FBI onderzoekt reizen van aanslagpleger New Orleans buiten VS
NEW ORLEANS (ANP/RTR) - De FBI onderzoekt reizen naar Egypte en Canada van de vermoedelijke dader van de aanslag op nieuwjaarsdag in New Orleans. Dat vertelde een FBI-functionaris zondag tijdens een persconferentie. Bij die aanslag kwamen vijftien mensen om, onder wie de vermoedelijke dader zelf, die na een vuurgevecht met de politie overleed.
Shamsud-Din Jabbar, een 42-jarige oud-gediende van het Amerikaanse leger die trouw had gezworen aan de extremistische groep Islamitische Staat, was de vermoedelijke dader. Volgens de FBI handelde hij alleen. Het agentschap onderzoekt nu wat Jabbar van 22 juni tot 3 juli 2023 in de Egyptische hoofdstad Caïro deed en van 10 tot 13 juli in het Canadese Ontario. De FBI wil onder meer weten met wie Jabbar daar sprak en of de reizen verband hielden met de aanslag in New Orleans.
De FBI zei ook dat Jabbar in de maanden voorafgaand aan de aanval minstens twee keer naar New Orleans reisde, één keer in oktober en nog eens in november. De verdachte verbleef in die tijd in een huurhuis in New Orleans, zei de FBI, waar hij video's maakte in het French Quarter, de wijk waar de aanslag op nieuwjaarsdag plaatsvond.
Ook onderzoekt de FBI of recente bezoeken van Jabbar aan de steden Houston, Atlanta en Tampa verband houden met de aanslag.
Meer uit Buitenland
Warschau (ANP/RTR) - Polen heeft een Russisch verkenningsvliegtuig boven de Oostzee, ook wel Baltische Zee genoemd, onderschept. "Het vliegtuig vloog dicht bij de grens van het Poolse luchtruim", aldus de krijgsmacht. Poolse straaljagers hebben het vliegtuig onderschept, geïdentificeerd en uit het gebied geëscorteerd.
55 minuten geledenARKANSAS (ANP/RTR) - Bij de kerstavondtrekking van de Powerball-jackpot in de Verenigde Staten is de jackpot van 1,8 miljard dollar (ruim 1,5 miljard euro) gevallen op een lot dat verkocht is in de staat Arkansas. Het is de op een na hoogste loterij-jackpot ooit die gewonnen is in de VS. In 2022 won iemand 2,04 miljard dollar (1,7 miljard euro).
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/RTR) - In zijn kerstpreek op eerste kerstdag hekelde paus Leo de omstandigheden voor de Palestijnen in Gaza. Leo XIV viert zijn eerste kerst als paus.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Door een nachtelijke Oekraïense droneaanval op de Russische havenstad Temrjoek zijn tanks met olieproducten in brand gevlogen. Dat meldden de autoriteiten van de stad aan de Zee van Azov.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is woedend over de kritiek van westerse landen op de goedkeuring van nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever. De regering vindt dat er sprake is van discriminatie jegens Joden.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De vraag naar vuurwerk voor oudejaarsavond in Duitsland stijgt. Ondanks de toenemende kritiek op de sector en oproepen tot strengere beperkingen zien vuurwerkfabrikanten en de branchevereniging het aanbod groeien.
4 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben 115 mensen opgepakt die worden verdacht van het beramen van aanslagen voor IS tijdens de kerst- en nieuwjaarsvieringen in het land.
5 uur geleden