Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

FBI-agenten ontslagen die knielden tijdens George Floyd-protesten

FBI-agenten ontslagen die knielden tijdens George Floyd-protesten

WASHINGTON (ANP) - De FBI heeft twintig agenten ontslagen die vijf jaar geleden samen met demonstranten hebben geknield tijdens de protesten die waren uitgebroken na de dood van George Floyd. Dat melden Amerikaanse media zoals CNN en ABC News. De groep stond met FBI-vesten knielend op een foto uit 2020, wat tot kritiek leidde binnen de veiligheidsdienst.

De zwarte man George Floyd kwam in datzelfde jaar om het leven doordat een agent minutenlang zijn knie op zijn nek drukte. Zijn dood leidde tot een grote protestgolf tegen racisme en politiegeweld. Het knielen werd een symbool voor de protesten.

De bewuste foto van de FBI-agenten werd al langer onderzocht. De agenten zeiden eerder dat de situatie gespannen was en dat ze hadden geknield om te de-escaleren. Een intern onderzoek stelde vast dat ze daarmee niet de regels van de FBI hadden overtreden. Maar na een nieuwe evaluatie zijn ze nu toch ontslagen.

De vakbond voor FBI-agenten heeft de ontslagen veroordeeld.

Meer uit Buitenland

Houthi's: tientallen Saudische luchtaanvallen op Jemen

SANAA (ANP) - Saudi-Arabië heeft zo'n veertig luchtaanvallen uitgevoerd op Jemen, meldt het door Houthi's gecontroleerde persbureau Saba. Verschillende westelijke regio's zouden zijn aangevallen.

29 minuten geleden
Doden en vermisten door brand op veerboot Filipijnen

PUERTO PRINCESA (ANP/AFP) - Bij een brand op een veerboot in de Filipijnse provincie Palawan zijn zeker vijf mensen om het leven gekomen. Meer dan tachtig mensen worden nog vermist. Dat meldt de kustwacht van het land. De oorzaak van de brand is vooralsnog onduidelijk en wordt onderzocht.

2 uur geleden
Slachtoffers bij droneaanvallen tussen Rusland en Oekraïne

KYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense regio Sumy zijn vijf doden gevallen bij een aanval met Russische drones. 24 mensen raakten gewond. Dat meldt de nationale politie van Oekraïne donderdag op Telegram.

4 uur geleden
Copernicus: recordhitte in augustus, ook zeewater extreem warm

BONN (ANP) - Opnieuw zijn afgelopen maand wereldwijde temperatuurrecords gesneuveld. Augustus verliep sinds het begin van de metingen nog niet eerder zo warm als dit jaar. Het werd op aarde gemiddeld 16,96 graden, heeft de Europese klimaatdienst Copernicus becijferd. Dat gemiddelde is precies gelijk aan dat van juli 2023. Daarmee staan beide maanden nu in de boeken als de warmste uit de meetreeks.

6 uur geleden
Piloot waarschuwde voor hoge snelheid vlak voor crash in Miami

WASHINGTON (ANP/RTR) - In de laatste minuut en 42 seconden voordat het vrachtvliegtuig van Amazon Prime Air zondag in Miami van de landingsbaan schoot, maakte een van de piloten meerdere keren een opmerking over de te hoge snelheid tegen de andere piloot. Dat meldt de National Transportation Safety Board (NTSB) op basis van de stemopname van de cockpit.

7 uur geleden
WSJ: Trump gewaarschuwd dat oorlog Iran nog lang kan duren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Iranoorlog zou tot aan het einde van Donald Trumps presidentschap kunnen voortduren. Daarvoor waarschuwden hoge adviseurs van het Witte Huis, onder wie vicepresident JD Vance en minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio, de president tijdens besloten gesprekken. Dat meldde de Wall Street Journal woensdag op basis van Amerikaanse functionarissen.

7 uur geleden
Glijbaan Air Force One uitgeklapt voor vertrek naar partijcongres

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump liep woensdag vertraging op toen hij vanaf Joint Base Andrews bij Washington wilde vertrekken naar het Republikeinse partijcongres in Dallas. De opblaasbare noodglijbaan van de Air Force One, een cadeau van Qatar, was per ongeluk uitgeklapt.

8 uur geleden