Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FBI heeft telefoon aanslagpleger Trump in handen

FBI heeft telefoon aanslagpleger Trump in handen

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De FBI heeft de telefoon in handen van de 20-jarige Thomas Crooks, de dader van de aanslag op de voormalige Amerikaanse president Donald Trump. FBI-agent Kevin Rojek zei dat de FBI bezig was toegang te krijgen tot de informatie die daarin was opgeslagen.

De telefoon bemachtigen was een prioriteit in het zoeken naar een motief van Crooks, zei Rojek. De familie van Crooks werkt mee aan het onderzoek, aldus de FBI-agent. Functionarissen zeiden dat ze nog geen ideologie hadden geïdentificeerd die in verband kon worden gebracht met de schutter en dat ze digitaal bewijsmateriaal en de sociale media-accounts van de aanslagpleger aan het doorzoeken waren.

De FBI heeft tot nu toe meer dan 2000 tips ontvangen, zei Rojek. De FBI heeft geen bewijs gevonden dat Crooks eerder in aanraking is geweest met wetshandhavers. Ook heeft de FBI tot nu toe geen bewijs gevonden dat hij voor het incident bedreigingen heeft geuit, aldus Rojek.

Meer uit Buitenland

Europese leiders steunen in verklaring Trumps Oekraïne-standpunt

BRUSSEL (ANP) - Een groep Europese leiders heeft een gezamenlijke verklaring uitgegeven over de oorlog in Oekraïne en de pogingen van de Amerikaanse president Donald Trump om die te beëindigen. Ze schrijven Trump te steunen, maar benadrukken ook dat grenzen niet door geweld mogen worden aangepast.

1 uur geleden
21 jaar gevangenisstraf voor neerschieten Slowaakse premier Fico

BRATISLAVA (ANP/AFP) - De man die vorig jaar de Slowaakse premier Robert Fico heeft neergeschoten, heeft een gevangenisstraf van 21 jaar gekregen. Hij is veroordeeld voor onder meer terrorisme, omdat het volgens de rechter zijn bedoeling was het "goede functioneren van de regering te stoppen".

1 uur geleden
Franse oud-president Sarkozy begint aan gevangenisstraf

PARIJS (ANP/RTR/DPA) - De Franse oud-president Nicolas Sarkozy is dinsdag aangekomen bij de Parijse gevangenis waar hij een celstraf van vijf jaar moet uitzitten voor criminele samenzwering. Hij moet het hoger beroep in gevangenschap afwachten.

2 uur geleden
Takaichi verkozen tot eerste vrouwelijke premier van Japan

TOKIO (ANP/AFP/RTR) - Japan krijgt voor het eerst in de geschiedenis van het land een vrouwelijke premier. De leider van de Liberaal-Democratische Partij (LDP) Sanae Takaichi is dinsdag door een meerderheid van het parlement van het land verkozen tot premier.

4 uur geleden
CNN: deze week toch geen ontmoeting Rubio en Russische diplomaat

WASHINGTON (ANP) - Voorlopig komt er toch geen ontmoeting tussen de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en een hoge Russische diplomaat, melden bronnen aan CNN. Die ontmoeting had deze week plaats moeten vinden en een voorbode moeten zijn voor een ontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Russische collega Vladimir Poetin, kondigde Trump vorige week aan op Truth Social.

5 uur geleden
Directeur Louvre moet zich in Senaat verantwoorden

PARIJS (ANP/AFP) - De directeur van het Louvre, Laurence des Cars, wordt woensdagmiddag verhoord over de inbraak in het museum afgelopen weekend. Een culturele commissie van de Franse Senaat zal Des Cars dan om tekst en uitleg vragen.

9 uur geleden
Sloop van deel Witte Huis begonnen voor bouw balzaal

WASHINGTON (ANP/RTR) - In Washington zijn bouwvakkers maandag begonnen met de sloop van een deel van de East Wing van het Witte Huis. Op een foto die The Washington Post deelt, zijn bulldozers te zien die delen van een witte gevel neerhalen. De Amerikaanse president Donald Trump bevestigde dat de werkzaamheden zijn begonnen om zijn gewenste balzaal te kunnen bouwen.

11 uur geleden