Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FBI ziet bestorming Capitool als binnenlands terrorisme

FBI ziet bestorming Capitool als binnenlands terrorisme

WASHINGTON (ANP/RTR) - De FBI ziet de bestorming van het Capitool als binnenlands terrorisme. Zo'n achthonderd aanhangers van toenmalig president Donald Trump drongen op 6 januari het parlementsgebouw in Washington binnen.

Na de bestorming, waarbij vijf doden vielen, verklaarden Trump-aanhangers dat een deel van de relschoppers in werkelijkheid niet tot de achterban van de president behoorde. Er is geen bewijs dat nep-aanhangers betrokken waren bij de bestorming, zegt FBI-directeur Chris Wray. De FBI is een federale politiedienst.

De directeur heeft tegenover een senaatscommissie verklaard dat in de Amerikaanse democratie geen plek is voor het binnenlands terrorisme. "Het tolereren ervan zou een aanfluiting zijn voor de rechtsstaat van ons land."

De bestorming vond plaats op de dag waarop het parlement (Congres) de uitslag van de presidentsverkiezingen moest bekrachtigen. Trump riep uit onvrede over de verkiezingsuitslag zijn aanhangers op naar het Capitool te gaan. Meer dan 10.000 aanhangers gaven gehoor aan die oproep.

Tegen meer dan 250 relschoppers zijn aanklachten ingediend, onder meer voor het aanvallen van de politie en het belemmeren van het werk van het Congres. Tot heden is niemand aangehouden voor de dood van een agent in het Capitool.

Meer uit Buitenland

Macron steunt referenda over sociale en economische hervormingen

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft zich voorstander verklaard van het houden van meerdere referenda op één dag, zodat kiezers kunnen beslissen over "belangrijke" sociale en economische hervormingen. Dat zei hij dinsdagavond laat tegen televisiezender TF1.

4 uur geleden
Rechter VS: Trump kan oude oorlogswet gebruiken voor deportaties

PITTSBURGH (ANP) - Een rechter in de Amerikaanse staat Pennsylvania heeft geoordeeld dat de regering de Alien Enemies Act, een oorlogswet uit 1798, kan gebruiken om de deportatie van vermeende Venezolaanse bendeleden in de staat te versnellen. Dat melden Amerikaanse media.

4 uur geleden
VN hekelen plan Israël voor hulp aan Gazastrook als vijgenblad

NEW YORK/PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De noodhulpcoördinator van de Verenigde Naties heeft een Israëlisch plan voor de distributie van hulp in de Palestijnse Gazastrook gehekeld als een "cynische bijzaak, een opzettelijke afleiding, een vijgenblad voor verder geweld en ontheemding". Volgens de Britse diplomaat Tom Fletcher wil Israël het gebied liever ontvolken.

7 uur geleden
De Niro krijgt ere-Palm: we vechten voor onze democratie

CANNES (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert De Niro heeft op de openingsavond van het Filmfestival van Cannes hard uitgehaald naar de Amerikaanse president Donald Trump en de manier waarop die de democratie en de kunstwereld bedreigt. De Niro kreeg het podium omdat hij een ere-Palm in ontvangst mocht nemen voor zijn volledige oeuvre. De prijs werd hem overhandigd door Leonardo DiCaprio.

8 uur geleden
Ook achterblijver Luxemburg nog dit jaar naar NAVO-budgetnorm

LUXEMBURG (ANP) - Ook Luxemburg, een van de hekkensluiters in de NAVO, wil nog dit jaar aan de NAVO-afspraken over defensiebudgetten voldoen. Het kleine NAVO-land wilde daarvoor eigenlijk tot 2030 de tijd nemen.

8 uur geleden
Luchtaanval Israël doodt bekende Palestijnse journalist

CAIRO/GAZA (ANP/RTR/AFP) - Door een Israëlische luchtaanval op een ziekenhuis in de Gazastrook is een bekende Palestijnse journalist gedood die door Israël ervan werd beschuldigd samen te werken met de Palestijnse beweging Hamas. Hij lag gewond in een ziekenhuis in het zuidelijke Khan Younis na een eerdere aanval, aldus het gezondheidsministerie in het gebied.

9 uur geleden
Vakbond België zendt reclame uit in protest tegen Israël op ESF

BRUSSEL (ANP) - De Belgische socialistische vakbond ACOD heeft dinsdag herhaaldelijk een campagnefilmpje Speak up for Palestine uitgezonden op VRT 1, waar ook het Eurovisie Songfestival wordt uitgezonden. De bond deed dat uit protest tegen de deelname van Israël aan het muziekevenement, meldde het Belgische VRT NWS.

10 uur geleden