FC Barcelona boekt ook ruime overwinning bij Sevilla
SEVILLA (ANP) - FC Barcelona blijft het goed doen in de Spaanse voetbalcompetitie. De Catalanen boekten bij FC Sevilla de derde ruime overwinning op rij: 0-3. Frenkie de Jong deed het laatste half uur mee. Toen was de eindstand al bereikt. Memphis Depay bleef op de reservebank zitten.
Robert Lewandowski had een belangrijk aandeel in de zege. De 34-jarige Poolse spits stiftte de bal halverwege de eerste helft over keeper Bono richting het doel. Een verdediger van Sevilla kon de bal nog net voor de lijn weghalen, maar de meegelopen Raphinha kopte in de rebound raak.
Lewandowski zorgde in de 36e minuut zelf voor de tweede treffer, door de bal na een pass van de Fransman Jules Koundé op de borst aan te nemen en nog voor de stuit raak te schieten (0-2).
Eric García ontdeed het duel van de spanning door kort na de pauze de 0-3 te maken, opnieuw was Koundé de aangever.
FC Barcelona won de twee vorige competitieduels van Real Sociedad (1-4) en Real Valladolid (4-0). De ploeg van trainer Xavi heeft na vier duels 10 punten. Real Madrid leidt met 12 punten.
Meer uit Voetbal
SEVILLA (ANP) - Real Sociedad heeft voor de vierde keer in het bestaan van de club de Copa del Rey gewonnen. In de bekerfinale in Sevilla versloeg de club uit San Sebastián na strafschoppen Atlético Madrid. Pablo Marín schoot de winnende strafschop binnen. Het duel was na verlenging in 2-2 geëindigd.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - Doelpuntenmaakster Wieke Kaptein houdt "kippenvel" over aan het gelijkspel van de voetbalsters in de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Frankrijk (1-1). "We hebben ons zo op onszelf gefocust en we zijn zo streng geweest voor onszelf. Om dan dit te presteren als team, kippenvel", zei de gelegenheidsaanvoerster van Oranje bij de NOS.
2 uur geledenAUXERRE (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink vindt dat de voetbalsters van Oranje "een hele goede uitgangspositie" hebben in de WK-kwalificatie na het 1-1-gelijkspel in Frankrijk. "We hebben nog niks, maar dit is heel erg goed voor ons", zei Veurink voor de camera van de NOS. Oranje staat na vier van de zes duels bovenaan in de groep. Alleen de groepswinnaar plaatst zich direct voor het WK van volgend jaar in Brazilië.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester United heeft de uitwedstrijd tegen Chelsea gewonnen. In Londen werd het 1-0 voor de bezoekers van trainer Michael Carrick door een doelpunt van Matheus Cunha.
3 uur geledenAUXERRE (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben de uitwedstrijd tegen Frankrijk knap gelijkgespeeld: 1-1. Wieke Kaptein bezorgde de ploeg van bondscoach Arjan Veurink in Auxerre een punt door de enige kans van Oranje in de tweede helft te benutten. Daardoor houdt Nederland directe plaatsing voor het WK voetbal van volgend jaar in Brazilië in eigen hand.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur heeft in de strijd tegen degradatie een overwinning uit handen gegeven in het thuisduel met Brighton & Hove Albion. Brighton-verdediger Jan Paul van Hecke gaf de assist op de late gelijkmaker van Georginio Rutter: 2-2. Tot dat moment leek Xavi Simons de Spurs aan een belangrijke overwinning te hebben geholpen.
5 uur geledenNAPELS (ANP) - Internazionale is weer een stap dichter bij de titel in de Serie A. Concurrent en titelverdediger Napoli ging in het eigen Stadio Diego Armando Maradona met 2-0 onderuit tegen Lazio.
6 uur geleden