FC Barcelona begint zware week met ruime zege op Sevilla
BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft een week voor de Clásico tegen Real Madrid een ruime zege geboekt op middenmoter Sevilla. De ploeg van Oranje-international Frenkie de Jong, die op de bank bleef zitten, won de thuiswedstrijd met 5-1.
Met de negende zege in tien competitieduels komt Barcelona op 27 punten, 3 punten meer dan naaste belager Real Madrid. De nummers 1 en 2 van de ranglijst treffen elkaar zaterdag in de Spaanse hoofdstad. Drie dagen eerder speelt Barça nog tegen Bayern München in de Champions League.
Na een minuut stilte voor de onlangs overleden Johan Neeskens, oud-speler van Barcelona, nam de thuisploeg meteen het initiatief. Het overwicht leidde pas halverwege de eerste helft tot kansen, maar vervolgens maakte Barcelona het verschil met drie treffers in een kwartier.
Robert Lewandowski benutte een penalty voor de 1-0, waarna Pedri met een fraai schot van buiten het strafschopgebied de voorsprong verdubbelde. Topscorer Lewandowski maakte even later zijn twaalfde doelpunt van het seizoen door een schot van Raphinha in het doel te verlengen, 3-0. Barcelona-invaller Pablo Torre maakte in de slotfase nog twee treffers, tussendoor deed Stanis Idumbo Muzambo wat terug namens Sevilla, 5-1.
Meer uit Voetbal
VANCOUVER (ANP/RTR) - Het Afghaanse vrouwenvoetbalteam mag na een regelwijziging van de FIFA ook zonder toestemming van de Taliban deelnemen aan officiële wedstrijden. Daartoe heeft de wereldvoetbalbond besloten tijdens een vergadering in Vancouver. Volgens de regels van de FIFA had de Afghaanse ploeg hier eigenlijk goedkeuring voor nodig van de nationale voetbalbond, die wordt bestuurd door de Taliban.
1 uur geledenVANCOUVER (ANP/RTR/DPA) - Landen krijgen meer geld voor hun deelname aan het WK voetbal van komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Wereldvoetbalbond FIFA heeft de premies met 15 procent verhoogd. Deelnemende landen, waaronder in ieder geval Duitsland, maakten zich zorgen over de hoge kosten van verblijf in met name de Verenigde Staten.
1 uur geledenSITTARD (ANP) - Fortuna Sittard-speler Ivo Pinto is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen sc Heerenveen. De Limburgse club heeft een schikkingsvoorstel van de KNVB van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, geaccepteerd.
2 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain mag hopen op een nieuwe Champions League-finale. De titelhouder versloeg dinsdag voor eigen publiek de Duitse kampioen Bayern München in een kwalitatief hoogstaande en vermakelijke wedstrijd met 5-4. Volgende week woensdag is de tweede ontmoeting in München.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Arsenal-verdediger Jurriën Timber kan woensdag nog niet meedoen in de halve finale van de Champions League tegen Atlético Madrid. De Nederlander is nog niet helemaal hersteld van de enkelblessure die hij eind vorige maand opliep.
14 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain begint de thuiswedstrijd tegen Bayern München in de halve finale van de Champions League met Vitinha in het basiselftal. De Portugese middenvelder is op tijd hersteld van een blessure aan zijn hiel, die hij vorige week zondag opliep in de ontmoeting met Olympique Lyon in de Franse competitie.
15 uur geledenBRIGHTON (ANP) - Brighton & Hove Albion gaat een apart stadion bouwen voor het vrouwenteam. Dat meldt de Engelse voetbalclub dinsdag op de eigen site. Het stadion moet een minimale capaciteit van 10.000 zitplaatsen krijgen en komt naast het American Express Stadium te staan, dat ruim 31.000 zitplaatsen telt. De club hoopt dat het vrouwenteam, op dit moment zesde in de Women's Super League, uiterlijk in 2030 in het stadion kan spelen.
19 uur geleden