FC Barcelona boekt ook ruime overwinning bij Sevilla
SEVILLA (ANP) - FC Barcelona blijft het goed doen in de Spaanse voetbalcompetitie. De Catalanen boekten bij FC Sevilla de derde ruime overwinning op rij: 0-3. Frenkie de Jong deed het laatste half uur mee. Toen was de eindstand al bereikt. Memphis Depay bleef op de reservebank zitten.
Robert Lewandowski had een belangrijk aandeel in de zege. De 34-jarige Poolse spits stiftte de bal halverwege de eerste helft over keeper Bono richting het doel. Een verdediger van Sevilla kon de bal nog net voor de lijn weghalen, maar de meegelopen Raphinha kopte in de rebound raak.
Lewandowski zorgde in de 36e minuut zelf voor de tweede treffer, door de bal na een pass van de Fransman Jules Koundé op de borst aan te nemen en nog voor de stuit raak te schieten (0-2).
Eric García ontdeed het duel van de spanning door kort na de pauze de 0-3 te maken, opnieuw was Koundé de aangever.
FC Barcelona won de twee vorige competitieduels van Real Sociedad (1-4) en Real Valladolid (4-0). De ploeg van trainer Xavi heeft na vier duels 10 punten. Real Madrid leidt met 12 punten.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur blijft in degradatiegevaar in de laatste speelronde van de Premier League. De club uit Londen van Micky van de Ven en de geblesseerde Xavi Simons verloor in de voorlaatste speelronde met 2-1 van Chelsea.
2 minuten geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal is in Engeland voor het eerst sinds 2004 kampioen van de Premier League geworden. Door het gelijkspel van Manchester City bij Bournemouth (1-1) kan de ploeg van trainer Pep Guardiola de koploper uit Londen van coach Mikel Arteta niet meer inhalen in de laatste speelronde.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft Ángel Alarcón definitief overgenomen van FC Porto. De Eredivisieclub heeft de 22-jarige aanvaller vastgelegd tot medio 2029.
2 uur geledenTIRANA (ANP/RTR) - Rolando Maran is aangesteld als bondscoach van het voetbalelftal van Albanië. De 62-jarige Italiaan tekende een contract van anderhalf jaar. Hij volgt de Braziliaan Sylvinho op, die er niet in slaagde het WK te bereiken met Albanië.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Southampton is uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat heeft de English Football League (EFL) besloten nadat de Engelse club door tegenstander Middlesbrough werd beschuldigd van spionage. Volgens de organisatie heeft de club uit het Championship meerdere regels overtreden, waaronder het zonder toestemming filmen van trainingen van tegenstanders.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Coach Unai Emery van Aston Villa legt de nadruk op het winnen van de Europa League met de Engelse club, die het woensdag in Istanbul opneemt tegen SC Freiburg. Dat is volgens hem belangrijker dan dat hijzelf de Europa League voor de vijfde keer wint.
3 uur geledenLISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo gaat met Portugal naar zijn zesde wereldkampioenschap voetbal. Nooit eerder deed iemand mee aan zes WK's. Als Lionel Messi met Argentinië afreist naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, komt ook hij op zes deelnames. Op dit moment delen Ronaldo en Messi het record van vijf deelnames met vier andere spelers. Het toernooi, waarin Portugal in de groepsfase speelt tegen de Democratische Republiek Congo, Oezbekistan en Colombia, begint op 11 juni.
8 uur geleden