Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FBI: verdachte New Orleans is Amerikaan, had IS-vlag in auto

FBI: verdachte New Orleans is Amerikaan, had IS-vlag in auto

NEW ORLEANS (ANP) - De FBI bevestigt dat de verdachte van de aanslag in New Orleans de 42-jarige Shamsud-Din Jabbar is. Hij heeft de Amerikaanse nationaliteit en komt uit Texas, staat in een verklaring. De FBI meldt ook dat een vlag van terreurorganisatie Islamitische Staat is aangetroffen in het voertuig waarmee de man op mensen inreed.

Daarnaast lagen in het voertuig ook wapens en een mogelijk explosief, zegt de landelijke recherchedienst. Op de plek van de aanval, het onder toeristen populaire French Quarter, zijn ook andere mogelijke explosieven gevonden. Experts van de FBI werken samen met de lokale autoriteiten om te bekijken hoe gevaarlijk die voorwerpen zijn.

De naam van de verdachte en andere informatie was al uitgelekt via anonieme bronnen in Amerikaanse media. De FBI zet zich in om mogelijke handlangers van Jabbar te identificeren. Ook wordt nog bekeken of hij daadwerkelijk banden had met terreurorganisaties en hoe hij aan zijn auto kwam. De dienst omschrijft de wagen die is gebruikt om in te rijden op mensen als een pick-uptruck van Ford, die kennelijk gehuurd is.

Door de aanslag in New Orleans vielen zeker tien doden en raakten tientallen mensen gewond. De verdachte zou eerst met een auto zijn ingereden op mensen. Daarna stapte hij uit en begon hij te schieten op de politie, zegt de FBI. Agenten schoten terug en Jabbar zou ter plekke zijn overleden. Twee politiemensen raakten gewond en worden in het ziekenhuis behandeld.

Meer uit Buitenland

Wereld moet zich niet laten intimideren door Israël, zegt VN-chef

NEW YORK (ANP/AFP) - VN-secretaris-generaal António Guterres heeft vrijdag gezegd dat de wereld zich niet moet laten "intimideren" door Israël en de dreiging van verdere kolonisering van de bezette Westelijke Jordaanoever.

3 minuten geleden
Verstoringen op Brussels Airport na cyberaanval

BRUSSEL (ANP) - Een cyberaanval op de IT-dienstverlener van de check-in- en boardingsystemen heeft vrijdagavond het vliegverkeer op meerdere Europese luchthavens, waaronder Brussels Airport, verstoord. Daardoor kan er in Brussel alleen nog handmatig worden ingecheckt en geboard, wat zorgt voor forse vertragingen en annuleringen, meldde de luchthaven zaterdag.

4 minuten geleden
Ook Brazilië wil zich aansluiten bij genocidezaak tegen Israël

DEN HAAG (ANP) - Brazilië heeft een verzoek ingediend bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) om zich aan te sluiten bij de genocidezaak tegen Israël. Die is aangespannen door Zuid-Afrika. Volgens dat land schendt Israël het internationale genocideverdrag door het optreden van de krijgsmacht in de Gazastrook.

9 uur geleden
Europese landen veroordelen schending luchtruim Estland

BERLIJN/LONDEN/PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Europese landen reageren boos op de door Estland gemelde schending van het luchtruim van twaalf minuten door drie Russische gevechtsvliegtuigen. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul noemde het "onacceptabel" en zei dat de NAVO klaar is om zichzelf te verdedigen.

10 uur geleden
Estland belegt zeldzaam NAVO-spoedoverleg om Russische jets

BRUSSEL (ANP) - Estland grijpt, net als Polen vorige week, naar een weinig gebruikt NAVO-artikel voor spoedoverleg van het bondgenootschap bij gevaar. Het land wil het binnendringen van zijn luchtruim door Russische gevechtsvliegtuigen zo bespreken. Vorige week deed Polen hetzelfde nadat Russische drones het land waren binnengevlogen.

11 uur geleden
Polen meldt Russische vliegtuigen over zone bij booreiland

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse kustwacht heeft gemeld dat er boven de Oostzee, boven een Pools booreiland, vrijdag twee Russische gevechtsvliegtuigen hebben gevlogen. Die deden dat laag door een 'veiligheidszone' heen die voor het platform van de onderneming Petrobaltic was uitgeroepen.

11 uur geleden
Zelensky wil weer wapens gaan exporteren

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat hij met een strategie komt om "geleide wapens" te gaan exporteren, voornamelijk naar Europese landen en de VS. Hij zei dat een programma voor de uitvoer van wapens Oekraïne meer inkomsten biedt en geld vrijmaakt voor het kopen van de drones die het nodig heeft voor de verdediging van het luchtruim.

11 uur geleden