder zijn hoede gehad. Valverde is daarmee de langstzittende trainer van Athletic Club.
7 uur geleden