Favorieten vrouwentoernooi eenvoudig door op Australian Open
MELBOURNE (ANP) - De favorieten voor de titel in het vrouwentoernooi van de Australian Open hebben zich eenvoudig verzekerd van een plek in de vierde ronde. De geplaatste speelsters wonnen hun partijen in de tweede ronde in twee sets.
Serena Williams had het het lastigst. De zevenvoudig kampioene overleefde tegen Anastasia Potapova uit Rusland twee setpunten en won met 7-6 (5) 6-2. Williams keek in de eerste set tegen een 5-3-achterstand aan.
Williams neemt het in de vierde ronde op tegen Aryna Sabalenka, die de Amerikaanse Ann Li met 6-3 6-1 kansloos liet. Sabalenka was begin dit jaar de sterkste op een groot voorbereidingstoernooi in Abu Dhabi.
De als derde geplaatste Naomi Osaka sloeg zich met 6-3 6-2 langs de Tunesische Ons Jabeur. De Japanse maakte het na 78 minuten af met een lovegame.
Osaka treft de Spaanse Garbiñe Muguruza, die vorig jaar tot de finale reikte. Daarin verloor ze van Sofia Kenin, die dit jaar al is uitgeschakeld. Muguruza gunde Zarina Diyas uit Kazachstan slechts twee games: 6-1 6-1.
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.
25 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
1 uur geledenSANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
2 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
3 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
4 uur geledenLUZERN (ANP) - Acht Nederlandse boten komen zondag in actie in de finales van de wereldbeker in het Zwitserse Luzern. Op de tweede dag van de World Cup III veroverden lichte roeiers Femke van de Vliet en Cornelus Palsma allebei zilver in de lichte skiff.
5 uur geleden