FBI-agenten doodgeschoten in Florida
SUNRISE (ANP) - In Florida zijn dinsdag twee FBI-agenten gedood bij een schietpartij. Drie andere politiemensen raakten gewond, meldt de federale politiedienst. De verdachte die ze zochten is ook dood.
De politiemensen werden in de vroege ochtend beschoten toen ze op last van een rechter een huiszoeking wegens kindermisbruik wilden doen in de stad Sunrise ten noorden van Miami. De man die ze zochten had zich gebarricadeerd in een appartementencomplex, waarop de straat werd afgesloten en hulptroepen werden aangevoerd.
De verdachte heeft zichzelf om het leven gebracht, melden lokale media. Twee gewonde agenten zijn naar een ziekenhuis gebracht. Hun toestand is volgens de FBI stabiel.
Meer uit Buitenland
TORONTO (ANP/RTR) - Canada verhoogt de beveiliging van Amerikaanse en Israëlische ambassades en consulaten in het land in reactie op een beschieting van het Amerikaanse consulaat in Toronto.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse plannen om weer mensen naar de maan te laten vliegen, dreigen nog meer vertraging op te lopen. Zo is het momenteel niet duidelijk of de astronauten een missie wel overleven, waarschuwt de inspectie van de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA dinsdag. De inspecteur wil dat daar eerst beter onderzoek naar wordt gedaan.
17 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Israël zit niet te wachten op "een eindeloze oorlog met Iran". Dat heeft minister Gideon Saar van Buitenlandse Zaken verklaard.
1 uur geledenBERLIJN (ANP) - Oekraïne krijgt 35 extra Patriot-onderscheppingsraketten om zich tegen Russische bombardementen te verdedigen. Een aantal bondgenoten, waaronder Nederland, heeft wegens de grote tekorten van Oekraïne nog wat uit eigen voorraden geschraapt.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van het beschadigen van een historische locatie: het honderden jaren oude paleis Chehel Sotoun in Isfahan. "De wereld kan niet zwijgen terwijl de brute misdaden van de agressors het gedeelde erfgoed van de mensheid bedreigen", schreef een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt in Iran voor "zwarte regen", na aanvallen op olie-installaties. De rook die bij de aanvallen vrijkomt, kan olie bevatten die daarna in zwarte druppels weer naar beneden komt. De WHO heeft hier deze week meerdere meldingen over ontvangen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Rusland pleegde misdaden tegen de menselijkheid door het "deporteren en gedwongen overbrengen" van Oekraïense kinderen naar Rusland. Tot die conclusie komt een onafhankelijke VN-commissie na onderzoek. Het onderzoek werd ingesteld in 2022, vlak nadat de Russische invasie van Oekraïne was begonnen.
4 uur geleden