Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FBK Games gooit voor 'uitzonderlijke' Hassan graag programma om

FBK Games gooit voor 'uitzonderlijke' Hassan graag programma om

ARNHEM (ANP) - De organisatie van de FBK Games heeft speciaal voor Sifan Hassan het programma omgegooid. "Voor een uitzonderlijke atlete als Sifan doen we dat graag", zegt directeur Hans Kloosterman van het atletiekgala in Hengelo, dat op 4 juni zijn 42e editie beleeft.

Hassan won vorige maand in Londen haar debuutmarathon en verbeterde en passant met een tijd van 2.18.33 het Nederlands record. De tweevoudig olympisch kampioene voelt zich voldoende hersteld om in Hengelo op zaterdagavond een 10.000 meter te lopen en de dag daarna tijdens het hoofdprogramma een 1500 meter.

"Ik had zelf al in mijn achterhoofd zitten dat Sifan zich wel eens zou kunnen melden en dat gebeurde dus ook. Zij gaf aan dat ze heel graag haar baanseizoen in Hengelo wilde openen", aldus Ellen van Langen, de oud-olympische kampioene 800 meter die het atletenveld samenstelt voor de FBK Games. "Ik had zelf een 3000 meter in mijn hoofd, maar zij gaf aan dat ze de combinatie van 10.000 en 1500 wilde. Zij heeft dit soort uitdagingen nodig."

Wereldrecord

Hassan liep twee jaar geleden zo'n beetje solo een wereldrecord op de 10.000 meter bij de FBK Games. Haar recordtijd van 29.06,82 hield overigens maar kort stand, want de Ethiopische Letesenbet Gidey dook er twee dagen later al met 29.01,03 onder. Destijds vormde de recordpoging het sluitstuk van het hoofdprogramma op zondag, deze keer is de 10.000 meter een losse afstand op de zaterdagavond.

"Ze wil er een snelle race van maken en we zorgen ook voor gangmakers", zegt Van Langen. Directeur Kloosterman meldde dat publiek wel degelijk welkom is en dat de toegang tot het FBK Stadion op die avond gratis is.

Meer uit Sport

Zitskiër Kampschreur na twee keer goud onderuit op reuzenslalom

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is er bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo niet in geslaagd voor de derde keer een gouden medaille te winnen. De 26-jarige Nederlander was goed bezig aan zijn eerste run op de reuzenslalom, maar tegen het einde van zijn race ging hij onderuit.

13 minuten geleden
Tennisster Hartono (29) beëindigt carrière

MEPPEL (ANP) - Arianne Hartono stopt met tennissen. Dat zegt de 29-jarige Nederlandse tegen RTV Drenthe.

14 minuten geleden
Verstappen ontevreden na kwalificatie sprintrace en training

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen hield een slecht gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace en de vrije training voor de Grote Prijs van China in Shanghai. "De hele dag was een ramp, qua tempo", aldus Verstappen op zijn website verstappen.com.

44 minuten geleden
Russell op poleposition in sprintrace China, Verstappen achtste

SHANGHAI (ANP) - Formule 1-coureur George Russell heeft zich verzekerd van poleposition voor de sprintrace bij de Grote Prijs van China. De 28-jarige Brit van Mercedes was vrijdag de snelste in de kwalificatie. Max Verstappen moest zich tevredenstellen met de achtste positie. In de vrije training noteerde Verstappen ook de achtste tijd.

1 uur geleden
Alcaraz voor vijfde jaar op rij naar halve finale Indian Wells

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft voor het vijfde jaar op rij de halve finale van het masterstoernooi van Indian Wells bereikt. De 22-jarige Spanjaard won met 6-3 6-4 van de Brit Cameron Norrie.

2 uur geleden
Verstappen rijdt achtste tijd in vrije training GP China

SHANGHAI (ANP) - Max Verstappen heeft in de enige vrije training van de Grote Prijs van China de achtste tijd gereden. De Nederlandse viervoudig wereldkampioen van Red Bull kwam op het Shanghai International Circuit tot 1:34,541. Daarmee was hij 1,8 seconde langzamer dan George Russell, die met 1:32,741 het snelste was.

5 uur geleden
Nederlandse darters opnieuw vroeg uitgeschakeld in Premier League

NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.

13 uur geleden