FC Barcelona bevestigt langer aanblijven 'ambitieuze' coach Xavi
BARCELONA (ANP) - Xavi blijft toch hoofdtrainer van FC Barcelona. Voorzitter Joan Laporta heeft op een persconferentie bevestigd dat de oefenmeester zijn tot medio 2025 lopende contract wil uitdienen. Veel Spaanse media wisten woensdagavond laat al dat de oud-middenvelder door de leiding van de Catalaanse club op andere gedachten is gebracht.
Xavi vertelde begin dit jaar na een nederlaag tegen Villarreal dat hij na dit seizoen ondanks een doorlopend contract afscheid wil nemen. "Ik wil geen probleem worden voor de club. Ik denk dat de huidige situatie een koerswijziging verdient", zei de trainer van Frenkie de Jong.
"Maar ik ben blij om te kunnen zeggen dat Xavi zal doorgaan als coach van het eerste elftal van Barcelona", vertelde Laporta donderdag op een persconferentie. "Hij wilde vertrekken, maar we hebben gesproken en Xavi heeft aangegeven graag aan het roer te blijven van ons project. Hij is zeer ambitieus."
Xavi volgende eind 2021 de ontslagen Ronald Koeman bij FC Barcelona op. Hij loodste zijn ploeg vorig jaar naar de landstitel. Barcelona lijkt dit seizoen genoegen te moeten nemen met een tweede eindklassering. De club werd door Paris Saint-Germain uitgeschakeld in de kwartfinale van de Champions League.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.
4 uur geledenLEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.
4 uur geledenALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.
6 uur geledenVELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.
7 uur geledenZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.
7 uur geleden