Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona boekt moeizame zege in tijdelijk 'thuis' op Montjuïc

FC Barcelona boekt moeizame zege in tijdelijk 'thuis' op Montjuïc

BARCELONA (ANP) - Met een laat doelpunt heeft Pedri voorkomen dat FC Barcelona ook in de tweede speelronde van de Spaanse voetbalcompetitie bleef steken op een doelpuntloos gelijkspel. De Spaanse middenvelder scoorde in de thuiswedstrijd tegen Cádiz in de 82e minuut, door al glijdend de bal na een subtiel passje van Ilkay Gündogan langs de uitblinkende doelman Jeremías Ledesma te schieten. De 20-jarige Pedri hield daarna een T-shirt omhoog met de tekst 'Fuerza Tenerife' (sterkte Tenerife), een verwijzing naar de bosbranden op het eiland waar hij vandaan komt.

Diep in de blessuretijd besliste invaller Ferran Torres het duel met de 2-0. Frenkie de Jong deed de hele wedstrijd mee bij de Spaanse kampioen.

Barcelona speelde voor het eerst een officiële thuiswedstrijd in het Olympisch Stadion op de berg Montjuïc, omdat het eigen stadion Camp Nou een grondige renovatie ondergaat. Trainer Xavi zat net als bijna 40.000 supporters op de tribunes. Xavi is voor twee duels geschorst na zijn rode kaart vorige week bij de start van het seizoen tegen Getafe (0-0). De trainer van Barcelona moest toen vertrekken omdat hij zich bij de arbitrage regelmatig beklaagde over de vele overtredingen en het vele tijdrekken van de tegenstander.

Frustratie

Cádiz hanteerde zondag een vergelijkbare tactiek, tot frustratie van de Barcelona-spelers. Bij de Catalanen had de pas net 16-jarige aanvaller Lamine Yamal voor het eerst een basisplaats in La Liga. Het jonge talent verving de geschorste Raphinha, die net als Xavi vorige week rood kreeg.

Barcelona had moeite om het stugge Cádiz uit elkaar te spelen. De grootste kans in de eerste helft was zelfs voor de bezoekers, na balverlies van verdediger Alejandro Balde rond de middenlijn. Aanvaller Roger kon zo doorlopen richting Ter Stegen, maar schoot tegen de doelman op. Het duurde tot de 82e minuut tot Barcelona de ban wist te breken.

Daley Blind won met Girona FC wel van Getafe: 3-0. De Oranje-international speelde de hele wedstrijd centraal achterin. Blind debuteerde vorige week voor Girona met een gelijkspel bij Real Sociedad (1-1).

Meer uit Voetbal

België verslaat VS en speelt in kwartfinales WK tegen Spanje

SEATTLE (ANP) - België heeft in de achtste finales van het WK in het Seattle Stadium met 4-1 gewonnen van gastland VS. De ploeg van bondscoach Rudy Garcia treft Spanje vrijdag in de kwartfinales van het toernooi in Inglewood. Voor de VS is het WK in eigen land voorbij.

49 minuten geleden
Ook VS hekelt Chinese rakettest in Stille Oceaan

WASHINGTON (ANP) - Washington heeft zich kritisch uitgelaten over de rakettest die China maandag uitvoerde in de Stille Oceaan vanaf een onderzeeër. Een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt grote zorgen te hebben over de "snelle en ondoorzichtige" uitbreiding van het Chinese kernwapenarsenaal.

53 minuten geleden
Amerikaanse fans juichen Balogun toe voor duel met België

SEATTLE (ANP) - Het Amerikaanse publiek in Seattle juicht de terugkeer van Folarin Balogun in de nationale ploeg massaal toe. De tienduizenden fans klapten en juichten toen de naam van de spits werd omgeroepen tijdens de opstelling van de VS. Balogun staat in het basiselftal in de achtste finales van het WK tegen België.

55 minuten geleden
Bondscoach Portugal stapt op na uitschakeling tegen Spanje

ARLINGTON (ANP) - De bondscoach van Portugal, Roberto Martínez, heeft in een persconferentie na het duel met Spanje direct laten weten op te stappen. Zijn team verloor in het Dallas Stadium de achtste finale op het WK tegen de wereldkampioen van 2010 (1-0). "Ik kwam naar Portugal om het WK te winnen. Zonder die winst heeft het geen zin om door te gaan", zei hij.

57 minuten geleden
Mbappé haalt uit naar Paraguayaanse senator om racisme

MIAMI (ANP) - De Franse aanvoerder en aanvaller Kylian Mbappé heeft een Paraguayaanse senator een "verachtelijke vrouw" genoemd, nadat zij een racistisch bericht op X over hem schreef. De regering van Paraguay heeft in een verklaring maandagavond afstand genomen van de uitspraken van senator Celeste Amarilla.

3 uur geleden
Balogun in basisopstelling Verenigde Staten op WK tegen België

SEATTLE (ANP) - Folarin Balogun staat in het basiselftal van de Verenigde Staten in de achtste finales van het WK tegen België. De Amerikaanse spits kreeg in de zestiende finales na ingrijpen van de VAR een rode kaart en werd daarna automatisch voor een wedstrijd geschorst. De tuchtcommissie zette de schorsing een dag voor de wedstrijd om in een voorwaardelijke straf, waardoor Balogun speelgerechtigd is.

3 uur geleden
Aanvoerder Rodri prijst 'volwassen' Spanje na behalen kwartfinale

ARLINGTON (ANP) - Het Spaanse voetbalteam heeft moeizaam de kwartfinale bereikt op het WK. Dat erkende aanvoerder Rodri kort na de 1-0-zege op Portugal. Maar de middenvelder prees Spanje om zijn "volwassen" spel.

3 uur geleden