FBI waarschuwt voor nepnieuws uit naam van FBI
WASHINGTON (ANP) - De FBI waarschuwt dat er nepverklaringen en nepfilmpjes worden verspreid uit naam van het agentschap. Daarin wordt beweerd dat er gewelddadige incidenten dreigen en dat er problemen zijn met stemmachines. Wie erachter zou kunnen zitten, vermeldt de FBI niet.
De FBI zegt te weten van drie voorbeelden van het misbruik van de naam en het logo van de dienst om desinformatie te verspreiden. Een daarvan is een geschreven verklaring waarin mensen en media worden opgeroepen om geen informatie te publiceren over geweld op stembureaus, omdat de aanvallen daardoor ernstiger zouden worden.
De andere voorvallen zijn allebei filmpjes. In een daarvan worden scholen opgeroepen om dicht te blijven, omdat de kans op schietpartijen door de verkiezingen toegenomen zou zijn. In een ander filmpje wordt gesteld dat de FBI 9000 meldingen van problemen met stemmachines ontvangen zou hebben. Beide filmpjes zijn nep, benadrukt de FBI.
"Pogingen om mensen te misleiden met desinformatie over dreigingsinschattingen en activiteiten van de FBI hebben als doel om ons democratisch proces te ondermijnen en het vertrouwen in het kiessysteem te ondergraven", schrijft de federale dienst in een persverklaring.
Meer uit Buitenland
CAPE CANAVERAL (ANP/AFP/DPA) - Een nieuw team astronauten is aangekomen op het ruimtestation ISS. Dat blijkt uit beelden die de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA zaterdag vrijgaf.
59 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Het parket van Parijs richt een team op voor onderzoek naar zedendelinquent Jeffrey Epstein. De focus ligt daarbij op mogelijke misdrijven waarbij Fransen betrokken zijn.
4 uur geledenBERN (ANP/AFP) - Oman faciliteert volgende week het overleg tussen de Verenigde Staten en Iran in het Zwitserse Genève. "Zwitserland verwelkomt en ondersteunt deze gesprekken", aldus het Zwitserse ministerie van Buitenlandse Zaken.
6 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Gewapende mannen hebben meer dan veertig mensen gedood bij drie nieuwe aanvallen op dorpen in Nigeria, zo vertelde een humanitaire bron zaterdag aan AFP.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse rechters hebben sinds oktober in minstens 4421 zaken bepaald dat de immigratiedienst (ICE) migranten onrechtmatig heeft vastgezet. Persbureau Reuters meldt dit op basis van rechtbankdocumenten.
7 uur geledenMÜNCHEN (ANP/AFP) - Naar schatting 200.000 mensen zijn volgens de politie in München op de been om te demonstreren tegen het regime in Iran. De betoging is op de Theresienwiese, een groot evenemententerrein waar in de herfst ook het Oktoberfest plaatsvindt.
10 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De conservatieve eurosceptische Hongaarse premier Viktor Orbán heeft in zijn jaarlijkse rede over de toestand van het land beloofd dat "2026 een jaar van overwinning zal zijn voor gezinnen, zijn partij Fidesz en voor Hongarije". In april zijn er verkiezingen. Orbán werd sinds 1998 vijf keer premier na grote verkiezingsoverwinningen. Maar volgens opiniepeilingen maakt de oppositie nu kans onder leiding van Peter Magyar om Orbán te verslaan.
11 uur geleden