FBI heeft telefoon aanslagpleger Trump in handen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De FBI heeft de telefoon in handen van de 20-jarige Thomas Crooks, de dader van de aanslag op de voormalige Amerikaanse president Donald Trump. FBI-agent Kevin Rojek zei dat de FBI bezig was toegang te krijgen tot de informatie die daarin was opgeslagen.
De telefoon bemachtigen was een prioriteit in het zoeken naar een motief van Crooks, zei Rojek. De familie van Crooks werkt mee aan het onderzoek, aldus de FBI-agent. Functionarissen zeiden dat ze nog geen ideologie hadden geïdentificeerd die in verband kon worden gebracht met de schutter en dat ze digitaal bewijsmateriaal en de sociale media-accounts van de aanslagpleger aan het doorzoeken waren.
De FBI heeft tot nu toe meer dan 2000 tips ontvangen, zei Rojek. De FBI heeft geen bewijs gevonden dat Crooks eerder in aanraking is geweest met wetshandhavers. Ook heeft de FBI tot nu toe geen bewijs gevonden dat hij voor het incident bedreigingen heeft geuit, aldus Rojek.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP) - Het dodental van de dubbele aardbeving die Venezuela op 24 juni trof, is opgelopen tot 3685. "Officiële cijfers per 7 juli: 3685 doden, 16.740 gewonden", aldus een verklaring van de regering, waarin geen melding werd gemaakt van het aantal vermisten. Zondag stond het aantal doden nog op 3535.
43 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft een reeks "krachtige" luchtaanvallen op Iran uitgevoerd, meldt het Amerikaanse centrale commando CENTCOM op X.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse radicaalrechtse politica Marine Le Pen stelt zich toch verkiesbaar bij de komende presidentsverkiezingen in Frankrijk in 2027. Dat maakte ze dinsdagavond bekend. Eerder op de dag werd Le Pen in hoger beroep veroordeeld voor misbruik van EU-geld. Ze kondigde aan tegen de uitspraak in cassatie te gaan.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse prins Harry vindt dat hij en de andere aanklagers in de Daily Mail-zaak geen gerechtigheid hebben gekregen. "We kwamen naar de rechtbank voor gerechtigheid en verantwoording. Maar we hebben geen van beide gekregen", liet de prins in een verklaring aan Britse media weten.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Meerdere straten in het centrum van Manhattan zijn afgesloten vanwege instortingsgevaar van een wolkenkrabber. Volgens burgemeester Zohran Mamdani van New York blijft het 37 verdiepingen tellende gebouw bewegen. Hij beschreef de situatie als ernstig en heeft een groot gebied om de toren heen afgesloten.
5 uur geledenSTRAATSBURG (ANP) - Een meerderheid van het Europees Parlement is voor toetreding van Oekraïne tot de EU, als aan alle daarvoor geldende criteria wordt voldaan. Dat werd dinsdag duidelijk in een debat hierover. De uiterst rechtse en linkse partijen zijn tegen.
5 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - Twee Hongaarse publieke omroepen zijn tijdelijk gestopt met uitzenden na een reorganisatie. Premier Péter Magyar noemt het een historische dag. "Vandaag komt er een eind aan de propaganda-uitzendingen bij publieke media." De omroepen hadden volgens hem nauwe banden met oud-premier Viktor Orbán.
6 uur geleden