FBI ziet bestorming Capitool als binnenlands terrorisme
WASHINGTON (ANP/RTR) - De FBI ziet de bestorming van het Capitool als binnenlands terrorisme. Zo'n achthonderd aanhangers van toenmalig president Donald Trump drongen op 6 januari het parlementsgebouw in Washington binnen.
Na de bestorming, waarbij vijf doden vielen, verklaarden Trump-aanhangers dat een deel van de relschoppers in werkelijkheid niet tot de achterban van de president behoorde. Er is geen bewijs dat nep-aanhangers betrokken waren bij de bestorming, zegt FBI-directeur Chris Wray. De FBI is een federale politiedienst.
De directeur heeft tegenover een senaatscommissie verklaard dat in de Amerikaanse democratie geen plek is voor het binnenlands terrorisme. "Het tolereren ervan zou een aanfluiting zijn voor de rechtsstaat van ons land."
De bestorming vond plaats op de dag waarop het parlement (Congres) de uitslag van de presidentsverkiezingen moest bekrachtigen. Trump riep uit onvrede over de verkiezingsuitslag zijn aanhangers op naar het Capitool te gaan. Meer dan 10.000 aanhangers gaven gehoor aan die oproep.
Tegen meer dan 250 relschoppers zijn aanklachten ingediend, onder meer voor het aanvallen van de politie en het belemmeren van het werk van het Congres. Tot heden is niemand aangehouden voor de dood van een agent in het Capitool.
Meer uit Buitenland
SPRIMONT (ANP) - De man die op een Belgische snelweg dreigde met een wapen en met explosieven, heeft zich overgegeven. Hij deed dat na onderhandelingen, zonder geweld, meldt de gemeente Sprimont op Facebook.
22 minuten geledenLYON (ANP) - Bij de protesten in Frankrijk is brand gesticht bij het toerismebureau in Lyon, meldt BFMTV. De nieuwssite spreekt ook van een plundering. Gemaskerde lieden zouden de ramen ingeslagen hebben, brand veroorzaakt hebben en vervolgens naar binnen zijn gegaan.
30 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft een aantal buurlanden gevraagd om graantransporten over land door te laten, zegt de Hongaarse premier Péter Magyar. Die zegt daarmee akkoord te kunnen gaan.
36 minuten geledenPARIJS/BRUSSEL (ANP/BELGA) - Protesten in Franse en Belgische steden zijn zaterdag ontaard in gewelddadige confrontaties met de politie, waarbij traangas en een waterkanon zijn ingezet.
1 uur geledenSPRIMONT (ANP/BELGA) - Een stuk snelweg ten zuiden van Luik is afgesloten, omdat daar een automobilist dreigt met een wapen en explosieven. Er werden ook sporen van springstoffen gevonden, zegt de openbaar aanklager.
2 uur geledenVATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo mag het ziekenhuis in Rome zaterdag verlaten, waar hij deze week aan longkanker is geopereerd. Volgens zijn artsen is hij voldoende hersteld van de ingreep, zo maakt het Vaticaan bekend.
3 uur geledenKYIV (ANP) - De Amerikaanse versoepeling van de sancties tegen Rusland zal volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky alleen maar leiden tot meer aanvallen op zijn land. Hij spreekt van "beloningen" voor de Russische president Vladimir Poetin.
3 uur geleden