FC Barcelona daagt journalisten voor rechter in omkopingszaak
BARCELONA (ANP/DPA) - FC Barcelona heeft vijf journalisten en een aantal media aangeklaagd vanwege hun berichten over de miljoenenbetalingen van de club aan een voormalige baas van de scheidsrechterscommissie in Spanje. Volgens Barcelona hebben de gedaagden met hun berichtgeving over de betalingen aan een bedrijf van José Maria Enriquez Negreira geprobeerd de club te beschadigen, zo meldde de Spaanse krant Sport over de aanklacht.
FC Barcelona heeft het bericht aan persbureau dpa bevestigd. Vertegenwoordigers van de club als ook Negreira hebben de betalingen toegegeven, maar ontkennen de beschuldigingen van corruptie. De club zou nog meer aanklachten in voorbereiding hebben, meldt de krant.
Het Openbaar Ministerie van Spanje heeft Barcelona inmiddels aangeklaagd voor de betalingen en doet onderzoek. De oud-voorzitters Josep Maria Bartomeu en Sandro Rosell zouden zich daarmee schuldig hebben gemaakt aan omkoping. Volgens Spaanse media heeft de Catalaanse club tussen 2001 en 2018 6,5 miljoen euro betaald aan Negreira's bedrijf, klaarblijkelijk voor adviezen betreffende scheidsrechterszaken.
De huidige voorzitter van Barcelona, Joan Laporta, heeft de beschuldigingen over vermeende corruptie eerder pure laster genoemd en kondigde toen al aan de aanval te zullen kiezen. "Men probeert ons doelbewust kapot te maken", aldus de topman.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).
59 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ speelt donderdag de thuiswedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League niet in de sterkst denkbare opstelling. Trainer Leeroy Echteld spaart, na de nederlaag van 3-0 in de eerste ontmoeting met de Oekraïners, spelers voor de bekerfinale van zondag tegen NEC. Dat liet hij woensdag weten op een persconferentie in Alkmaar.
5 uur geledenDORDRECHT (ANP) - Dirk Kuijt heeft zijn contract als trainer van FC Dordrecht met twee jaar verlengd tot de zomer van 2028. Dat heeft de club uit de eerste divisie woensdag bekendgemaakt. Kuijt is sinds dit seizoen trainer van Dordrecht, dat op de tiende plaats staat.
7 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda stapt naar de rechter. De Eredivisieclub doet dat na het besluit van de aanklager betaald voetbal en het competitiebestuur betaald voetbal van de KNVB in de veelbesproken paspoortkwestie. NAC wilde dat de wedstrijd tegen Go Ahead Eagles ongeldig zou worden verklaard of overgespeeld vanwege het meespelen van Dean James, die niet speelgerechtigd zou zijn geweest. Dat gebeurde niet.
7 uur geleden