FBK Games gooit voor 'uitzonderlijke' Hassan graag programma om
ARNHEM (ANP) - De organisatie van de FBK Games heeft speciaal voor Sifan Hassan het programma omgegooid. "Voor een uitzonderlijke atlete als Sifan doen we dat graag", zegt directeur Hans Kloosterman van het atletiekgala in Hengelo, dat op 4 juni zijn 42e editie beleeft.
Hassan won vorige maand in Londen haar debuutmarathon en verbeterde en passant met een tijd van 2.18.33 het Nederlands record. De tweevoudig olympisch kampioene voelt zich voldoende hersteld om in Hengelo op zaterdagavond een 10.000 meter te lopen en de dag daarna tijdens het hoofdprogramma een 1500 meter.
"Ik had zelf al in mijn achterhoofd zitten dat Sifan zich wel eens zou kunnen melden en dat gebeurde dus ook. Zij gaf aan dat ze heel graag haar baanseizoen in Hengelo wilde openen", aldus Ellen van Langen, de oud-olympische kampioene 800 meter die het atletenveld samenstelt voor de FBK Games. "Ik had zelf een 3000 meter in mijn hoofd, maar zij gaf aan dat ze de combinatie van 10.000 en 1500 wilde. Zij heeft dit soort uitdagingen nodig."
Wereldrecord
Hassan liep twee jaar geleden zo'n beetje solo een wereldrecord op de 10.000 meter bij de FBK Games. Haar recordtijd van 29.06,82 hield overigens maar kort stand, want de Ethiopische Letesenbet Gidey dook er twee dagen later al met 29.01,03 onder. Destijds vormde de recordpoging het sluitstuk van het hoofdprogramma op zondag, deze keer is de 10.000 meter een losse afstand op de zaterdagavond.
"Ze wil er een snelle race van maken en we zorgen ook voor gangmakers", zegt Van Langen. Directeur Kloosterman meldde dat publiek wel degelijk welkom is en dat de toegang tot het FBK Stadion op die avond gratis is.
Meer uit Sport
WINSTON-SALEM (ANP) - Tennisser Mees Röttgering is uitgeschakeld bij het ATP-toernooi in Winston-Salem in de Verenigde Staten. De 19-jarige Nederlander moest in de derde ronde zijn meerdere erkennen in de als vierde geplaatste Brit Arthur Fery, die hem met 6-3 6-3 aan de kant zette.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus heeft het Nederlandse onderonsje tegen Suzan Lamens in de tweede kwalificatieronde van de US Open met 6-3 6-4 gewonnen. Ze treft in de derde en laatste ronde de Zwitserse Susan Bandecchi.
4 uur geledenROQUETES (ANP) - Wielrenner Matthew Brennan heeft de vijfde etappe van de Vuelta gewonnen. De 21-jarige Brit van Visma-Lease a Bike was na ruim 173 kilometer tussen Falset en Roquetes de snelste in de sprint.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben de eerste finaleplaatsen op de WK in eigen land binnen. De vrouwen en de mannen in de dubbeltwee doorstonden woensdag hun halve finales. De finales op dit nummer zijn vrijdag.
9 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennissters Serena en Venus Williams hebben een wildcard gekregen voor het dubbelspel op de US Open. Dat maakte de organisatie woensdag bekend. De laatste keer dat de zussen als duo samenspeelden op het Amerikaanse grandslamtoernooi was in 2022. Ze wonnen het dubbelspel in New York in 1999 en 2009.
10 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene in de skiff Karolien Florijn weet niet waar ze met haar vorm staat voor de WK roeien in eigen land. Dat zei Florijn in aanloop naar het toernooi op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos tegen het ANP. Na haar gouden medaille in Parijs nam ze een jaar pauze van het roeien om zich te richten op haar studie.
11 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Olympisch kampioene Karolien Florijn is woensdag op de Bosbaan in het Amsterdamse Bos eenvoudig door de series op de WK roeien gekomen. In haar skiff ging ze onbedreigd naar de overwinning in haar heat waardoor ze door is naar de kwartfinales van vrijdag.
12 uur geleden