Favorietenrol verleden tijd voor windfoiler Badloe op WK
LANZAROTE (ANP) - Kiran Badloe hoopt tijdens het komende WK in de nieuwe olympische iQFoil-klasse op Lanzarote een stap te zetten in de strijd om een ticket voor de Spelen van Parijs. De 29-jarige windfoiler kijkt met vertrouwen vooruit, maar is bovenal realistisch. "Mijn favorietenrol hoort in het verleden, waar hij samen met mijn oude surfplanken stof aan het vergaren is", zei de olympisch kampioen van Tokio in de inmiddels verdwenen RS:X-klasse.
Nederland mag voor de Spelen van komende zomer één deelnemer afvaardigen in de iQFoil-klasse, een zeilonderdeel. Het startbewijs gaat naar degene met de beste resultaten tijdens het afgelopen WK in Den Haag, het komende WK op Lanzarote en de wereldbeker van Mallorca in april. Waar landgenoot Luuc van Opzeeland de titel greep in Den Haag, moest Badloe op het laatste WK opgeven door materiaalpech.
"Die pech was tekenend voor dat hele WK", keek Badloe terug in een telefonisch interview vanaf Lanzarote. "Er speelden meer zaken, bij mijzelf, mijn coaches, de strategie. We hebben goed geëvalueerd en hard gewerkt aan de punten die beter moesten. Ik heb me de laatste tijd kunnen klaarstomen, zonder afleiding en met een goede focus. Ik ben bovendien sinds oktober blessurevrij en kan meer van mijn lichaam vragen. Ik heb kunnen werken aan consistentie, dat geeft veel vertrouwen."
Puzzel nog niet compleet
Ondanks de goede voorbereiding realiseert Badloe zich dat zijn vanzelfsprekende abonnement op goud verlopen is met de komst van de iQFoil-klasse. De drievoudig wereldkampioen in de RS:X-klasse denkt tien jaar te zijn teruggezet door de verandering. "Ik ben geen olympisch kampioen in deze klasse, ik moest weer vanaf onderaan beginnen. Bij mij leeft het besef dat het een hele andere sport is geworden en ik zie mezelf dus ook geen favorietenrol hebben. Het is niet frustrerend dat veel mensen zich dat niet realiseren. Ik besef dat dit geen algemene kennis is."
Badloe verklaarde afgelopen zomer wel dat spreekwoordelijk de stukjes langzamerhand in elkaar vallen, maar weet dat de puzzel nog niet compleet is. "Maar ik kan in ieder geval het plaatje herkennen en dat maakt het wel makkelijker", lachte hij.
Cruciaal
Hoewel er nog een kwalificatiemoment volgt in april, weet hij dat een goede prestatie op Lanzarote cruciaal is voor zijn olympische deelname. "Het is een alles-of-niets-scenario. Ik moet in punten bijblijven. Een stap zetten in de kwalificatiestrijd en eventueel succes op het WK gaan hand in hand. Als ik me wil kwalificeren voor de Spelen, dan moet ik het goed doen op het WK."
Het WK windfoilen is van 26 januari tot en met 3 februari op Lanzarote.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
4 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
6 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
7 uur geleden