Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FBI ziet bestorming Capitool als binnenlands terrorisme

FBI ziet bestorming Capitool als binnenlands terrorisme

WASHINGTON (ANP/RTR) - De FBI ziet de bestorming van het Capitool als binnenlands terrorisme. Zo'n achthonderd aanhangers van toenmalig president Donald Trump drongen op 6 januari het parlementsgebouw in Washington binnen.

Na de bestorming, waarbij vijf doden vielen, verklaarden Trump-aanhangers dat een deel van de relschoppers in werkelijkheid niet tot de achterban van de president behoorde. Er is geen bewijs dat nep-aanhangers betrokken waren bij de bestorming, zegt FBI-directeur Chris Wray. De FBI is een federale politiedienst.

De directeur heeft tegenover een senaatscommissie verklaard dat in de Amerikaanse democratie geen plek is voor het binnenlands terrorisme. "Het tolereren ervan zou een aanfluiting zijn voor de rechtsstaat van ons land."

De bestorming vond plaats op de dag waarop het parlement (Congres) de uitslag van de presidentsverkiezingen moest bekrachtigen. Trump riep uit onvrede over de verkiezingsuitslag zijn aanhangers op naar het Capitool te gaan. Meer dan 10.000 aanhangers gaven gehoor aan die oproep.

Tegen meer dan 250 relschoppers zijn aanklachten ingediend, onder meer voor het aanvallen van de politie en het belemmeren van het werk van het Congres. Tot heden is niemand aangehouden voor de dood van een agent in het Capitool.

Meer uit Buitenland

Oekraïne: Rusland heeft aanval uitgevoerd bij grens met Polen

KYIV (ANP) - Rusland heeft volgens Oekraïne een aanval uitgevoerd nabij de Oekraïens-Poolse grens. Minister Andri Sybiha van Buitenlandse Zaken spreekt op X van "barbaarse aanvallen" die niet alleen op zijn land gericht zijn, maar ook op de Europese Unie en de NAVO. Hij grijpt het voorval aan om om meer steun te vragen.

18 minuten geleden
CSU-leider steunt Merz als leider van christendemocratisch blok

BERLIJN (ANP) - De invloedrijke Duitse christendemocraat Markus Söder steunt bondskanselier Friedrich Merz. Hij zegt in een interview met de krant Bild dat hij vindt dat zijn partijgenoten achter hem moeten staan. Söder is de leider van CSU, de Beierse zusterpartij van Merz' CDU.

1 uur geleden
Dode en tientallen vermisten na zinken veerboot bij Vanuatu

PORT VILA (ANP/AFP) - De autoriteiten van eilandstaat Vanuatu werken aan een grootscheepse zoektocht naar dertig opvarenden van een gezonken veerboot. De boot zonk in een ruwe zee tussen twee eilanden. Vijftien passagiers wisten te ontkomen. Reddingswerkers hebben één lichaam geborgen.

3 uur geleden
Honderden arrestaties bij herdenking slachtoffers Pinochet

SANTIAGO (ANP/AFP) - Tijdens een herdenking van de slachtoffers van de dictatuur van Augusto Pinochet, zijn vrijdag in Chili bijna driehonderd mensen gearresteerd. Dat maakten de Chileense autoriteiten zaterdag bekend.

3 uur geleden
Houthi's melden aanval op militaire basis in Saudi-Arabië

SHARURA (ANP/AFP/DPA) - De Houthi's hebben met drones en raketten een militaire basis in het zuiden van Saudi-Arabië aangevallen. Volgens een militaire woordvoerder van de door Iran gesteunde groepering was de aanval gericht op wapendepots en commandocentra.

3 uur geleden
Indonesische veerboot met bijna 250 opvarenden in problemen

JAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Een Indonesisch passagiersschip met 243 mensen aan boord is in problemen geraakt tijdens slecht weer op de Javazee. Volgens reddingsdiensten zijn met behulp van boten in de omgeving 103 opvarenden geëvacueerd. Eén passagier zou het niet overleefd hebben.

3 uur geleden
Vooralsnog geen aanwijzing voor opzet bij ontsporing Franse trein

ROUEN (ANP/AFP) - Er zijn geen aanwijzingen dat bij de ontsporing van een trein in het noorden van Frankrijk vrijdag sprake was van opzet, melden de lokale autoriteiten zaterdagavond.

12 uur geleden