FC Barcelona huurt aanvaller Luuk de Jong van Sevilla
BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de komst van aanvaller Luuk de Jong bevestigd. De club van trainer Ronald Koeman meldde in de nacht van dinsdag op woensdag een akkoord te hebben bereikt met Sevilla, de club waar de 31-jarige spits de laatste twee seizoenen speelde. Barcelona huurt De Jong voor een jaar.
Bij Barcelona komt hij in de spelersgroep twee landgenoten tegen, middenvelder Frenkie de Jong en aanvaller Memphis Depay. Luuk de Jong komt in Camp Nou in de plaats van de Franse aanvaller Antoine Griezmann, die op huurbasis terugkeert bij Atlético Madrid.
De Jong was dit seizoen bij Sevilla uit beeld geraakt. Na vijf jaar bij PSV stapte hij in de zomer van 2019 over naar de Spaanse club. Een jaar later was hij de grote held van Sevilla. Met twee treffers in de finale tegen Internazionale (3-2) had hij een groot aandeel in het winnen van de Europa League.
PSV
De Jong behoorde eerder deze zomer nog tot de EK-selectie van Oranje. De nieuwe bondscoach Louis van Gaal selecteerde hem niet voor de komende drie WK-kwalificatieduels. Een paar dagen geleden leek het er nog even op dat De Jong zou terugkeren naar PSV. Trainer Roger Schmidt liet zaterdag echter in Eindhoven weten dat er dit jaar geen deal zou komen.
PSV had De Jong er graag als 'pinchhitter' bij willen hebben, als 'breekijzer' als het wedstrijdverloop daarom vraagt. Bij FC Barcelona krijgt hij mogelijk een soortgelijke rol, om als invaller in de slotfase nog iets te forceren.
Aguëro
Barcelona nam op de slotdag van de transferperiode behalve van Griezmann ook afscheid van Emerson Royal, Rey Manaj en Ilaix Moriba. Tottenham Hotspur nam de Braziliaanse verdediger Emerson voor 25 miljoen euro over. De Italiaanse club Spezia Calcio huurt de Albanese aanvaller Manaj, terwijl het Duitse RB Leipzig zo'n 22 miljoen euro neertelde voor de overname van middenvelder Moriba.
Om de Argentijnse aanvaller Sergio Agüero speelgerechtigd te krijgen voor de Spaanse competitie kwamen de Spaanse internationals Jordi Alba en Sergio Busquets voor dit seizoen een salarisverlaging overeen met hun club. Eerder deed verdediger Gerard Piqué dat al om de komst van Memphis Depay mogelijk te maken binnen de regels van de Spaanse La Liga.
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid is in het spoor van koploper Barcelona gebleven. De nummer 2 van La Liga won de uitwedstrijd bij Valencia met 2-0.
18 uur geledenTURIJN (ANP) - Drie dagen na de nederlaag in de Italiaanse beker bij Atalanta (3-0) heeft Juventus met moeite een punt veroverd tegen Lazio: 2-2. De ploeg van Oranje-international Teun Koopmeiners maakte diep in de blessuretijd de gelijkmaker tegen het elftal van Kenneth Taylor.
18 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft in Frankrijk 'Le Classique' tegen Olympique Marseille gewonnen. De koploper van de Ligue 1 was in het eigen Parc des Princes met 5-0 te sterk voor de ploeg van Quinten Timber en doelman Jeffrey de Lange.
18 uur geledenREGGIO EMILIA (ANP) - Internazionale heeft een ruime zege geboekt bij Sassuolo. De koploper van de Serie A won de uitwedstrijd met 5-0.
21 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City blijft koploper Arsenal in zicht houden na een late zege bij het Liverpool van trainer Arne Slot. De nummer 2 van de ranglijst draaide op Anfield in de slotfase een achterstand om in een 2-1-overwinning.
21 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft na twee competitieduels zonder zege weer een overwinning geboekt. De koploper van de Bundesliga was met 5-1 te sterk voor tien man van nummer 3 Hoffenheim. Topscorer Harry Kane benutte twee strafschoppen, Luis Díaz maakte een hattrick.
21 uur geledenGRONINGEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz noemde de zege van PSV bij FC Groningen "een zwaar bevochten overwinning". "Dat we winnen is bevredigend", zei Bosz bij ESPN na de 2-1-overwinning in de Euroborg. PSV won voor de zestiende keer op rij een uitduel in de Eredivisie.
22 uur geleden