FBI heeft telefoon aanslagpleger Trump in handen
WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De FBI heeft de telefoon in handen van de 20-jarige Thomas Crooks, de dader van de aanslag op de voormalige Amerikaanse president Donald Trump. FBI-agent Kevin Rojek zei dat de FBI bezig was toegang te krijgen tot de informatie die daarin was opgeslagen.
De telefoon bemachtigen was een prioriteit in het zoeken naar een motief van Crooks, zei Rojek. De familie van Crooks werkt mee aan het onderzoek, aldus de FBI-agent. Functionarissen zeiden dat ze nog geen ideologie hadden geïdentificeerd die in verband kon worden gebracht met de schutter en dat ze digitaal bewijsmateriaal en de sociale media-accounts van de aanslagpleger aan het doorzoeken waren.
De FBI heeft tot nu toe meer dan 2000 tips ontvangen, zei Rojek. De FBI heeft geen bewijs gevonden dat Crooks eerder in aanraking is geweest met wetshandhavers. Ook heeft de FBI tot nu toe geen bewijs gevonden dat hij voor het incident bedreigingen heeft geuit, aldus Rojek.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR) - Rusland probeert Oekraïense droneaanvallen tegen te gaan door het satellietinternet van Starlink te verstoren. Oekraïense piloten gebruiken dat systeem vaak om hun onbemande toestellen te besturen. Dronecommandanten en piloten in het zuidelijke Zaporizja vertellen persbureau Reuters dat bij Russische plaatsen en militaire installaties jammers zijn geplaatst.
8 minuten geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is slechtgehumeurd aangetreden voor de vergadering met de NAVO-leiders op de top in Ankara. Hij haalde woedend uit naar NAVO-bondgenoten als Spanje, verwees de afspraken met Iran naar de prullenbak en herhaalde dat Groenland Amerikaans moet worden. NAVO-topman Mark Rutte probeerde hem met loftuitingen en tegenspraak bij te sturen.
9 minuten geledenANKARA (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt niets meer te maken te willen hebben met Spanje, omdat het land zo'n "vreselijke" bondgenoot zou zijn. Hij zegt daarom minister van Financiën Scott Bessent de opdracht te hebben gegeven om alle handelsbetrekkingen met Spanje te verbreken.
9 minuten geledenANKARA (ANP) - De voorlopige overeenkomst die de Verenigde Staten en Iran hadden gesloten is "voorbij", zegt president Donald Trump. Het is volgens hem "tijdverspilling" om met dat "stelletje leugenaars" te praten. Trump reageerde boos op de nieuwe vijandelijkheden tussen de beide landen. De VS voerden luchtaanvallen uit nadat Iran volgens de VS schepen in de Straat van Hormuz had bestookt.
50 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) zegt 85 Amerikaanse militaire locaties in Bahrein en Koeweit te hebben bestookt "als reactie op de schending van het staakt-het-vuren door de VS", meldt de Iraanse staatstelevisie.
1 uur geledenANKARA (ANP) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft woensdag op de NAVO-top herhaald dat Groenland "niet te koop" is. De Amerikaanse president Donald Trump zei dinsdag nog eens dat het eiland in zijn ogen zou moeten worden beheerd door de Verenigde Staten, maar daar verzet Frederiksen zich tegen.
2 uur geledenANKARA (ANP) - De Hongaarse premier Péter Magyar is van plan om van zijn land weer een betrouwbare bondgenoot te maken, zei hij op de NAVO-top in Ankara. Volgens hem staan de Hongaren pal achter de alliantie en hebben ze dat laten zien door bij de verkiezingen van april met een grote meerderheid op zijn partij te stemmen.
2 uur geleden