FBI waarschuwt voor nepnieuws uit naam van FBI
WASHINGTON (ANP) - De FBI waarschuwt dat er nepverklaringen en nepfilmpjes worden verspreid uit naam van het agentschap. Daarin wordt beweerd dat er gewelddadige incidenten dreigen en dat er problemen zijn met stemmachines. Wie erachter zou kunnen zitten, vermeldt de FBI niet.
De FBI zegt te weten van drie voorbeelden van het misbruik van de naam en het logo van de dienst om desinformatie te verspreiden. Een daarvan is een geschreven verklaring waarin mensen en media worden opgeroepen om geen informatie te publiceren over geweld op stembureaus, omdat de aanvallen daardoor ernstiger zouden worden.
De andere voorvallen zijn allebei filmpjes. In een daarvan worden scholen opgeroepen om dicht te blijven, omdat de kans op schietpartijen door de verkiezingen toegenomen zou zijn. In een ander filmpje wordt gesteld dat de FBI 9000 meldingen van problemen met stemmachines ontvangen zou hebben. Beide filmpjes zijn nep, benadrukt de FBI.
"Pogingen om mensen te misleiden met desinformatie over dreigingsinschattingen en activiteiten van de FBI hebben als doel om ons democratisch proces te ondermijnen en het vertrouwen in het kiessysteem te ondergraven", schrijft de federale dienst in een persverklaring.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
3 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.
8 uur geledenTORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
14 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
14 uur geleden