'FBI onderzoekt grote Twitterhack'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse landelijke politiedienst FBI leidt een onderzoek naar de grote hack bij berichtendienst Twitter. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het Amerikaanse parlement eist ondertussen opheldering van de firma over het opzienbarende veiligheidsincident. Twitter moet over een week tekst en uitleg komen geven.
Hackers kaapten op de berichtensite de accounts van grote bedrijven en bekende Amerikanen. Die gebruikten ze om mensen te verleiden bitcoins over te maken. Ze namen onder meer de accounts over van rapper Kanye West en zakenmensen als Bill Gates, Jeff Bezos en Elon Musk.
Mensen kregen de oproep om bitcoins over te maken naar een virtuele rekening om meer bitcoins terug te krijgen. Experts zeggen dat de daders met toegang tot accounts van prominente Amerikanen nog veel meer chaos hadden kunnen zaaien.
Het is nog onduidelijk hoe de daders precies de controle hebben overgenomen over de Twitteraccounts. Twitter zei eerder dat ze mogelijk via een of meerdere medewerkers toegang hebben gekregen.
Niet alleen de Amerikaanse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld. In Nederland liet het Nationaal Cyber Security Centrum van het ministerie van Justitie en Veiligheid weten onderzoek te doen naar "de situatie rond Twitter".
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De NAVO zegt te kijken of zij de bescherming van de Zwarte Zee moet opschroeven. NAVO-landen aan die zee zouden dat graag zien nu de oorlog van Rusland tegen Oekraïne daar weer vaker ook koopvaardijschepen raakt.
27 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Het Hongaarse parlement heeft een aantal omstreden anti-lhbtiq+-maatregelen uit een wet van oud-premier Viktor Orbán teruggedraaid. Daardoor is het niet langer verboden om bijvoorbeeld stellen van gelijk geslacht te tonen in films, televisieseries en boeken als die ook beschikbaar zijn voor kinderen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De bekende Zweedse klimaatactivist Greta Thunberg heeft zich in Frankrijk aangesloten bij de grootschalige scholierenprotesten. Ze zei tegen BFMTV "trots" te zijn op de scholieren die ondanks een volgens haar "extreem gewelddadige politie" weigeren om op te geven.
2 uur geledenSOFIA (ANP/RTR) - Voor de kust van Bulgarije zijn twee schepen geraakt door drones, meldt de Bulgaarse premier Rumen Radev. Een van de twee is gezonken. Radev zegt nog geen duidelijk bewijs te hebben gezien, maar te vermoeden dat Rusland achter de aanvallen zit.
3 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Ierse minister Thomas Byrne (Europese Zaken) noemt de eerste reacties op zijn onderhandelingsbox over de meerjarenbegroting "zoals verwacht". Volgens hem ligt er met het nieuwe Ierse voorstel "daadwerkelijk een basis voor onderhandelingen". Het is volgens Byrne noodzakelijk om voor het eind van dit jaar tot een akkoord te komen. Dat zei Byrne dinsdag voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Europese Zaken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump gelooft niet dat China en Rusland hulp bieden aan Iran. "Als ze dat al doen, is het van een heel laag niveau, maar ik geloof niet dat ze überhaupt hulp bieden", aldus Trump in een bericht op Truth Social. "Ze hebben te veel te verliezen, we zouden er snel achter komen."
5 uur geledenIGUAZÚ (ANP/AFP) - De Iguazú-watervallen in het noorden van Argentinië gaan dicht voor toeristen, zo meldde het gelijknamige nationale park maandag. De maatregel is uit voorzorg genomen, omdat de waterafvoer van de rivier Iguazú inmiddels op ongeveer 12.000 kubieke meter per seconde ligt. Dat is meer dan zes keer het gemiddelde niveau.
9 uur geleden