Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FBI onderzoekt reizen van aanslagpleger New Orleans buiten VS

FBI onderzoekt reizen van aanslagpleger New Orleans buiten VS

NEW ORLEANS (ANP/RTR) - De FBI onderzoekt reizen naar Egypte en Canada van de vermoedelijke dader van de aanslag op nieuwjaarsdag in New Orleans. Dat vertelde een FBI-functionaris zondag tijdens een persconferentie. Bij die aanslag kwamen vijftien mensen om, onder wie de vermoedelijke dader zelf, die na een vuurgevecht met de politie overleed.

Shamsud-Din Jabbar, een 42-jarige oud-gediende van het Amerikaanse leger die trouw had gezworen aan de extremistische groep Islamitische Staat, was de vermoedelijke dader. Volgens de FBI handelde hij alleen. Het agentschap onderzoekt nu wat Jabbar van 22 juni tot 3 juli 2023 in de Egyptische hoofdstad Caïro deed en van 10 tot 13 juli in het Canadese Ontario. De FBI wil onder meer weten met wie Jabbar daar sprak en of de reizen verband hielden met de aanslag in New Orleans.

De FBI zei ook dat Jabbar in de maanden voorafgaand aan de aanval minstens twee keer naar New Orleans reisde, één keer in oktober en nog eens in november. De verdachte verbleef in die tijd in een huurhuis in New Orleans, zei de FBI, waar hij video's maakte in het French Quarter, de wijk waar de aanslag op nieuwjaarsdag plaatsvond.

Ook onderzoekt de FBI of recente bezoeken van Jabbar aan de steden Houston, Atlanta en Tampa verband houden met de aanslag.

Meer uit Buitenland

Trump op dit moment niet bereid om deal te sluiten met Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is momenteel niet bereid om een akkoord te sluiten om de oorlog met Iran te beëindigen. Dat zegt Trump in een verklaring tegen NBC News.

19 minuten geleden
Iraanse Revolutionaire Garde zweert Netanyahu te zullen doden

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen de Israëlische premier Benjamin Netanyahu als doelwit te nemen in de aanhoudende oorlog tussen Israël en de Verenigde Staten.

1 uur geleden
Oegandese oppositieleider Bobi Wine ontvlucht land

KAMPALA (ANP/AFP) - De Oegandese oppositieleider Bobi Wine is Oeganda ontvlucht. Hij zat sinds januari ondergedoken, nadat hij had gezegd dat er gefraudeerd was bij de presidentsverkiezingen. Zittend president Yoweri Museveni werd uitgeroepen tot winnaar.

12 uur geleden
Trump wil dat meer landen oorlogsschepen naar Golfregio sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft andere landen opgeroepen om oorlogsschepen naar de Golfregio te sturen. Hij wil dat ze meehelpen om ervoor te zorgen dat olieschepen ongehinderd door de belangrijke Straat van Hormuz bij Iran kunnen varen.

13 uur geleden
Meer dan zestig doden bij aanhoudende overstromingen in Kenia

NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.

14 uur geleden
Haaretz: Israël en Libanon praten komende dagen over aanvallen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.

16 uur geleden
Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas (96) overleden

STARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.

17 uur geleden