Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona begint zware week met ruime zege op Sevilla

FC Barcelona begint zware week met ruime zege op Sevilla

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft een week voor de Clásico tegen Real Madrid een ruime zege geboekt op middenmoter Sevilla. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong, die op de bank bleef zitten, won de thuiswedstrijd met 5-1.

Met de negende zege in tien competitieduels komt Barcelona op 27 punten, 3 punten meer dan naaste belager Real Madrid. De nummers 1 en 2 van de ranglijst treffen elkaar zaterdag in de Spaanse hoofdstad. Drie dagen eerder speelt Barça nog tegen Bayern München in de Champions League.

Na een minuut stilte voor de onlangs overleden Johan Neeskens, oud-speler van Barcelona, nam de thuisploeg meteen het initiatief. Het overwicht leidde pas halverwege de eerste helft tot kansen, maar vervolgens maakte Barcelona het verschil met drie treffers in een kwartier.

Robert Lewandowski benutte een penalty voor de 1-0, waarna Pedri met een fraai schot van buiten het strafschopgebied de voorsprong verdubbelde. Topscorer Lewandowski maakte even later zijn twaalfde doelpunt van het seizoen door een schot van Raphinha in het doel te verlengen, 3-0. Barcelona-invaller Pablo Torre maakte in de slotfase nog twee treffers, tussendoor deed Stanis Idumbo Muzambo wat terug namens Sevilla, 5-1.

Meer uit Voetbal

Oranje-opponent Tunesië met tien man hard onderuit tegen België

BRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.

46 minuten geleden
FIFA staat wegwerpwaterfles wel toe in WK-stadions

ZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.

7 uur geleden
Locadia kan na rode kaart op WK met Curaçao tegen Duitsers spelen

WILLEMSTAD (ANP) - Jürgen Locadia kan in de eerste groepswedstrijd van Curaçao op het wereldkampioenschap tegen Duitsland gewoon meedoen. De spits is voor één duel geschorst na zijn rode kaart in de oefenwedstrijd van vorig weekend tegen Schotland. Dat melden de FIFA en een woordvoerder van de voetbalbond van Curaçao.

7 uur geleden
Duits talent Karl (18) loopt spierscheuring op en mist WK

CHICAGO (ANP/DPA) - Duitsland kan op het wereldkampioenschap voetbal niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige aanvallende middenvelder van Bayern München heeft op de training in Chicago, ter voorbereiding op de oefenwedstrijd tegen de Verenigde Staten, een spierscheuring opgelopen. Bondscoach Julian Nagelsmann heeft Assan Ouédraogo van RB Leipzig als vervanger van Karl opgeroepen.

8 uur geleden
Kluivert ziet WK-droom na 'beetje gekke carrière' alsnog uitkomen

NEW YORK (ANP) - Justin Kluivert maakte al op 18-jarige leeftijd zijn debuut voor Oranje. Nu, ruim acht jaar later, begint de oud-speler van Ajax bij het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico pas aan zijn eerste eindtoernooi. "Als je een beetje uit beeld raakt, is het lastig terugkomen. Ook al wist ik dat ik erbij hoorde. Ik vrat mezelf soms op. Gelukkig gaat het er nu toch van komen", aldus Kluivert, die zichzelf bij Bournemouth weer in de kijker speelde bij bondscoach Ronald Koeman.

10 uur geleden
Wiegman met Engeland hard onderuit bij Spanje in WK-kwalificatie

PALMA DE MALLORCA (ANP) - Bondscoach Sarina Wiegman heeft in de WK-kwalificatie met Engeland een zware nederlaag geleden tegen wereldkampioen Spanje: 4-0. Daardoor hebben de Spaanse voetbalsters de koppositie in de groep overgenomen en zijn ze bij winst dinsdag tegen IJsland zeker van plaatsing voor het WK van volgend jaar in Brazilië. Europees kampioen Engeland lijkt veroordeeld tot de play-offs.

16 uur geleden
Verlies tegen Ierland 'komt hard aan' bij bondscoach Veurink

CORK (ANP) - De nederlaag in de WK-kwalificatie tegen Ierland (3-2) komt hard aan bij de voetbalsters van Oranje. "We stonden er ontzettend goed voor. We gingen voor de eerste plek, nu gaan we eerder richting de derde plek. En dit komt ook extra hard aan na het resultaat van de vorige periode", zei bondscoach Arjan Veurink bij de NOS.

18 uur geleden