Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Favorietenrol verleden tijd voor windfoiler Badloe op WK

Favorietenrol verleden tijd voor windfoiler Badloe op WK

LANZAROTE (ANP) - Kiran Badloe hoopt tijdens het komende WK in de nieuwe olympische iQFoil-klasse op Lanzarote een stap te zetten in de strijd om een ticket voor de Spelen van Parijs. De 29-jarige windfoiler kijkt met vertrouwen vooruit, maar is bovenal realistisch. "Mijn favorietenrol hoort in het verleden, waar hij samen met mijn oude surfplanken stof aan het vergaren is", zei de olympisch kampioen van Tokio in de inmiddels verdwenen RS:X-klasse.

Nederland mag voor de Spelen van komende zomer één deelnemer afvaardigen in de iQFoil-klasse, een zeilonderdeel. Het startbewijs gaat naar degene met de beste resultaten tijdens het afgelopen WK in Den Haag, het komende WK op Lanzarote en de wereldbeker van Mallorca in april. Waar landgenoot Luuc van Opzeeland de titel greep in Den Haag, moest Badloe op het laatste WK opgeven door materiaalpech.

"Die pech was tekenend voor dat hele WK", keek Badloe terug in een telefonisch interview vanaf Lanzarote. "Er speelden meer zaken, bij mijzelf, mijn coaches, de strategie. We hebben goed geëvalueerd en hard gewerkt aan de punten die beter moesten. Ik heb me de laatste tijd kunnen klaarstomen, zonder afleiding en met een goede focus. Ik ben bovendien sinds oktober blessurevrij en kan meer van mijn lichaam vragen. Ik heb kunnen werken aan consistentie, dat geeft veel vertrouwen."

Puzzel nog niet compleet

Ondanks de goede voorbereiding realiseert Badloe zich dat zijn vanzelfsprekende abonnement op goud verlopen is met de komst van de iQFoil-klasse. De drievoudig wereldkampioen in de RS:X-klasse denkt tien jaar te zijn teruggezet door de verandering. "Ik ben geen olympisch kampioen in deze klasse, ik moest weer vanaf onderaan beginnen. Bij mij leeft het besef dat het een hele andere sport is geworden en ik zie mezelf dus ook geen favorietenrol hebben. Het is niet frustrerend dat veel mensen zich dat niet realiseren. Ik besef dat dit geen algemene kennis is."

Badloe verklaarde afgelopen zomer wel dat spreekwoordelijk de stukjes langzamerhand in elkaar vallen, maar weet dat de puzzel nog niet compleet is. "Maar ik kan in ieder geval het plaatje herkennen en dat maakt het wel makkelijker", lachte hij.

Cruciaal

Hoewel er nog een kwalificatiemoment volgt in april, weet hij dat een goede prestatie op Lanzarote cruciaal is voor zijn olympische deelname. "Het is een alles-of-niets-scenario. Ik moet in punten bijblijven. Een stap zetten in de kwalificatiestrijd en eventueel succes op het WK gaan hand in hand. Als ik me wil kwalificeren voor de Spelen, dan moet ik het goed doen op het WK."

Het WK windfoilen is van 26 januari tot en met 3 februari op Lanzarote.

Meer uit Sport

Tafeltennissters winnen tweede groepswedstrijd op WK van Macau

LONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben hun tweede groepswedstrijd op het WK voor landenteams redelijk makkelijk gewonnen. Oranje won met 3-0 van Macau. Britt Eerland, Li Jie en Shuohan Men boekten overtuigende zeges.

4 uur geleden
Marathon van Amsterdam keert niet terug naar het stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De marathon van Amsterdam zal niet meer terugkeren in het centrum van de stad. Dat heeft René Wit van organisator Le Champion bevestigd. Na onderzoek blijkt dat het niet veilig genoeg is om het parcours door de binnenstad te laten lopen.

5 uur geleden
Belgische tennisser Blockx in kwartfinale masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP/BELGA) - Tennisser Alexander Blockx heeft voor het eerst de kwartfinale van een masterstoernooi gehaald. De 21-jarige Belg deed dat in Madrid, waar hij in de vierde ronde afrekende met Francisco Cerúndolo. De Argentijn haalde vorig jaar nog de halve finales in Madrid.

19 uur geleden
Franse wielrenner Godon wint proloog Ronde van Romandië

VILLARS-SUR-GLÂNE (ANP) - Dorian Godon heeft de proloog van de Ronde van Romandië gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers was de snelste in de tijdrit over 3,2 kilometer in Villars-sur-Glâne en is de eerste leider in de zesdaagse ronde in het westen van Zwitserland. De Portugees Ivo Oliveira werd op zes seconden tweede, in tijd gelijk met Jakob Söderqvist uit Zweden. Tadej Pogacar werd op zeven seconden vijfde.

23 uur geleden
IJshockey op Winterspelen 2030 in Franse Alpen mogelijk in Parijs

NICE (ANP) - De organisatie van de Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen overweegt de wedstrijden in het ijshockey bij de mannen te verplaatsen van Nice naar Parijs of Lyon. De nieuwgekozen burgemeester Éric Ciotti van Nice wil het voetbalstadion van OGC Nice niet voor lange tijd vrijgeven om er een tijdelijk ijshockeystadion van te maken.

1 dag geleden
Iraniër Vafaei stunt op WK snooker: maak mijn volk blij met keu

SHEFFIELD (ANP/DPA) - De Iraniër Hossein Vafaei heeft de grootste stunt tot nog toe geleverd op het WK snooker in het Engelse Sheffield. De 31-jarige nummer 32 van de wereld plaatste zich voor de kwartfinale door de als eerste geplaatste Engelsman Judd Trump uit te schakelen.

1 dag geleden
Ploeg Arensman vanaf Giro verder onder naam Netcompany Ineos

LONDEN (ANP) - De Britse wielerploeg Ineos Grenadiers gaat vanaf de Giro d'Italia van komende maand verder onder de naam Netcompany Ineos. Het Deense techbedrijf Netcompany heeft zich voor vijf jaar verbonden aan de ploeg waar de Nederlander Thymen Arensman voor rijdt.

1 dag geleden