Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FBI sluit meer betrokkenen bij aanslag New Orleans uit

FBI sluit meer betrokkenen bij aanslag New Orleans uit

NEW ORLEANS (ANP) - De FBI en de politie van New Orleans geloven niet langer dat er andere verdachten direct betrokken waren bij de aanslag rond de jaarwisseling in New Orleans. Dat meldde het stadsbestuur tijdens een persconferentie. Bij de aanslag kwamen vijftien mensen om en vielen tientallen gewonden.

Na nauwkeurige bestudering van alle bewakingsbeelden concludeerden rechercheurs dat de verdachte, de 42-jarige legerveteraan Shamsud-Din Jabbar, zelf explosieven in het gebied plaatste en zich vervolgens omkleedde. Die kleren werden in het voertuig gevonden, aldus de FBI, die het nog lopende onderzoek leidt.

De FBI onderzoekt nog of Jabbar voorafgaand aan de aanval mensen sprak of berichten stuurde. Vaststaat dat Jabbar voor de aanslag in op sociale media geplaatste video's zijn steun uitsprak voor terreurorganisatie Islamitische Staat (IS), aldus de FBI. Een vlag van die groep was eerder al aangetroffen in het voertuig dat Jabbar gebruikte voor de aanslag.

Meer uit Buitenland

Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

32 minuten geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

2 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

2 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

2 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Libanon meldt doden na Israëlische luchtaanval in het zuiden

BEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Poetin ziet nog geen reden om Zelensky persoonlijk te spreken

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.

9 uur geleden