Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FC Barcelona begint zware week met ruime zege op Sevilla

FC Barcelona begint zware week met ruime zege op Sevilla

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft een week voor de Clásico tegen Real Madrid een ruime zege geboekt op middenmoter Sevilla. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong, die op de bank bleef zitten, won de thuiswedstrijd met 5-1.

Met de negende zege in tien competitieduels komt Barcelona op 27 punten, 3 punten meer dan naaste belager Real Madrid. De nummers 1 en 2 van de ranglijst treffen elkaar zaterdag in de Spaanse hoofdstad. Drie dagen eerder speelt Barça nog tegen Bayern München in de Champions League.

Na een minuut stilte voor de onlangs overleden Johan Neeskens, oud-speler van Barcelona, nam de thuisploeg meteen het initiatief. Het overwicht leidde pas halverwege de eerste helft tot kansen, maar vervolgens maakte Barcelona het verschil met drie treffers in een kwartier.

Robert Lewandowski benutte een penalty voor de 1-0, waarna Pedri met een fraai schot van buiten het strafschopgebied de voorsprong verdubbelde. Topscorer Lewandowski maakte even later zijn twaalfde doelpunt van het seizoen door een schot van Raphinha in het doel te verlengen, 3-0. Barcelona-invaller Pablo Torre maakte in de slotfase nog twee treffers, tussendoor deed Stanis Idumbo Muzambo wat terug namens Sevilla, 5-1.

Meer uit Voetbal

Invaller Politano helpt Napoli aan thuiszege op AC Milan

NAPELS (ANP) - Matteo Politano heeft Napoli aan een thuiszege op AC Milan geholpen. De invaller maakte in de 79e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd (1-0).

9 uur geleden
Vakbond wil immigratiedienst ICE niet bij WK-stadion

LOS ANGELES (ANP) - Een Amerikaanse vakbond die optreedt namens 2000 horecamedewerkers van het SoFi Stadium eist dat de FIFA de Amerikaanse immigratiedienst (ICE) tijdens het WK voetbal niet toelaat rond dit stadion in Inglewood bij Los Angeles. Unite Here Local 11 dreigt met een staking als de wereldvoetbalbond niet akkoord gaat met hun wensen.

10 uur geleden
Trainer Kuijt wil contract bij FC Dordrecht verlengen

LEEUWARDEN (ANP) - Trainer Dirk Kuijt wil zijn contract bij FC Dordrecht verlengen. "Eigenlijk is er al witte rook", zei de voormalige aanvaller na een gelijkspel bij SC Cambuur (1-1) voor de camera van ESPN. "Maar dit soort belangrijke zaken moet je altijd op papier zetten. Dat ligt weer bij andere mensen. Ik hoop dat dat snel gebeurt."

10 uur geleden
Juventus wint van Genoa en passeert doelman Bijlow tweemaal

TURIJN (ANP) - Juventus heeft de thuiswedstrijd tegen Genoa gewonnen (2-0). De club uit Turijn leidde na zeventien minuten met twee doelpunten verschil. Bremer en Weston McKennie passeerden de Nederlandse doelman Justin Bijlow van de bezoekers uit Genua.

11 uur geleden
ADO Den Haag officieus kampioen na zege op FC Eindhoven

DEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag is weer een stap dichter bij de titel in de eerste divisie gekomen. De koploper won ook de thuiswedstrijd tegen FC Eindhoven (4-0). Daryl van Mieghem, Steven van der Sloot, Jesse Bal en Nigel Thomas maakten de doelpunten.

12 uur geleden
Bayern-spits Kane lijkt op tijd fit voor kraker tegen Real Madrid

MÜNCHEN (ANP/RTR) - Harry Kane is naar verwachting speelklaar bij Bayern München in de kwartfinale van de Champions League tegen Real Madrid. De Engelse aanvaller trainde maandag mee met de groep in de laatste sessie voorafgaand aan de eerste wedstrijd in Spanje op dinsdag. Bayern meldde op zijn website alleen de afwezigheid van de geblesseerde Sven Ulreich.

18 uur geleden
Lijnders kondigt vertrek aanvoerder Silva aan bij Manchester City

MANCHESTER (ANP) - Aanvoerder Bernardo Silva verlaat aan het einde van dit seizoen Manchester City. Assistent-coach Pepijn Lijnders heeft dat aangekondigd. Het contract van de 31-jarige Portugees loopt aan het einde van dit seizoen af en de Portugees gaat volgens Lijnders niet verlengen. "Aan elk mooi verhaal komt een einde", aldus de Nederlandse trainer tegen verslaggevers van onder meer de BBC.

23 uur geleden