Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FBI onderzoekt reizen van aanslagpleger New Orleans buiten VS

FBI onderzoekt reizen van aanslagpleger New Orleans buiten VS

NEW ORLEANS (ANP/RTR) - De FBI onderzoekt reizen naar Egypte en Canada van de vermoedelijke dader van de aanslag op nieuwjaarsdag in New Orleans. Dat vertelde een FBI-functionaris zondag tijdens een persconferentie. Bij die aanslag kwamen vijftien mensen om, onder wie de vermoedelijke dader zelf, die na een vuurgevecht met de politie overleed.

Shamsud-Din Jabbar, een 42-jarige oud-gediende van het Amerikaanse leger die trouw had gezworen aan de extremistische groep Islamitische Staat, was de vermoedelijke dader. Volgens de FBI handelde hij alleen. Het agentschap onderzoekt nu wat Jabbar van 22 juni tot 3 juli 2023 in de Egyptische hoofdstad Caïro deed en van 10 tot 13 juli in het Canadese Ontario. De FBI wil onder meer weten met wie Jabbar daar sprak en of de reizen verband hielden met de aanslag in New Orleans.

De FBI zei ook dat Jabbar in de maanden voorafgaand aan de aanval minstens twee keer naar New Orleans reisde, één keer in oktober en nog eens in november. De verdachte verbleef in die tijd in een huurhuis in New Orleans, zei de FBI, waar hij video's maakte in het French Quarter, de wijk waar de aanslag op nieuwjaarsdag plaatsvond.

Ook onderzoekt de FBI of recente bezoeken van Jabbar aan de steden Houston, Atlanta en Tampa verband houden met de aanslag.

Meer uit Buitenland

Trump noemt Iraans vredesvoorstel volkomen onacceptabel

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.

1 uur geleden
Iraans voorstel aan VS eist einde oorlog en opheffing sancties

TEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.

1 uur geleden
Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

5 uur geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

9 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

10 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

11 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

12 uur geleden