'FBI onderzoekt grote Twitterhack'
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse landelijke politiedienst FBI leidt een onderzoek naar de grote hack bij berichtendienst Twitter. Dat zeggen twee ingewijden tegen persbureau Reuters. Het Amerikaanse parlement eist ondertussen opheldering van de firma over het opzienbarende veiligheidsincident. Twitter moet over een week tekst en uitleg komen geven.
Hackers kaapten op de berichtensite de accounts van grote bedrijven en bekende Amerikanen. Die gebruikten ze om mensen te verleiden bitcoins over te maken. Ze namen onder meer de accounts over van rapper Kanye West en zakenmensen als Bill Gates, Jeff Bezos en Elon Musk.
Mensen kregen de oproep om bitcoins over te maken naar een virtuele rekening om meer bitcoins terug te krijgen. Experts zeggen dat de daders met toegang tot accounts van prominente Amerikanen nog veel meer chaos hadden kunnen zaaien.
Het is nog onduidelijk hoe de daders precies de controle hebben overgenomen over de Twitteraccounts. Twitter zei eerder dat ze mogelijk via een of meerdere medewerkers toegang hebben gekregen.
Niet alleen de Amerikaanse autoriteiten hebben een onderzoek ingesteld. In Nederland liet het Nationaal Cyber Security Centrum van het ministerie van Justitie en Veiligheid weten onderzoek te doen naar "de situatie rond Twitter".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft nieuwe aanvallen op Iran aangekondigd. De VS gaan een verijdelde aanval met ballistische raketten op Amerikaanse troepen in Jordanië vergelden, zei de Amerikaanse president in grove bewoordingen tegen FOX News.
13 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - België stuurt materieel en militairen naar Frankrijk om te helpen met de bestrijding van de natuurbranden, meldt minister van Defensie Theo Francken. Twee brandweerwagens, negen waterbevoorradingswagens en 29 militairen zijn onderweg naar het zuidwesten van Frankrijk.
16 minuten geledenMADRID (ANP/AFP/DPA) - Inwoners van de Spaanse regio Ávila die moesten evacueren wegens een bosbrand, mogen allemaal weer terug naar huis. De Spaanse regering heeft besloten het evacuatiebevel per direct in te trekken.
36 minuten geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk wijst journalist en voormalig chef van de Franse dependance van Russia Today, Xenia Fedorova, uit. Dat meldt persbureau AFP op gezag van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Fedorova werd sterk bekritiseerd om haar optredens in Franse media.
1 uur geledenCARPENTRAS/ORANGE (ANP/AFP) - Na de vondst van de stoffelijke resten van vijf zuigelingen in een appartement in het Franse Orange zijn de moeder en haar partner woensdag in voorlopige hechtenis genomen. Justitie heeft bekendgemaakt dat het een onderzoek is begonnen "naar moord op een kind van jonger dan vijftien jaar oud".
1 uur geledenNICOSIA (ANP/AFP) - VN-chef António Guterres wil gesprekken over het slepende diplomatiek-geografische conflict over Cyprus hervatten. Die eilandstaat in de Middellandse Zee is al jaren een discussiepunt tussen de Cypriotische autoriteiten, Griekenland, Turkije en het Verenigd Koninkrijk. Die laatste twee landen hebben nog altijd de regie over delen van Cyprus, nadat het eiland in 1960 onafhankelijk was geworden van de Britse kolonisator.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gevraagd om een 'winterpakket' aan Patriots. Deze luchtafweerraketten zijn belangrijk bij het afslaan van Russische aanvallen. Zelensky waarschuwt al langer dat de Oekraïense voorraad Patriots dreigt op te raken.
3 uur geleden