FC Barcelona blijft op 0-0 steken in thuisduel met Rayo
BARCELONA (ANP) - Het is FC Barcelona niet gelukt de eerste competitiewedstrijd te winnen. De Catalanen, die zich deze zomer flink roerden op de transfermarkt, bleven in het eigen Camp Nou tegen Rayo Vallecano steken op 0-0.
Het is de eerste keer sinds het seizoen 1968-1969 dat het FC Barcelona niet is gelukt de eerste wedstrijd van het seizoen te winnen wanneer die op eigen veld gespeeld werd.
De Pool Robert Lewandowski wist zich bij zijn eerste officiële wedstrijd voor Barça niet te onderscheiden. De van Bayern München overgekomen spits speelde de hele wedstrijd nadat hij op het laatste moment speelgerechtigd was verklaard. Tien minuten voor tijd schoot hij rakelings naast met links.
Rode kaart
Frenkie de Jong viel na een uur in voor Gavi en Memphis Depay bleef de hele wedstrijd op de bank. Ansu Fati en Pierre-Emerick Aubameyang vielen in de slotfase in, maar ook zij wisten niet voor de bevrijdende 1-0 te zorgen. Jules Koundé ontbrak nog bij de thuisploeg omdat hij nog niet was ingeschreven.
In de slotfase moest FC Barcelona met tien man verder na een rode kaart voor captain Sergio Busquets, die Radamel Falcao in zijn gezicht raakte. Kort daarna leek Falcao de 0-1 te maken, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens buitenspel.
Regerend kampioen Real Madrid komt zondagavond om 22.00 uur in actie. Almería is de eerste tegenstander.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Oranje-international Cody Gakpo heeft met zijn doelpunt tegen Duitsland in de Nations League (1-1) Rafael van der Vaart geëvenaard. De aanvaller van Liverpool staat nu, net als de voormalig Ajacied, op 25 treffers voor het Nederlands elftal. Gakpo bereikte dat aantal in zijn 55e interland. Van der Vaart kwam in 109 interlands tot 25 doelpunten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Xavi Hernández gaat voor de komende interlands een vervanger oproepen voor de donderdag geblesseerd geraakte Brian Brobbey. Dat zei de Spanjaard na het gelijkspel (1-1) tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA in de Nations League.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Xavi Hernández vond dat het Nederlands elftal donderdag bij zijn debuut als bondscoach te weinig kreeg. De thuiswedstrijd tegen Duitsland in de Nations League eindigde in 1-1.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel noemt zijn debuut in Oranje "het hoogst haalbare voor een Nederlandse voetballer". De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 83e minuut tegen Duitsland het veld in als invaller. "Deze staat zeker heel hoog op mijn lijst", stelde Van Bommel na afloop van het 1-1-gelijkspel in de Johan Cruijff ArenA.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanvoerder Virgil van Dijk van het Nederlands elftal hield een goed gevoel over aan de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Xavi Hernández. "Ik denk dat we minimaal een punt verdienden vanavond", zei hij na de 1-1 tegen Duitsland in de Johan Cruijff ArenA tegen de NOS. "Bij vlagen hebben we heel goed gespeeld. Na drie dagen werken is dit een prima resultaat."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruben van Bommel heeft donderdagavond zijn debuut gemaakt voor het Nederlands elftal. De 22-jarige aanvaller van PSV kwam in de 82e minuut tegen Duitsland in het veld als vervanger voor Tijjani Reijnders. Kort voor de wissel van Van Bommel rende vanaf de tribune een kind het veld in om op de foto te gaan met een van de spelers van Oranje.
6 uur geledenBELGRADO (ANP) - Griekenland heeft in Belgrado met 2-1 gewonnen van Servië in de Nations League. Deze twee landen zitten in dezelfde groep als het Nederlands elftal. Tasos Douvikas, voormalig spits van FC Utrecht, kopte de Grieken diep in blessuretijd naar de overwinning. De Grieken nemen door de zege ook de leiding in groep 2 van de A-league.
6 uur geleden