Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FBI-directeur Wray stapt eerder op, Trump wilde hem sowieso weg

FBI-directeur Wray stapt eerder op, Trump wilde hem sowieso weg

WASHINGTON (ANP/RTR) - De directeur van de Amerikaanse veiligheidsdienst FBI, Christopher Wray, stapt vervroegd op aan het einde van het presidentschap van Joe Biden. Toekomstig Amerikaans president Donald Trump had al aangekondigd dat hij Wray wilde ontslaan.

De FBI-directeur was in 2017 aangesteld door Trump in diens eerste termijn als president. Wray had in principe tot 2027 kunnen blijven. Trump wil hem echter vervangen door Kash Patel, een fel criticus van de landelijke recherchedienst.

Wray haalde zich de afgelopen jaren de woede van toen ex-president Trump op de hals. Zo deed de FBI onder meer een huiszoeking in Trumps landgoed Mar-a-Lago, om te kijken of daar geheime documenten aanwezig waren.

FBI-directeuren worden in principe benoemd voor een termijn van tien jaar om de dienst zoveel mogelijk onafhankelijk te houden van de politiek.

Meer uit Buitenland

Veel jongeren onder slachtoffers brand Zwitserland

CRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.

19 minuten geleden
Landen betuigen steun aan Zwitserland na fatale brand

DEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.

2 uur geleden
Macron solidair met Zwitserland na dodelijke brand

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.

3 uur geleden
Zwitserse president: moment van vreugde veranderde in tragedie

BERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.

4 uur geleden
Dode gemeld bij aanhoudende protesten in Iran

TEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.

4 uur geleden
Israël gaat verbod op hulporganisaties handhaven

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.

4 uur geleden
Zeker tien doden door ontploffing in Zwitserse bar

CRANS-MONTANA (ANP) - Bij een explosie in een bar in het Zwitserse wintersportoord Crans-Montana zijn zeker tien doden gevallen, meldt Sky News op basis van de Zwitserse politie. Ook zijn er tien gewonden. Media in Zwitserland schrijven dat er mogelijk tientallen doden zijn gevallen.

8 uur geleden