FBI heeft telefoon aanslagpleger Trump in handen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De FBI heeft de telefoon in handen van de 20-jarige Thomas Crooks, de dader van de aanslag op de voormalige Amerikaanse president Donald Trump. FBI-agent Kevin Rojek zei dat de FBI bezig was toegang te krijgen tot de informatie die daarin was opgeslagen.
De telefoon bemachtigen was een prioriteit in het zoeken naar een motief van Crooks, zei Rojek. De familie van Crooks werkt mee aan het onderzoek, aldus de FBI-agent. Functionarissen zeiden dat ze nog geen ideologie hadden geïdentificeerd die in verband kon worden gebracht met de schutter en dat ze digitaal bewijsmateriaal en de sociale media-accounts van de aanslagpleger aan het doorzoeken waren.
De FBI heeft tot nu toe meer dan 2000 tips ontvangen, zei Rojek. De FBI heeft geen bewijs gevonden dat Crooks eerder in aanraking is geweest met wetshandhavers. Ook heeft de FBI tot nu toe geen bewijs gevonden dat hij voor het incident bedreigingen heeft geuit, aldus Rojek.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Een chartervliegtuig is neergestort nabij een afgelegen radarstation in het westen van Alaska. Er zaten acht mensen aan boord die allemaal omkwamen, melden de Amerikaanse strijdkrachten.
29 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP/RTR) - In Australië is een 27-jarige man aangeklaagd voor een poging tot spionage. Hij zou hebben geprobeerd Rusland te informeren over militaire activiteiten van Oekraïne. Dat meldt de Australische politie vrijdag.
51 minuten geledenHONGKONG (ANP/AFP) - Twee activisten die jaarlijks een publieke herdenking organiseerden voor het Tiananmenprotest van 1989, dat bloedig werd neergeslagen door de Chinese Communistische Partij, zijn schuldig bevonden aan opruiing. Dat werd vrijdag bekendgemaakt in een rechtbank in Hongkong.
2 uur geledenSOUTH KENT (ANP) - Nancy Kissinger, de vrouw van de Amerikaanse oud-minister van Buitenlandse Zaken Henry Kissinger, is donderdag op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt The New York Times, na bekendmaking van haar familie. Ze overleed thuis in South Kent in de staat Connecticut.
5 uur geledenPANAMA CITY (ANP) - Vanaf volgende maand zal er minder scheepvaartverkeer door het Panamakanaal gaan vanwege de droogte die wordt veroorzaakt door het weerfenomeen El Niño. Dat heeft de Panamakanaal Autoriteit donderdag bekendgemaakt. De strategische waterweg verbindt de Atlantische en de Stille Oceaan met elkaar.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - President Donald Trump wil dat er meer Amerikaanse ruimtelanceringen worden uitgevoerd. Hij ondertekende donderdag een memorandum waarin hij overheidsinstanties opdraagt maatregelen te nemen om tegen 2030 jaarlijks minstens duizend lanceringen mogelijk te maken.
7 uur geledenQAMISHLI (ANP/AFP) - De Syrisch-Koerdische leider Mazloum Abdi heeft gezegd dat de Koerdische autonome instellingen in het land volledig zijn geïntegreerd in de Syrische staat. Er breekt een nieuwe fase aan, volgens Abdi. Dit is een gevolg van onderhandelingen die leidden tot een overeenkomst tussen Damascus en de Koerden, die onder druk hun autonomie opgaven.
10 uur geleden