Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FBK Games gooit voor 'uitzonderlijke' Hassan graag programma om

FBK Games gooit voor 'uitzonderlijke' Hassan graag programma om

ARNHEM (ANP) - De organisatie van de FBK Games heeft speciaal voor Sifan Hassan het programma omgegooid. "Voor een uitzonderlijke atlete als Sifan doen we dat graag", zegt directeur Hans Kloosterman van het atletiekgala in Hengelo, dat op 4 juni zijn 42e editie beleeft.

Hassan won vorige maand in Londen haar debuutmarathon en verbeterde en passant met een tijd van 2.18.33 het Nederlands record. De tweevoudig olympisch kampioene voelt zich voldoende hersteld om in Hengelo op zaterdagavond een 10.000 meter te lopen en de dag daarna tijdens het hoofdprogramma een 1500 meter.

"Ik had zelf al in mijn achterhoofd zitten dat Sifan zich wel eens zou kunnen melden en dat gebeurde dus ook. Zij gaf aan dat ze heel graag haar baanseizoen in Hengelo wilde openen", aldus Ellen van Langen, de oud-olympische kampioene 800 meter die het atletenveld samenstelt voor de FBK Games. "Ik had zelf een 3000 meter in mijn hoofd, maar zij gaf aan dat ze de combinatie van 10.000 en 1500 wilde. Zij heeft dit soort uitdagingen nodig."

Wereldrecord

Hassan liep twee jaar geleden zo'n beetje solo een wereldrecord op de 10.000 meter bij de FBK Games. Haar recordtijd van 29.06,82 hield overigens maar kort stand, want de Ethiopische Letesenbet Gidey dook er twee dagen later al met 29.01,03 onder. Destijds vormde de recordpoging het sluitstuk van het hoofdprogramma op zondag, deze keer is de 10.000 meter een losse afstand op de zaterdagavond.

"Ze wil er een snelle race van maken en we zorgen ook voor gangmakers", zegt Van Langen. Directeur Kloosterman meldde dat publiek wel degelijk welkom is en dat de toegang tot het FBK Stadion op die avond gratis is.

Meer uit Sport

Olympische vlam bereikt Bologna maand voor Spelen

BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.

5 uur geleden
Klassementsleider Van den Brink wint derde etappe Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.

10 uur geleden
Australian Open keert in 2026 recordbedrag aan prijzengeld uit

MELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.

13 uur geleden
Tennisster Williams verliest in voorbereiding op Australian Open

AUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.

18 uur geleden
Tennisser Djokovic onvoldoende fit voor toernooi in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.

1 dag geleden
Verdediger Gvardiol van City heeft gebroken scheenbeen

MANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.

1 dag geleden
Darter Van Veen staat voor debuut in Premier League

LONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.

1 dag geleden