FBI ziet bestorming Capitool als binnenlands terrorisme
WASHINGTON (ANP/RTR) - De FBI ziet de bestorming van het Capitool als binnenlands terrorisme. Zo'n achthonderd aanhangers van toenmalig president Donald Trump drongen op 6 januari het parlementsgebouw in Washington binnen.
Na de bestorming, waarbij vijf doden vielen, verklaarden Trump-aanhangers dat een deel van de relschoppers in werkelijkheid niet tot de achterban van de president behoorde. Er is geen bewijs dat nep-aanhangers betrokken waren bij de bestorming, zegt FBI-directeur Chris Wray. De FBI is een federale politiedienst.
De directeur heeft tegenover een senaatscommissie verklaard dat in de Amerikaanse democratie geen plek is voor het binnenlands terrorisme. "Het tolereren ervan zou een aanfluiting zijn voor de rechtsstaat van ons land."
De bestorming vond plaats op de dag waarop het parlement (Congres) de uitslag van de presidentsverkiezingen moest bekrachtigen. Trump riep uit onvrede over de verkiezingsuitslag zijn aanhangers op naar het Capitool te gaan. Meer dan 10.000 aanhangers gaven gehoor aan die oproep.
Tegen meer dan 250 relschoppers zijn aanklachten ingediend, onder meer voor het aanvallen van de politie en het belemmeren van het werk van het Congres. Tot heden is niemand aangehouden voor de dood van een agent in het Capitool.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP) - Het Russische OM heeft Nederland verzocht om de uitlevering van negen medewerkers van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag. Dat meldt staatspersbureau TASS.
18 minuten geledenNASHVILLE (ANP) - Christa Pike heeft in haar ziekenhuiskamer gelopen na haar mislukte executie, vertelt haar advocaat Stephen Ferrell aan de BBC. Wel is ze mentaal nog in een wazige staat volgens Ferrell.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Rusland moet zo snel mogelijk informatie over de pest beschikbaar stellen, eist de Europese Commissie. "De situatie kan immers grensoverschrijdende gevolgen hebben. De hele wereld wacht op informatie uit Rusland", zei een woordvoerder van de Commissie donderdag.
1 uur geledenROME (ANP/RTR) - Het Italiaanse lagerhuis heeft ingestemd met een omstreden hervorming van het kiesstelsel. De hervorming, waar premier Giorgia Meloni voorstander van is, vergroot volgens de oppositie Meloni's kansen op een verkiezingsoverwinning. Volgend jaar vinden weer landelijke verkiezingen plaats.
1 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - De Nobelprijs voor de Literatuur gaat dit jaar naar de Canadese auteur Anne Carson (76). De Zweedse Academie, die de prijs toekent, prijst de auteur om haar "vindingrijke oeuvre", waarmee ze "nieuwe vormen heeft gecreëerd voor hedendaagse literatuur".
2 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Het Europees Parlement weigert de Russische Doema te erkennen na de "nepverkiezingen" in september, stelt het in een verklaring die donderdag is aangenomen. Het roept de EU-lidstaten op dat ook te doen en "af te zien van elk officieel contact met de nieuw samengestelde Staatsdoema en haar leden".
2 uur geledenLESZCZYDOL-NOWINY/WARSCHAU (ANP/AFP/RTR) - Een ex-scholier van een basisschool in Polen heeft volgens media een leraar en een conciërge neergestoken. De conciërge is korte tijd later aan zijn verwondingen overleden. De directeur van de onderwijsinstelling schoot te hulp en is ook gewond geraakt. De 15-jarige aanvaller is volgens de Poolse minister van Binnenlandse Zaken, Marcin Kierwinski, door de politie gearresteerd.
2 uur geleden