FBI sluit meer betrokkenen bij aanslag New Orleans uit
NEW ORLEANS (ANP) - De FBI en de politie van New Orleans geloven niet langer dat er andere verdachten direct betrokken waren bij de aanslag rond de jaarwisseling in New Orleans. Dat meldde het stadsbestuur tijdens een persconferentie. Bij de aanslag kwamen vijftien mensen om en vielen tientallen gewonden.
Na nauwkeurige bestudering van alle bewakingsbeelden concludeerden rechercheurs dat de verdachte, de 42-jarige legerveteraan Shamsud-Din Jabbar, zelf explosieven in het gebied plaatste en zich vervolgens omkleedde. Die kleren werden in het voertuig gevonden, aldus de FBI, die het nog lopende onderzoek leidt.
De FBI onderzoekt nog of Jabbar voorafgaand aan de aanval mensen sprak of berichten stuurde. Vaststaat dat Jabbar voor de aanslag in op sociale media geplaatste video's zijn steun uitsprak voor terreurorganisatie Islamitische Staat (IS), aldus de FBI. Een vlag van die groep was eerder al aangetroffen in het voertuig dat Jabbar gebruikte voor de aanslag.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.
2 uur geledenGAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het mysterieuze cadeau dat de Amerikaanse president Donald Trump claimt van Iran te hebben gekregen, was de veilige doorgang van een aantal tankers door de Straat van Hormuz. Dat vertellen een Arabische en Amerikaanse functionaris aan de Israëlische nieuwssite The Times of Israel.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - De twee minderjarigen die werden opgepakt voor een brandstichting vlak bij de Joodse wijk van Antwerpen, zijn door de jeugdrechter in een gesloten instelling geplaatst. De twee worden beschuldigd van opzettelijke brandstichting en deelname aan activiteiten van een terroristische groepering.
9 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigt Rusland van een poging de Verenigde Staten te chanteren tijdens de oorlog met Iran. De Russen zouden hebben aangeboden geen militaire inlichtingen met Iran meer te delen als de VS hun inlichtingensteun aan Oekraïne stopzetten.
9 uur geleden