FC Barcelona begint zware week met ruime zege op Sevilla
BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft een week voor de Clásico tegen Real Madrid een ruime zege geboekt op middenmoter Sevilla. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong, die op de bank bleef zitten, won de thuiswedstrijd met 5-1.
Met de negende zege in tien competitieduels komt Barcelona op 27 punten, 3 punten meer dan naaste belager Real Madrid. De nummers 1 en 2 van de ranglijst treffen elkaar zaterdag in de Spaanse hoofdstad. Drie dagen eerder speelt Barça nog tegen Bayern München in de Champions League.
Na een minuut stilte voor de onlangs overleden Johan Neeskens, oud-speler van Barcelona, nam de thuisploeg meteen het initiatief. Het overwicht leidde pas halverwege de eerste helft tot kansen, maar vervolgens maakte Barcelona het verschil met drie treffers in een kwartier.
Robert Lewandowski benutte een penalty voor de 1-0, waarna Pedri met een fraai schot van buiten het strafschopgebied de voorsprong verdubbelde. Topscorer Lewandowski maakte even later zijn twaalfde doelpunt van het seizoen door een schot van Raphinha in het doel te verlengen, 3-0. Barcelona-invaller Pablo Torre maakte in de slotfase nog twee treffers, tussendoor deed Stanis Idumbo Muzambo wat terug namens Sevilla, 5-1.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Fred Rutten gaat als bondscoach van de voetballers van Curaçao op dezelfde weg verder die zijn voorganger Dick Advocaat was ingeslagen. "Advocaat is een heel kundig man. Het zou heel raar zijn als ik de boel opeens heel anders zou aanpakken dan Dick", stelde Rutten vrijdag tijdens een persconferentie van de Curaçaose voetbalbond.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - FC Bayern München stevent af op de landstitel in de Bundesliga. Het elftal van coach Vincent Kompany won vrijdagavond met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. Bayern München staat 14 punten voor op nummer 2 Borussia Dortmund, dat nog wel een wedstrijd minder heeft gespeeld.
6 uur geledenALMELO (ANP) - De Eredivisiewedstrijd tussen Heracles Almelo en FC Utrecht is geëindigd in 0-0. De thuisploeg van trainer en technisch directeur Ernest Faber, die deze week Vincent Heilmann aan zijn staf toevoegde als assistent, blijft hekkensluiter in de Eredivisie met nu 3 punten achter Telstar. Utrecht blijft achtste.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Arjan Veurink kan in het WK-kwalificatieduel zaterdag met Ierland in Utrecht weer beschikken over Daniëlle van de Donk. De 34-jarige middenveldster keert terug na een lange afwezigheid, waarin ze twijfelde over haar toekomst bij Oranje. Het is de tweede kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië. Nederland speelde dinsdag met 2-2 gelijk in Polen.
11 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - De WK-wedstrijden in Mexico zullen worden beveiligd door 100.000 politieagenten, militairen en andere beveiligers. Dat heeft de Mexicaanse overheid vrijdag bekendgemaakt. Woensdag vond er een overleg plaats tussen het Mexicaanse veiligheidskabinet en wereldvoetbalbond FIFA.
12 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Middenvelder Jesse Lingard (33) wordt ploeggenoot van Memphis Depay bij de Braziliaanse club Corinthians. De voormalig Engels international en speler van Manchester United komt transfervrij over naar de club uit São Paulo, nadat zijn contract op 1 januari was afgelopen bij FC Seoul uit Zuid-Korea. Lingard heeft een contract getekend tot en met december 2026.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie heeft met de spelersgroep van Feyenoord gesproken over de mentaliteit van de spelers in de wedstrijd tegen FC Twente, die afgelopen zondag met 2-0 werd verloren. Dat zei de trainer van de nummer 2 van de Eredivisie op een persconferentie in aanloop naar het uitduel met NAC Breda van zondag.
14 uur geleden