FBI-agenten doodgeschoten in Florida
SUNRISE (ANP) - In Florida zijn dinsdag twee FBI-agenten gedood bij een schietpartij. Drie andere politiemensen raakten gewond, meldt de federale politiedienst. De verdachte die ze zochten is ook dood.
De politiemensen werden in de vroege ochtend beschoten toen ze op last van een rechter een huiszoeking wegens kindermisbruik wilden doen in de stad Sunrise ten noorden van Miami. De man die ze zochten had zich gebarricadeerd in een appartementencomplex, waarop de straat werd afgesloten en hulptroepen werden aangevoerd.
De verdachte heeft zichzelf om het leven gebracht, melden lokale media. Twee gewonde agenten zijn naar een ziekenhuis gebracht. Hun toestand is volgens de FBI stabiel.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON/MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin gebeld over het bezoek dat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend hebben gebracht aan Moskou en Kyiv. Volgens het Kremlin heeft Trump aangegeven dat hij zo snel mogelijk een einde wil maken aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.
4 minuten geledenSEOUL (ANP) - Zuid-Korea heeft een onderzoeksteam naar het Midden-Oosten gestuurd om de situatie bij de Straat van Hormuz te beoordelen. Het ministerie van Defensie meldt dat de "veiligheidsomstandigheden" daar worden bekeken, schrijft persbureau Yonhap.
40 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Bij nieuwe Russische luchtaanvallen zijn twee doden gevallen. Burgemeester Vitali Klytsjko schrijft op X dat een magazijn geraakt is.
45 minuten geledenSARAJEVO (ANP/AFP) - Bosnië zet twee Servische diplomaten het land uit omdat meerdere ministers de uitvaart van Ratko Mladić in Belgrado hadden bijgewoond. Minister van Buitenlandse Zaken Elmedin Konaković heeft de defensiegezant en een adviseur van de Servische inlichtingendienst opgedragen te vertrekken.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Een groep van twaalf landen heeft aangekondigd de handel in goederen met illegale nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever te willen aanpakken. Landen kunnen zelf maatregelen nemen of die op Europees niveau steunen, stellen Canada, Denemarken, Finland, Frankrijk, IJsland, Ierland, Noorwegen, Polen, Portugal, Spanje, Zweden en het Verenigd Koninkrijk in een verklaring.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat een ontmoeting tussen Oekraïense, Russische en Amerikaanse onderhandelaars nog later deze maand kan plaatsvinden. Dat zei hij nadat de Amerikaanse gezanten Steve Witkoff en Jared Kushner afgelopen weekend een bezoek hadden gebracht aan Moskou en Kyiv.
3 uur geledenREYKJAVIK (ANP/RTR) - De IJslandse minister van Buitenlandse Zaken Thorgerdur Katrín Gunnarsdóttir heeft de Amerikaanse ambassadeur in IJsland Billy Long ontboden. Zij deed dit omdat president Donald Trump maandag een kaart plaatste op zijn sociale mediaplatform Truth Social. Op deze kaart waren IJsland, Groenland, Canada, Mexico, de VS en het gebied ten zuiden ervan tot en met Panama en de Caraïben bedekt door de Amerikaanse vlag.
3 uur geleden