Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Favorietenrol verleden tijd voor windfoiler Badloe op WK

Favorietenrol verleden tijd voor windfoiler Badloe op WK

LANZAROTE (ANP) - Kiran Badloe hoopt tijdens het komende WK in de nieuwe olympische iQFoil-klasse op Lanzarote een stap te zetten in de strijd om een ticket voor de Spelen van Parijs. De 29-jarige windfoiler kijkt met vertrouwen vooruit, maar is bovenal realistisch. "Mijn favorietenrol hoort in het verleden, waar hij samen met mijn oude surfplanken stof aan het vergaren is", zei de olympisch kampioen van Tokio in de inmiddels verdwenen RS:X-klasse.

Nederland mag voor de Spelen van komende zomer één deelnemer afvaardigen in de iQFoil-klasse, een zeilonderdeel. Het startbewijs gaat naar degene met de beste resultaten tijdens het afgelopen WK in Den Haag, het komende WK op Lanzarote en de wereldbeker van Mallorca in april. Waar landgenoot Luuc van Opzeeland de titel greep in Den Haag, moest Badloe op het laatste WK opgeven door materiaalpech.

"Die pech was tekenend voor dat hele WK", keek Badloe terug in een telefonisch interview vanaf Lanzarote. "Er speelden meer zaken, bij mijzelf, mijn coaches, de strategie. We hebben goed geëvalueerd en hard gewerkt aan de punten die beter moesten. Ik heb me de laatste tijd kunnen klaarstomen, zonder afleiding en met een goede focus. Ik ben bovendien sinds oktober blessurevrij en kan meer van mijn lichaam vragen. Ik heb kunnen werken aan consistentie, dat geeft veel vertrouwen."

Puzzel nog niet compleet

Ondanks de goede voorbereiding realiseert Badloe zich dat zijn vanzelfsprekende abonnement op goud verlopen is met de komst van de iQFoil-klasse. De drievoudig wereldkampioen in de RS:X-klasse denkt tien jaar te zijn teruggezet door de verandering. "Ik ben geen olympisch kampioen in deze klasse, ik moest weer vanaf onderaan beginnen. Bij mij leeft het besef dat het een hele andere sport is geworden en ik zie mezelf dus ook geen favorietenrol hebben. Het is niet frustrerend dat veel mensen zich dat niet realiseren. Ik besef dat dit geen algemene kennis is."

Badloe verklaarde afgelopen zomer wel dat spreekwoordelijk de stukjes langzamerhand in elkaar vallen, maar weet dat de puzzel nog niet compleet is. "Maar ik kan in ieder geval het plaatje herkennen en dat maakt het wel makkelijker", lachte hij.

Cruciaal

Hoewel er nog een kwalificatiemoment volgt in april, weet hij dat een goede prestatie op Lanzarote cruciaal is voor zijn olympische deelname. "Het is een alles-of-niets-scenario. Ik moet in punten bijblijven. Een stap zetten in de kwalificatiestrijd en eventueel succes op het WK gaan hand in hand. Als ik me wil kwalificeren voor de Spelen, dan moet ik het goed doen op het WK."

Het WK windfoilen is van 26 januari tot en met 3 februari op Lanzarote.

Meer uit Sport

Historisch olympisch ticket voor kunstrijpaar Tsiba en Danilova

ARNHEM (ANP) - Het kunstrijpaar Michel Tsiba en Daria Danilova mag alsnog deelnemen aan de Olympische Winterspelen in Milaan-Cortina. Het paar had niet voldaan aan de nationale eis om zich te kwalificeren, maar directeur topsport André Cats van sportkoepel NOC*NSF heeft het verzoek van schaatsbond KNSB om Tsiba en Danilova alsnog aan te wijzen ingewilligd. Het wordt de eerste keer dat een Nederlands kunstrijpaar meedoet aan de Winterspelen.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor heeft geen spijt van deelname in Rusland

AMSTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) heeft geen spijt van zijn deelname aan een tennistoernooi in het Russische Sint-Petersburg eind vorige maand. Dat heeft de Nederlandse tennisser gezegd in een interview met De Telegraaf. Griekspoor was met zijn Russische vriendin Anastasia Potapova actief bij de Northern Palmyra Trophies. Naast de Noord-Hollander deden verder alleen tennissers uit Rusland, Belarus en Kazachstan mee.

2 uur geleden
EK judo in 2027 na 22 jaar weer in Nederland

NIEUWEGEIN (ANP) - De Europese kampioenschappen judo zijn in 2027 voor het eerst in 22 jaar weer in Nederland. Van 15 tot en met 18 april strijden de judoka's in Omnisport in Apeldoorn om de Europese titels. Judo Bond Nederland rekent op een sterk deelnemersveld, omdat het toernooi meetelt voor kwalificatie voor de Olympische Spelen van 2028.

19 uur geleden
Van der Poel laat concurrentie kansloos in Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook zijn derde wedstrijd in de wereldbeker veldrijden gewonnen. De 30-jarige wereldkampioen van Alpecin-Deceuninck was een dag na zijn zege in Antwerpen ook oppermachtig in Koksijde. Hij won voor de Belgen Laurens Sweeck en Niels Vandeputte.

20 uur geleden
'Verstappen blijft nog lang bij Red Bull racen in de Formule 1'

AMSTERDAM (ANP) - Max Verstappen (28) zal volgens Oliver Mintzlaff nog lang bij Red Bull blijven. Dat heeft de Duitse manager van het Oostenrijkse Formule 1-team zondag gezegd in een interview met De Telegraaf. "Het belangrijkste voor een sporter is dat hij ziet dat iedereen in het team alles voor hem geeft. En ik denk dat Max onder de indruk is van hoe de resultaten en de sfeer in het team zich dit jaar hebben ontwikkeld", zei de directeur bedrijfsprojecten en nieuwe investeringen van Red Bull.

21 uur geleden
Brand overtuigend de beste in wereldbekercross Koksijde

KOKSIJDE (ANP) - Lucinda Brand heeft na de wereldbekerwedstrijd van zaterdag in Antwerpen ook de wereldbekercross in Koksijde gewonnen. De leidster in het klassement kwam in de Duinencross na vijf ronden solo over de streep. Shirin van Anrooij werd op 36 seconden tweede. Ceylin del Carmen Alvarado eindigde na een minuut op de derde plaats.

21 uur geleden
Ajax speelt gelijk in uitduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Het duel tussen NEC en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in het Gofferstadion in Nijmegen (2-2).

1 dag geleden