FC Astana meldt komst in opspraak geraakte voetballer Vloet
ASTANA (ANP) - De in opspraak geraakte voetballer Rai Vloet zet zijn carrière voort bij FC Astana. De club uit Kazachstan maakt de komst van de aanvaller bekend via social media. Astana plaatste een foto van de aanvaller met daarbij de tekst "Welkom Rai" en de mededeling dat hij een contract heeft ondertekend.
De 26-jarige middenvelder heeft nog een contract bij Heracles, maar de club uit Almelo heeft in januari laten weten dat hij werd geschorst nadat was gebleken dat zijn betrokkenheid bij een dodelijk auto-ongeval groter was dan de voetballer eerder had beweerd. Vloet zat in november 2021 samen met een vriend in de auto die op de A4 achter op een andere auto reed. Eén van de inzittenden daarvan, een 4-jarige jongen, overleed aan de gevolgen van de botsing.
Heracles laat weten later op de avond op de eigen kanalen met een verklaring te komen en zegt tot dan nog niets over de mogelijke transfer.
De club had Vloet eerder in januari terug laten keren in de selectie en bood daar later de excuses voor aan. Directeur Rob Toussaint van Heracles Almelo liet weten dat hij nooit meer een wedstrijd zal spelen voor de club. Dat zei hij nadat de politie had bevestigd dat het Vloet was die achter het stuur had gezeten. De voetballer zou niet alleen veel te hard hebben gereden, maar ook te veel hebben gedronken.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft overtuigend gewonnen van Newcastle United in de Premier League. De ploeg van trainer Arne Slot won met 4-1 en behield de vijfde plaats. De Fransman Hugo Ekitike scoorde twee keer voor Liverpool, waar Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch en Cody Gakpo in de basis stonden. Sven Botman bleef op de bank bij Newcastle.
10 uur geledenELCHE (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Elche met 3-1 gewonnen en de koppositie in Spanje verstevigd. De ploeg van coach Hansi Flick kwam op 55 punten, 4 meer dan Real Madrid, dat zondag speelt tegen Rayo Vallecano.
11 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam heeft zijn vijfde zege op rij geboekt in de Eredivisie. De ploeg van coach Maurice Steijn won op Het Kasteel met 2-0 van FC Groningen dankzij twee treffers van Shunsuke Mito. Het was voor Sparta 53 jaar geleden dat het vijf achtereenvolgende wedstrijden won. Dat was in het seizoen 1972/1973. FC Groningen zag in de wedstrijd twee keer een doelpunt afgekeurd worden.
11 uur geledenNAPELS (ANP) - Trainer Antonio Conte van Napoli geeft het drukke speelschema de schuld van de waslijst aan blessures in zijn ploeg. "Het slopende schema met al die wedstrijden maakt het voetbal kapot", zei hij na de benauwde zege van 2-1 op Fiorentina. Hij zag tot zijn grote frustratie aanvoerder Giovanni Di Lorenzo uitvallen met een op het oog zware knieblessure.
12 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft thuis met 4-1 van Telstar gewonnen in de Eredivisie. De bezoekers bleven lang bij in de wedstrijd, maar PEC wist in het laatste halfuur uit te lopen. De Zwollenaren stijgen door de overwinning naar de negende plek op de ranglijst.
13 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft opnieuw punten verspeeld in de Bundesliga. De koploper speelde met 2-2 gelijk bij HSV in Hamburg. Bayern leed een week geleden tegen FC Augsburg zijn eerste nederlaag in de competitie. Doordeweeks won het wel met 2-1 van PSV in de Champions League.
13 uur geledenALKMAAR (ANP) - Dick Schreuder hoopt dat zijn Japanse sterspeler Kodai Sano (22) voor NEC behouden blijft. "Deze jongen kan zo goed voetballen. Daarom is het ook hectisch om hem heen", zei de coach van NEC bij ESPN over het spel van Sano na de 3-1-overwinning bij AZ. "We hopen dat hij blijft."
14 uur geleden