Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FBK Games gooit voor 'uitzonderlijke' Hassan graag programma om

FBK Games gooit voor 'uitzonderlijke' Hassan graag programma om

ARNHEM (ANP) - De organisatie van de FBK Games heeft speciaal voor Sifan Hassan het programma omgegooid. "Voor een uitzonderlijke atlete als Sifan doen we dat graag", zegt directeur Hans Kloosterman van het atletiekgala in Hengelo, dat op 4 juni zijn 42e editie beleeft.

Hassan won vorige maand in Londen haar debuutmarathon en verbeterde en passant met een tijd van 2.18.33 het Nederlands record. De tweevoudig olympisch kampioene voelt zich voldoende hersteld om in Hengelo op zaterdagavond een 10.000 meter te lopen en de dag daarna tijdens het hoofdprogramma een 1500 meter.

"Ik had zelf al in mijn achterhoofd zitten dat Sifan zich wel eens zou kunnen melden en dat gebeurde dus ook. Zij gaf aan dat ze heel graag haar baanseizoen in Hengelo wilde openen", aldus Ellen van Langen, de oud-olympische kampioene 800 meter die het atletenveld samenstelt voor de FBK Games. "Ik had zelf een 3000 meter in mijn hoofd, maar zij gaf aan dat ze de combinatie van 10.000 en 1500 wilde. Zij heeft dit soort uitdagingen nodig."

Wereldrecord

Hassan liep twee jaar geleden zo'n beetje solo een wereldrecord op de 10.000 meter bij de FBK Games. Haar recordtijd van 29.06,82 hield overigens maar kort stand, want de Ethiopische Letesenbet Gidey dook er twee dagen later al met 29.01,03 onder. Destijds vormde de recordpoging het sluitstuk van het hoofdprogramma op zondag, deze keer is de 10.000 meter een losse afstand op de zaterdagavond.

"Ze wil er een snelle race van maken en we zorgen ook voor gangmakers", zegt Van Langen. Directeur Kloosterman meldde dat publiek wel degelijk welkom is en dat de toegang tot het FBK Stadion op die avond gratis is.

Meer uit Sport

Van 't Wout voelde 'soort paniek' bij concurrent Dandjinou

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout voelde in de olympische finale "een soort paniek" bij William Dandjinou, zijn grote concurrent uit Canada. "Ik heb vaak een soort halve inhaalacties bij hem gedaan en dan werd het niets. Ik dacht nu: ik moet het gewoon proberen. Of ik haal hem in of ik eindig als laatste. Gelukkig pakte het goed uit", vertelde de 24-jarige Nederlander met de gouden medaille om zijn nek in de Milano Ice Skating Arena.

7 uur geleden
Xandra Velzeboer had zich gouden race al vaak voorgesteld

MILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de Olympische Spelen in Milaan het moment zien uitkomen dat ze zich al zo vaak had voorgesteld. Het was nog mooier. "Dit is echt een droom die uitkomt", zei de 24-jarige shorttrackster nadat ze als eerste Nederlandse ooit de olympische titel op de 500 meter had veroverd. "Ik had dit al heel vaak gevisualiseerd."

7 uur geleden
Van 't Wout bezorgt shorttrackers tweede goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Jens van 't Wout heeft de Nederlandse shorttrackers bij de Olympische Spelen in Milaan de tweede gouden medaille bezorgd. De 24-jarige in Laren geboren rijder bleef in de finale de Chinees Long Sun nipt voor. Het brons ging naar de Zuid-Koreaan Jongun Rim.

9 uur geleden
Tennisser Griekspoor in kwartfinale tegen Auger-Aliassime

ROTTERDAM (ANP) - Félix Auger-Aliassime is vrijdag de tegenstander van Tallon Griekspoor in de kwartfinale van het ABN AMRO Open. De nummer 6 van de wereldranglijst uit Canada versloeg de Serviër Hamad Medjedovic in Ahoy: 6-4 6-4.

9 uur geleden
Shorttrackster Xandra Velzeboer wint op Spelen goud op 500 meter

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft bij de Olympische Spelen in Milaan een gouden medaille gewonnen op de 500 meter. De 24-jarige Nederlandse nam in de finale vanaf het begin het initiatief en stond de koppositie niet meer af. Selma Poutsma eindigde als vierde.

9 uur geleden
Van 't Wout bereikt bij Spelen halve finale 1000 meter

MILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft zich bij de Olympische Spelen gekwalificeerd voor de halve finale van de 1000 meter. De 24-jarige Nederlander, die in Milaan op alle individuele afstanden in actie komt, eindigde in de vierde en laatste kwartfinale nipt als eerste. De Zuid-Koreaan Jongun Rim werd tweede en plaatste zich daarmee ook.

9 uur geleden
Velzeboer met wereldrecord naar finale 500 meter op Spelen

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is weer een stap dichter bij een olympische medaille op de 500 meter gekomen. De Nederlandse plaatste zich donderdag in Milaan op overtuigende wijze voor de finale. Velzeboer noteerde met 41,399 een wereldrecord.

9 uur geleden