Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona huurt aanvaller Luuk de Jong van Sevilla

FC Barcelona huurt aanvaller Luuk de Jong van Sevilla

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft de komst van aanvaller Luuk de Jong bevestigd. De club van trainer Ronald Koeman meldde in de nacht van dinsdag op woensdag een akkoord te hebben bereikt met Sevilla, de club waar de 31-jarige spits de laatste twee seizoenen speelde. Barcelona huurt De Jong voor een jaar.

Bij Barcelona komt hij in de spelersgroep twee landgenoten tegen, middenvelder Frenkie de Jong en aanvaller Memphis Depay. Luuk de Jong komt in Camp Nou in de plaats van de Franse aanvaller Antoine Griezmann, die op huurbasis terugkeert bij Atlético Madrid.

De Jong was dit seizoen bij Sevilla uit beeld geraakt. Na vijf jaar bij PSV stapte hij in de zomer van 2019 over naar de Spaanse club. Een jaar later was hij de grote held van Sevilla. Met twee treffers in de finale tegen Internazionale (3-2) had hij een groot aandeel in het winnen van de Europa League.

PSV

De Jong behoorde eerder deze zomer nog tot de EK-selectie van Oranje. De nieuwe bondscoach Louis van Gaal selecteerde hem niet voor de komende drie WK-kwalificatieduels. Een paar dagen geleden leek het er nog even op dat De Jong zou terugkeren naar PSV. Trainer Roger Schmidt liet zaterdag echter in Eindhoven weten dat er dit jaar geen deal zou komen.

PSV had De Jong er graag als 'pinchhitter' bij willen hebben, als 'breekijzer' als het wedstrijdverloop daarom vraagt. Bij FC Barcelona krijgt hij mogelijk een soortgelijke rol, om als invaller in de slotfase nog iets te forceren.

Aguëro

Barcelona nam op de slotdag van de transferperiode behalve van Griezmann ook afscheid van Emerson Royal, Rey Manaj en Ilaix Moriba. Tottenham Hotspur nam de Braziliaanse verdediger Emerson voor 25 miljoen euro over. De Italiaanse club Spezia Calcio huurt de Albanese aanvaller Manaj, terwijl het Duitse RB Leipzig zo'n 22 miljoen euro neertelde voor de overname van middenvelder Moriba.

Om de Argentijnse aanvaller Sergio Agüero speelgerechtigd te krijgen voor de Spaanse competitie kwamen de Spaanse internationals Jordi Alba en Sergio Busquets voor dit seizoen een salarisverlaging overeen met hun club. Eerder deed verdediger Gerard Piqué dat al om de komst van Memphis Depay mogelijk te maken binnen de regels van de Spaanse La Liga.

Meer uit Voetbal

Real Madrid bezorgt FC Barcelona eerste competitienederlaag

BARCELONA (ANP) - Real Madrid heeft FC Barcelona in El Clásico de eerste nederlaag van het seizoen in de Spaanse competitie bezorgd. In Camp Nou werd het 2-1 voor de bezoekers uit Madrid. Kylian Mbappé scoorde twee keer voor Real, Raphinha maakte het doelpunt van Barcelona.

5 uur geleden
Frenkie de Jong maakt rentree bij FC Barcelona in El Clásico

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zondagavond zijn eerste minuten van het seizoen gemaakt bij FC Barcelona. Hij maakte in de 74e minuut een invalbeurt in El Clásico tegen Real Madrid bij een stand van 1-1. De Jong kwam nog niet in actie door een knieblessure die hij opliep bij het Nederlands elftal tijdens het WK voetbal van afgelopen zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

5 uur geleden
FC Twente gaat AZ voorbij na overwinning in Alkmaar

ALKMAAR (ANP) - FC Twente heeft de tiende speelronde van de Eredivisie afgesloten met een overwinning op AZ en is de club uit Alkmaar daarmee voorbijgestoken op de ranglijst. In het AFAS Stadion in Alkmaar werd het 0-2. Twente staat nu vierde met 20 punten, evenveel als nummer 5 AZ en nummer 3 PSV. Feyenoord is de koploper met 24 punten.

6 uur geleden
Bayern weer koploper in Bundesliga na zege bij SC Freiburg

FREIBURG (ANP) - Bayern München heeft dankzij een zege bij SC Freiburg de koppositie in de Bundesliga weer overgenomen van Borussia Dortmund. De Duitse landskampioen, die het in Freiburg moest doen zonder trainer Vincent Kompany, won met 3-1.

8 uur geleden
Ajax wint uitwedstrijd tegen Sparta en klimt naar tweede plaats

ROTTERDAM (ANP) - Ajax heeft de goede vorm van de zeges op FC Groningen en Atalanta voortgezet met een overwinning bij Sparta Rotterdam. Op Het Kasteel won de ploeg van trainer Míchel Sánchez met 2-1 dankzij treffers van Tolu Arokodare en Abdellah Ouazane. Jens Toornstra scoorde voor Sparta.

9 uur geleden
Doelpuntenmaker Til ziet PSV laatste weken te veel kansen missen

EINDHOVEN (ANP) - Guus Til zag PSV ook in de thuiswedstrijd tegen Feyenoord (1-1) veel kansen missen. "Ik maak me pas zorgen als we geen mogelijkheden meer krijgen", zei de aanvallende middenvelder van de titelhouder. "Laten we het erop houden dat het even niet meezit."

10 uur geleden
WK gewichtheffen in 2030 eerste WK in Rusland sinds invasie

LAUSANNE (ANP/RTR) - Moskou is de gastheer van het WK gewichtheffen in 2030. De internationale gewichthefbond IWF heeft als eerste sportbond zondag een wereldkampioenschap toegewezen aan Rusland sinds de Russische invasie van Oekraïne in 2022. De Russische stad Kazan zou de WK zwemmen van 2025 organiseren, maar die titelstrijd werd verplaatst naar Singapore.

10 uur geleden