Favorieten vrouwentoernooi eenvoudig door op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De favorieten voor de titel in het vrouwentoernooi van de Australian Open hebben zich eenvoudig verzekerd van een plek in de vierde ronde. De geplaatste speelsters wonnen hun partijen in de tweede ronde in twee sets.
Serena Williams had het het lastigst. De zevenvoudig kampioene overleefde tegen Anastasia Potapova uit Rusland twee setpunten en won met 7-6 (5) 6-2. Williams keek in de eerste set tegen een 5-3-achterstand aan.
Williams neemt het in de vierde ronde op tegen Aryna Sabalenka, die de Amerikaanse Ann Li met 6-3 6-1 kansloos liet. Sabalenka was begin dit jaar de sterkste op een groot voorbereidingstoernooi in Abu Dhabi.
De als derde geplaatste Naomi Osaka sloeg zich met 6-3 6-2 langs de Tunesische Ons Jabeur. De Japanse maakte het na 78 minuten af met een lovegame.
Osaka treft de Spaanse Garbiñe Muguruza, die vorig jaar tot de finale reikte. Daarin verloor ze van Sofia Kenin, die dit jaar al is uitgeschakeld. Muguruza gunde Zarina Diyas uit Kazachstan slechts twee games: 6-1 6-1.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
7 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
13 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
16 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
21 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden