Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona huurt aanvaller Luuk de Jong van Sevilla

FC Barcelona huurt aanvaller Luuk de Jong van Sevilla

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de komst van aanvaller Luuk de Jong bevestigd. De club van trainer Ronald Koeman meldde in de nacht van dinsdag op woensdag een akkoord te hebben bereikt met Sevilla, de club waar de 31-jarige spits de laatste twee seizoenen speelde. Barcelona huurt De Jong voor een jaar.

Bij Barcelona komt hij in de spelersgroep twee landgenoten tegen, middenvelder Frenkie de Jong en aanvaller Memphis Depay. Luuk de Jong komt in Camp Nou in de plaats van de Franse aanvaller Antoine Griezmann, die op huurbasis terugkeert bij Atlético Madrid.

De Jong was dit seizoen bij Sevilla uit beeld geraakt. Na vijf jaar bij PSV stapte hij in de zomer van 2019 over naar de Spaanse club. Een jaar later was hij de grote held van Sevilla. Met twee treffers in de finale tegen Internazionale (3-2) had hij een groot aandeel in het winnen van de Europa League.

PSV

De Jong behoorde eerder deze zomer nog tot de EK-selectie van Oranje. De nieuwe bondscoach Louis van Gaal selecteerde hem niet voor de komende drie WK-kwalificatieduels. Een paar dagen geleden leek het er nog even op dat De Jong zou terugkeren naar PSV. Trainer Roger Schmidt liet zaterdag echter in Eindhoven weten dat er dit jaar geen deal zou komen.

PSV had De Jong er graag als 'pinchhitter' bij willen hebben, als 'breekijzer' als het wedstrijdverloop daarom vraagt. Bij FC Barcelona krijgt hij mogelijk een soortgelijke rol, om als invaller in de slotfase nog iets te forceren.

Aguëro

Barcelona nam op de slotdag van de transferperiode behalve van Griezmann ook afscheid van Emerson Royal, Rey Manaj en Ilaix Moriba. Tottenham Hotspur nam de Braziliaanse verdediger Emerson voor 25 miljoen euro over. De Italiaanse club Spezia Calcio huurt de Albanese aanvaller Manaj, terwijl het Duitse RB Leipzig zo'n 22 miljoen euro neertelde voor de overname van middenvelder Moriba.

Om de Argentijnse aanvaller Sergio Agüero speelgerechtigd te krijgen voor de Spaanse competitie kwamen de Spaanse internationals Jordi Alba en Sergio Busquets voor dit seizoen een salarisverlaging overeen met hun club. Eerder deed verdediger Gerard Piqué dat al om de komst van Memphis Depay mogelijk te maken binnen de regels van de Spaanse La Liga.

Meer uit Voetbal

Real Madrid wil af van La Liga-voorzitter Tebas na kritiek

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft hard uitgehaald naar Javier Tebas, de voorzitter van de belangrijkste Spaanse voetbalcompetities. In een verklaring op de site van de Madrileense club is onder meer te lezen dat Real vindt dat het Spaanse voetbal dringend ander leiderschap nodig heeft.

56 minuten geleden
Ajacied Dolberg langere tijd aan de kant door blessure bij Denen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax-spits Kasper Dolberg heeft bij een training van het Deense nationale elftal een knieblessure opgelopen. Dat heeft de Amsterdamse club dinsdag bekendgemaakt via X. Hij heeft het nationale team, dat zich voorbereidt op de Nations League, verlaten.

3 uur geleden
KNVB na brief Infantino: vertrouwen hiermee nog niet hersteld

ZEIST (ANP) - De KNVB is nog niet overtuigd door het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino. De Zwitser schreef maandag in een brief aan de nationale bonden dat hij wil overleggen met de overkoepelende confederaties en de bonden over hervormingen binnen de FIFA. "Voor ons is het vertrouwen hiermee nog niet hersteld", reageerde een woordvoerder van de KNVB op vragen van het ANP.

4 uur geleden
Borussia Mönchengladbach stelt Blessin aan als nieuwe trainer

MÖNCHENGLADBACH (ANP/DPA) - Borussia Mönchengladbach heeft Alexander Blessin aangesteld als nieuwe trainer. De 53-jarige Duitser is de opvolger van Eugen Polanski, die zondag werd ontslagen bij de laagstgeklasseerde ploeg in de Bundesliga.

4 uur geleden
Real Madrid-aanvoerder Valverde loopt enkelblessure op

MADRID (ANP/AFP) - Aanvoerder Federico Valverde van Real Madrid heeft zijn linkerenkel verstuikt. Dat maakte de club uit de Spaanse hoofdstad dinsdag bekend. De international van Uruguay liep de blessure zondag op tijdens de verloren wedstrijd bij Atlético Madrid (2-1).

5 uur geleden
Brobbey hoopt topvorm bij Sunderland mee te nemen naar Oranje

ZEIST (ANP) - Brian Brobbey wil zich de komende weken manifesteren als de eerste spits van Oranje. Met zijn drie doelpunten in de uitwedstrijd tegen Manchester City van zondag lijkt bondscoach Xavi Hernández nauwelijks nog om de aanvaller van Sunderland heen te kunnen.

5 uur geleden
Duitse voetbalbond: voorstel Infantino doorzichtige manoeuvre

FRANKFURT AM MAIN (ANP/DPA) - Voorzitter Bernd Neuendorf van de Duitse voetbalbond (DFB) heeft het hervormingsvoorstel van FIFA-baas Gianni Infantino een "doorzichtige manoeuvre" genoemd. Volgens Neuendorf wil Infantino zo zijn herverkiezing veiligstellen, zei hij in reactie op een vraag van het Duitse persbureau dpa.

6 uur geleden